Išskirtinis kupolas Vilijampolėje riogso nenaudojamas: tiekėjai broko nepripažįsta – Kas vyksta Kaune

Išskirtinis kupolas Vilijampolėje riogso nenaudojamas: tiekėjai broko nepripažįsta

Pripučiamas futbolo maniežas
R. Tenio nuotr.

Daugiau nei prieš dvejus metus Jovarų gatvėje pastatytą pripučiamą futbolo maniežo kupolą persekioja nesėkmės. Oras pamažu šąla, o per audringas Jonines sukniubęs įrenginys tebekūpso aikštelės kampe, mat savivaldybė su rangovu nesutaria, kas atsakingas už kupolo gedimą. Beje, tai jau antras toks objektas šioje vietoje – pirmąjį tiekėjai pakeitė nauju, bet daugiau to daryti, rodosi, neketina.

Į liūdnoką vaizdą Jovarų gatvėje dėmesį atkreipė „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja. 2019-ųjų vasarą skambiai pristatytas kupolas turėjo užtikrinti komfortiškas treniruotes šaltuoju metų laiku, tačiau tapo Kauno valdininkams dideliu galvos skausmu.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius, šiuo metu laukiama draudimo bendrovės ekspertų išvadų apie tai, kas vasaros pradžioje galėjo nutikti kupolui. Rangovai esą nepripažįsta, kad tai galimai buvo gaminio defektai.

„Kol leis oro sąlygos treniruotės bus tęsiamos atviroje aikštėje. Tolesni veiksmai bus atliekami sulaukus draudimo bendrovės ekspertų išvadų ir rekomendacijų“, – informavo V. Abramavičius.

Primename, kad kupolą birželio 23-iosios vakarą sugriovė stiprus vėjas ir lietus, taip pat nutraukę Joninių renginius Kaune ir Jonavoje. Pamatyti subliuškusios konstrukcijos vaizdo įrašą galite čia.

110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio kupolas Vilijampolėje, Jovarų gatvėje, yra vienintelis toks Lietuvoje. Kupolas sudarytas iš 9 atskirų dalių, kurios sujungtos varžtų sistemomis, viena dalis sveria 2-3 tonas. Unikalų slėginį kupolą sudaro du vinilinio audinio sluoksniai, tarp kurių kompresoriais tiekiamas suspaustas oras palaiko stogo formą.

Futbolo maniežas miestui atsiėjo 1,8 mln. eurų. Įgyvendinant projektą taip pat įrengtas drenažas, vandentiekis, išasfaltuota ir apšviesta į kompleksą vedanti gatvė, įrengti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelė.

Tiesa, paaiškėjus, kad pirmasis baltas kupolas nėra sandarus, rangovas jį pakeitė visiškai nauju, su grafiniais elementais. Dabar Jovarų gatvės futbolo aikštelėje gulinti konstrukcija, dėl kurios savivaldybė ginčijasi su rangovu – jau antras toks objektas, tinkamai neatliekantis savo funkcijos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA