Dž. Butkutės superšou planas žlugo: atlikėjos vyras Kauno savivaldybei rėžė piktus žodžius – Kas vyksta Kaune

Dž. Butkutės superšou planas žlugo: atlikėjos vyras Kauno savivaldybei rėžė piktus žodžius

delfi.lt 2021/07/23 17:02
L. Trimonio, A. Aleksandravičiaus nuotr.

Įspūdingą šou šalia Kauno pilies planavusi surengti dainininkė Džordana Butkutė liko nusivylusi savivaldybės sprendimu – pasak jų, renginys šioje vietoje trukdytų eismui bei remonto darbams. Kauno savivaldybės pateiktu atsakymu pasipiktino ir atlikėjos vyras, prodiuseris Elegijus Strasevičius.

„Postas ilgas, bet labai svarbus.

Svarbus man, svarbus Džordanai, svarbus, galbūt, ir tau.

Džordanos Superšou… kurio Kaune nebus.

Esu labai labai piktas, o jei visai tiesiai šviesiai – įsiutęs taip, kad net dūmai iš ausų rūksta.

Jaučiuosi taip, lyg vidury baltos dienos iš mūsų būtų įžūliai atimtas, pavogtas didelis, brangus ir žiauriai geras kūrinys. Jaučiuosi taip, kaip ir turi jaustis žmogus, iš kurio pavogė svajonę.

Ir tai padarė maži niekšeliai mažomis smegenėlėmis. Tokie pseudo karaliukai, kurie patys sau suteikė nežemiškos svarbos, nes, matai, jie turi galią spręsti.

Pradėsiu nuo pradžių.

Kol kas tiesiog įsivaizduokite – skelbiamas Džordanos superkoncertas, megašou su žvėriškai daug visko – scena sulig penkių aukštų daugiabučiu, kuri atima žadą, pačių geriausių šviesos dailininkų sukurti beprotiškai įspūdingi efektai, kokius galima pamatyti tik didžiausiuose arenų koncertuose ir tai ne visada – tokie vykdavo kažkada, prieš šį nelemtą karą velniai žino su kuo.

Pirotechnika. Daug pirotechnikos. Labai daug pirotechnikos. Pragaro liepsnų mašinos. Daug ugnies. Lazeriai. Galybė fantastiškų lazerių, kokių dar nematėte. Žinoma, koncertas be muzikos – ne koncertas. Tai štai jums prie viso to dar pusantros valandos geriausių Džordanos dainų – senų, naujų, bet tik geriausių. Ir visa tai vyktų ne kažkokiam aerodrome ar kitame Kauno užkampyje, o pačioje mūsų mylimo miesto širdyje – prie Kaune pilies.

Vietoje, kurią galima pasiekti pėsčiomis, ar taksi, ar dviračiais, ar paspirtukais – kaip tik nori.

Norėtumėte tokio koncerto?

Tikiu, kad jo norėtų ne vienas tūkstantis jūsų. Ir mes labai norėjome. Ir jau buvome pasiruošę rugsėjį jį įgyvendinti. Turėjome ir policijos, ir paveldosaugos leidimus – detaliai susidėliojome architektūrinį planą, kaip nesugriauti pilies ir kaip nustebinti kauniečius, kad visi liktų super laimingi. Beliko gauti varnelę savivaldybėje.

Išsiunčiu jiems prašymą, tikėdamas, kad tai labiau formalumas. Bet savo paties nuostabai gaunu žodinį, o vakar – ir oficialų rašytinį atsakymą. Ir ten juodu ant balto išdėstyta, kad kabinetiniai sprendėjai per posėdį nutarė, kad pačiai koncerto idėjai jie kaip ir pritartų, bet tikrai ne vidury Kauno, ne prie pilies, nes ten neva trukdytų eismui, nes aplink vyksta visokie kelio darbai, remontai.

Kaip? Ar man pasigirdo? Ar man išsiliejo akyse tekstas?

Tiesiai sakau – prašiausi į tą susisvarbinusių asmenų kabinetą. Norėjau diskutuoti apie rekonstrukcijas ir koncertą, ir policijos pritarimą, ir eismo bei srautų reguliavimo planuotes mūsų renginio dieną. Būčiau atrėmęs bet kokį jų argumentą brėžiniais, kuriuos jau turėjau ir logika, kurią šiaip jau turiu visada. Būtume išdiskutavę kartu kiekvieną klaustuką, jei tokių jiems kyla.

Manote, kas nors leido atvažiuoti ir susitikti? Ne.

Sakė, skambinti. Skambinau. Manote, kalbėjo telefonu?

Čia gi Olimpas. Dievukai tiek užsiėmę savo reikaliukais, kad kur ten jiems iki kokybiškų super renginių Kaune.

Mano, Džordanos ir jūsų Kaune.

Tai sėdžiu ir galvoju: kaip taip nutiko, kad Vilnius pasidaro ne vieną superkoncertą po atviru dangumi per šiltąjį sezoną?

Jie turi praktiškai centre ir Kalnų parką, ir Vingio parką, ir daug kitų puikių erdvių, kuriose atlikėjai su malonumu rengia pasirodymus, o žmonės nori ten eiti, todėl nusiperka tūkstančius bilietų. Tokių koncertų organizatoriams pavyksta suteikti darbo vietas šimtams profesionalų ir dar paskui sumokėti į valstybės kasą tiek mokesčių, kiek tik godūs organai nurodo.

