Ministerija kreipėsi į užsienio universitetus – prašo vėlinti stojimo datas – Kas vyksta Kaune

Ministerija kreipėsi į užsienio universitetus – prašo vėlinti stojimo datas patikslinta

BNS 2021/06/08 09:47
Paskutinis skambutis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dėl brandos atestatų abiturientai galės kreiptis nuo liepos 23-iosios, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministerija patikslino ministrės Jurgitos Šiugždinienės teiginius antradienį duotame interviu LRT radijui, jog liepos 23-iąją abiturientai atestatą jau galės gauti.

„Iki liepos 23 dienos bus žinomi pagrindinės egzaminų sesijos rezultatai ir abiturientai iš karto galės prašyti mokyklų išduoti atestatus, jei neteiks apeliacijų. Tačiau liepos 23 d. atestatai dar nebus išduoti. Ministrė atsiprašo dėl netikslios informacijos“, – teigiama ministerijos pranešime.

J. Šiugždinienė išreiškė viltį, kad abiturientai dėl pavėlintos egzaminų sesijos neturėtų vėluoti su dokumentais stodami į aukštąsias mokyklas užsienyje.

„(Abiturientai – BNS) turėtų kiekvienas iš karto kreiptis į savo mokyklos vadovą, kad išduotų atestatą, jeigu neteikia apeliacijos, tada reikės išversti, patvirtinti notarui ir siųsti į savo universitetą“, – antradienį LRT radijui sakė ministrė.

Pasak jos, ministerija, tarpininkaujant atašė, susisiekė su užsienio universitetais, prašydama, kad stojimo datos būtų pavėlintos. Anot J. Šiugždinienės, „tikrai dauguma šalių yra nukėlę patekimo į universitetus terminą“, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, Švedija, Norvegija anksčiausiai stojimus organizuos rugsėjo 1-ąją.

Ministrė radijui taip pat teigė, kad pirmasis Lietuvių kalbos brandos egzaminas pirmadienį praėjo sklandžiai, tik keturi abiturientai laikė egzaminą atvykę iš izoliacijos, atlikę testus.

Ji taip pat priminė, kad nuo rugsėjo planuojama „grįžti į klases ir mokytis normaliu būdu klasėje“, bet paliekama ir hibridinio ugdymo galimybė – šiam procesui palengvinti bus perkama ir speciali įranga. Ministrė tikisi, kad saugumą užtikrinti padės ir netrukus prasidėsiantis dvylikamečių skiepijimas, ir planai pasiekti masinį imunitetą vasaros viduryje.

J. Šiugždinienės teigimu, testavimas dėl COVID-19 visiems moksleiviams bus tik rekomenduojamas, o jei susiformuos koronaviruso židiniai, situacijos bus sprendžiamos individualiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.