Nuo karščio Kaune lydosi gatvės: praeiviams pradėjo tekėti ant galvų – Kas vyksta Kaune

Nuo karščio Kaune lydosi gatvės: praeiviams pradėjo tekėti ant galvų

Skaitytojo nuotr.

Oro temperatūrai pirmadienį Kaune viršijus 30 laipsnių, gatvių dangą sudarančios medžiagos virsta tešla. Apie tai itin gerai žino „Aklųjų“ požeminės perėjos praeiviai – nuo lubų jau karo smalos stalaktitai, o ant grindų telkšo juodos balos.

Kaip pasakojo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas, šiuos pragariškus vaizdus jis užfiksavo Savanorių ir Taikos prospektų sankryžos požeminėje perėjoje, einant link „Maxima“ parduotuvės. Anot vyro, toje pačioje perėjoje smala varva ir dar vienoje vietoje.

Primename, kad ši perėja balandžio pabaigoje buvo uždaryta remontui, kurio metu tvarkomos nusidėvėjusios laiptų pakopos, dažomos lubos, smėliuojamos sienos bei šalinami betono defektai, nuo laiptų krašto atitraukiamas dviračių nuvedimas.

Uždarius požeminį praėjimą, ne vienas kaunietis ryžosi intensyvią miesto sankryžą kirsti važiuojamąja dalimi tiesiog nardydamas tarp automobilių. Skaitytojai taip pat skundėsi dideliu dulkėtumu, galimai likusiu po perėjos valymo smėliasrove.

Tuo metu šalies valstybinius kelius prižiūrinti bendrovė „Kelių priežiūra“ pirmadienį įspėja, kad tvyrant aukštai temperatūrai danga įkaista, bitumas ima minkštėti ir galimos dangos deformacijos. Tam, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, kelininkai barsto skaldelę.

„Karščiai dangą įkaitina iki 50 laipsnių, ima minkštėti asfalto dangoje esantis bitumas. Tokį reiškinį vadiname asfalto prakaitavimu. Danga tampa blizgi, minkšta, automobilių padangos formuoja provėžas. Vasarą, kaip ir žiemą, nuolat stebime oro ir dangos sąlygas bei vykstame į kelius barstyti. Tik barstome ne druską, o itin smulkią 2/5 arba 2/4 frakcijos skaldelę, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina rato sukibimą su keliu“, – pranešime aiškina „Kelių priežiūros“ atstovas Karolis Sakalauskas.

Daugiausia bitumo išsiskiria saulės kaitinamoje kelio pusėje, didžiausią ratų apkrovą patiriančiose kelio vėžėse. K. Sakalauskas teigia, kad vietose, kur bitumas itin išplaukęs, gali būti ribojamas eismas ar greitis. Tai svarbu siekiant užtikrinti stabdymo kelią, nes dėl ištirpusio bitumo jis ilgėja.

Vairuotojams, pastebėjusiems bitumo perteklių, rekomenduojama apvažiuoti „prakaituojančias“ vietas ir apie jas informuoti telefono numeriu 1871. Šitokia „išprakaitavusi“ danga Kaune paskutinįkart pastebėta 2018-ųjų gegužės pabaigoje, kai automobilių ratai gabalais lupti pradėjo asfalto lopus Chemijos gatvėje.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausią naktį oro sąlygos beveik nesikeis, išliks giedra ir sausa, o vėjas visai nurims. Antradienio dieną iš vakarų priartės žemesnio slėgio sritis, padidės debesuotumas ir oro drėgnumas, darysis tvanku. Popiet gali palyti, griaudės perkūnija, tačiau temperatūra kils iki 28–33 laipsnių karščio. Detalią Kauno orų prognozę rasite čia.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.