Nereikia ir Vilniaus: Klaipėda, Palanga – nori ir darai mega koncertus po atviru dangumi, toli pavyzdžių ieškoti nereikia.

Kaunas? Kaunas rūko, nes „Kaunas tvarkosi“.

Policija sako, kad šie dėmenys vienas kitam netrukdo, o kabinetiniai perestukinai tvirtina kitaip. O gal taip tvirtina, nes negavo šlamančio atviruko vokelyje? Nes kažkas kažko nepasiūlė priedo prie šventės miestui ir miesto svečiams?

Sako, rinkitės kitą vietą, juk yra.

Kokią?!

Seną Aleksoto aerodromą, kuris mums netinka?

Kauno Dainų slėnį, kuriame nei vieno sveiko suolelio?

Nemuno salą, kurioje viskas perkasta ir vyksta statybos?

Prie ko čia tai, kai turime Kauno pilies puikiausią teritoriją, kurioje, beje, sėkmingai vyksta įvairūs renginiai ir nė vieno sveikos logikos argumento, kodėl ten negalėtų vykti mūsų koncertas?

Be to, Kaunas siūlytų pagalvoti apie areną.

Ačiū už pasiūlymą – pagalvojome. Tik arenoje tuo metu vyks futbolas. Ir dar arenoje galimai siautės virusai. O prie Kauno pilies tuo metu nevyks nieko. Nieko. Ir koncertas Džordanos nevyks, nors iki skausmo gaila, neįvyks.

Tai va tokia štai administracijos dovanėlė kūrėjams ir tiems, kas atsėdėjo tvarkingai ir pilietiškai visą karantiną prie lango, sudėję mikrofonus ir idėjas. Kiek jau čia? Metai, du praėjo? Kiek dar bus tų karantinų – trys, keturi? Ar tuo metu Kaunas savo miesto atlikėjus kažkaip palaiko? Sukuria alternatyvas? Sukuria galimybę ne tik kurti, bet ir įgyvendinti kūrybą bent tuo trumpu ir trapiu laiko koridoriumi tarp karantinų? Ar dar parašyti, ar ir taip aišku, kad Europos kultūros sostinės savivaldybėje į kultūrą visiems nusišikti?

Todėl eikite jūs velniop, sprendėjai. Esate dulkės iš tų pačių Kauno kelių remontų dulkių. Jums iki renginių planavimo su tokia niekine fantazija – kaip iki Mėnulio. Nors vieta jūsų kaip tik ten ir yra“, – pentkadienį piktinosi Elegijus feisbuke.

„Delfi“ dėl komentaro kreipėsi ir į Kauno savivaldybę. Kauno savivaldybės atsiųstame komentare akcentuojama, kad išduodant leidimus masiniams renginiams esminis kriterijus yra žmonių saugumas.

„Renginių komisija, išnagrinėjusi prašymą dėl leidimo organizuoti koncertą Kauno pilies lomoje, iš esmės pritarė renginio idėjai, bet tuo pačiu pateikė siūlymų, susijusių su renginio lokacija šiandienos aplinkybėmis. Organizatoriui rekomenduota apsvarstyti galimas alternatyvias vietas tokio masto renginiui.

Prašyme nurodytas žiūrovų skaičius – iki 10 tūkst. žmonių – kol kas realiai nesuderinamas su šiuo metu aplink vykstančiais remonto bei rekonstrukcijos darbais (Kauno pilies žiedas ir jo prieigos, Santakos parkas, Vilniaus gatvė ir kitos Senamiesčio erdvės). Dėl to mieste gausu eismo ribojimų, vietomis apsunkintas ir pėsčiųjų praėjimas, kyla nepatogumų vietos gyventojams bei čia įsikūrusių įmonių ir kitų organizacijų darbuotojams“, – teigia savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Ji pastebi, kad sprendžiant dėl leidimų išdavimo masiniams renginiams kaskart pagrindinis kriterijus yra maksimalus žmonių saugumo užtikrinimas.

„Taigi šiuo atveju, pasitarus su renginių komisijos nariais, tarp kurių – ne tik savivaldybės specialistai, bet ir viešąją tvarką užtikrinantys policijos pareigūnai, prieita išvados, kad šiuo metu tokio dydžio renginys Kauno pilies prieigose gali būti pernelyg rizikingas.

Taigi organizatoriui pateiktame atsakyme aiškiai įvardinta, jog komisija pritaria renginio idėjai, tačiau atsižvelgdama į objektyvias aplinkybes, siūlo pasirinkti kitą vietą. Tai nėra neigiamas atsakymas, o tik kvietimas tolesniam dialogui dėl renginio žiūrovų ir pačių dalyvių patogumo. Pabrėžiame, jog diskusijos objektas yra išimtinai vien tik renginio vieta. Tikimės, kad organizatoriai apsvarstys visas galimas alternatyvas ir atras kokybišką bei patrauklią erdvę tokio masto koncertui surengti“, – sako Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja A. Augonė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.