Aiškėja daugiau detalių apie mirtiną išpuolį Aleksote – Kas vyksta Kaune

Aiškėja daugiau detalių apie mirtiną išpuolį Aleksote

Lrytas.lt 2022/11/01 11:29
Nužudymas Aleksote / Lrytas.lt / G. Bitvinsko nuotr.

Po pirmadienį vakare Kaune surengtų šaudynių kriminalistai dėlioja įvykio scenarijų ir mėgina sujungti trūkstamas grandis. Itin vertingo liudijimo tikimasi iš išpuolio metu nukentėjusios ir gyvos likusios moters.

Pirmadienio vakarą Kaune nužudytas vyras, sužeista moteris, įtariamasis buvo rastas negyvas. Šaulio kūnas rastas tik praėjus kelioms valandoms po incidento.

Kauno apskrities VPK duomenimis, spalio 31-ąją, apie 17 valandą 30 minučių Lakūnų plente stovinčiame automobilyje „Opel Astra“ buvo rastas 34 metų vyro kūnas su šautinėmis žaizdomis bei sužalota 44 metų moteris, kuri dėl šautinės žaizdos paguldyta į ligoninę.

Ir iškart buvo paskelbta ginkluoto įtariamojo Egidijaus Daračiaus (gim. 1984 m.) paieška. Iš nusikaltimo vietos jis pasišalino su juodos spalvos automobiliu „Toyota Avensis“.

Įvykio aplinkybes tiriantys kriminalistai kol kas neturi atsakymo, kodėl įtariamasis išpuoliui pasirinko būtent šią vietą.

Automobilis „Opel Astra“ stovėjo ties itin staigiu Lakūnų plento posūkiu. Įprastinėmis sąlygomis jis labai trukdytų eismui, nors šia plento atkarpa judėjimas nėra didelis.

„Sunku spėlioti, kas paskatino „Opel“ vairuotoją sustoti būtent toje vietoje“, – svarstė ją apžiūrinėjantis kriminalistas.

Tikėtina, kad įtariamojo automobilis stovėjo kitoje plento pusėje, kur įrengta nuovaža. Įvykio metu jau buvo tamsu, o ši Lakūnų plento atkarpa nėra apšviesta.

Panašu, kad į stovintį automobilį šaudyta iš priekio – ekspertai buvo pažymėję mažiausiai šešių kulkų žymes variklio dangtyje, buferyje ir priekiniame stikle vairuotojo pusėje. Mažiausiai viena kulkos žymė buvo pažymėta keleivio pusės priekiniame šoniniame stikle.

Nuo šaudynių vietos iki artimiausio gyvenamojo namo – apie 100 metrų. Jame gyvenanti moteris tikino žiūrėjusi televizorių. Apie neeilinį įvykį sužinojo tik tuomet, kai išvydo gausybę tarnybinių automobilių švyturėlių.

Dar šiek tiek atokiau gyvenusi moteris patvirtino girdėjusi šūvius. Pasak jos, šauta mažiausiai tris kartus.

„Ką pagalvojau? Maniau, gal kaimynas sumanė pašaudyti“, – šypsojosi moteris.

Keleivio vietoje sėdėjusi moteris išgyveno, medikai išvežė ją į Kauno klinikas.

Kaunietė dar spėjo trumpai pabendrauti su pareigūnais, tačiau medikai neleido išsamiau ją apklausti. Pirminiais duomenimis, sužalojimai nėra labai sunkūs.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius vylėsi, kad nukentėjusiąją pavyks apklausti dar lapkričio 1-ąją.

„Apklausa turėtų padėti išsiaiškinti nusikaltimo motyvus ir trūkstamas įvykio scenarijaus grandis“, – naujienų portalui lrytas.lt komentavo D. Valkavičius.

Tyrėjų žiniomis, sužalota moteris yra E. Daračiaus pamotė, o nušautas vyras – jos draugas.

Tuščias E. Daračiaus automobilis „Toyota Avensis“ netrukus buvo rastas H. ir O. Minkovskių gatvėje, aikštelėje po viaduku. Jis stovėjo maždaug už kilometro nuo šaudynių vietos.

Rastas šaulio automobilis / Lrytas.lt / G. Bitvinsko nuotr.

Pasislėpusio vyriškio ieškoma ne tik ant žemės, bet ir iš oro – policija virš rajono, kuriame galėjo slapstytis įtariamas šaulys pakėlė droną ir su jo pagalba išžvalgė apylinkes.

Įvykio vietoje po šaudynių dirbo gausios policijos pajėgos. Gatvė ties įvykio vieta buvo visiškai uždaryta, niekas nebuvo praleidžiamas, o gausios pareigūnų pajėgos įkalčius rinko įsijungus papildomą apšvietimą.

Apie 22 val. 40 min. Kauno apskrities VPK pranešė, jog netoli įtariamojo automobilio Kaune, H. ir O. Minkovskių g., kinologai rado ir ieškoto vyro kūną. Nekyla abejonių, kad vyras mirtinai save susižalojo pats. Šalia rastas ir ginklas – kovinis pistoletas „Glock“, kurį tirs ekspertai.

Tyrėjai abejoja, kad kaunietis teisėtai turėjo šį ginklą, nes anksčiau jis buvo teistas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA