Išskirtinio mineralinio vandens Kulautuvoje bus galima paragauti ištisus metus – Kas vyksta Kaune

Išskirtinio mineralinio vandens Kulautuvoje bus galima paragauti ištisus metus

KRS nuotr.

Praėjusį penktadienį Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje atidaryta biuvetė. Čia išgaunamu mineraliniu vandeniu galės nemokamai mėgautis bendruomenės nariai, miestelio svečiai.

Kaip nurodoma Kauno rajono savivaldybės pranešime, prieš keletą metų pušyne, netoli LSMU Kulautuvos reabilitacijos ligoninės, bendrovė „Giraitės vandenys“ išgręžė 150 metrų gręžinį. Įmonei „Ekologinis servisas“ ištyrus šį vandenį paaiškėjo, kad jis yra mažos mineralizacijos, labai tyras, švelnaus skonio ir tinka net kūdikių maistui gaminti.

„Šis projektas mums leidžia kalbėti apie Kulautuvos atgimimą. Maždaug prieš šimtmetį šis miestelis buvo stiprus traukos centras: vienu metu jame ilsėdavosi nuo 4 iki 7 tūkst. žmonių, atvykdavo ir užsienio turistų. 2017 metais Vyriausybė suteikė Kulautuvai, Kačerginei ir daliai Zapyškio kurortinės teritorijos statusą, todėl siekiame didinti šių miestelių patrauklumą juose kurdami turizmo ir sveikatinimo infrastruktūrą“, – pranešime cituojamas Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Kulautuvos urbanistinės vizijos projektą kūrė miestelyje gyvenantis architektas Aidas Kalinauskas. Jis projektavo mažosios architektūros elementus, suolelius, transporto stoteles, taip pat ir biuvetę.

„Manau, kad nebūtina gręžtis į praeitį – gyvename XXI amžiuje, todėl ir architektūra turi būti moderni, atspindinti laikmetį“, – tvirtino žinomas architektas.

Biuvetei buvo panaudotas Korteno plienas, kuris ilgainiui keis spalvą: iš oranžinio pavirs rudu ir susilies su medžių kamienų spalva. Pastato grindys apšiltintos, įrengti gultai, žiemą bus įjungti šildytuvai, todėl biuvetė veiks visus metus.

Teritorija sutvarkyta ir pritaikyta neįgaliesiems, įrengti suoleliai, dviračių stovai. Projektą finansavo Kauno rajono savivaldybė, darbus, kurių vertė 194 tūkst. eurų, atliko UAB „EDS projektai“.

Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė sakė, kad biuvetėje bus galima atsikvėpti, pamedituoti, paskaityti knygą arba tiesiog pasigrožėti pušynu.

Kulautuvai atgimti padės ir kiti Kauno rajono savivaldybės suplanuoti projektai. Netrukus prasidės Akacijų alėjos rekonstrukcijos darbai. Baigiamas rengti buvusios sanatorijos pastato rekonstrukcijos techninis projektas – ateityje čia įsikurs seniūnija, laisvalaikio centras, ambulatorija, kitos įstaigos.

Jau šiemet Kulautuvos centre turėtų atsirasti meninė instaliacija su telefono aparatu, iš kurio bus galima paskambinti telefonų knygoje nurodytais numeriais ir sužinoti žinomų tarpukario žmonių istorijas. Šį projektą kartu su savivaldybe ketina įgyvendinti žinomas prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.