Kauniečiai nusivylę: vietoje ilgai lauktos rekonstrukcijos, dabar kovoja su senamiesčio verslininkais – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nusivylę: vietoje ilgai lauktos rekonstrukcijos, dabar kovoja su senamiesčio verslininkais

Vilniaus gatvės šaligatvis / Skaitytojos nuotr.

Kol kas neaišku, kas kauniečius labiau varo į neviltį – nesibaigiantis lietus, ar kelerius metus vis neprasidedanti Vilniaus gatvės rekonstrukcija. Ketvirtadienio rytą balomis nusėta senamiesčio gatvė sulaukė nemažai kaunietės kritikos. Moters teigimu, nerekonstruotos gatvės būklė tragiška, čia po gausaus lietaus telkšo didelės balos, o jas apeiti trukdo kavinių zoną ant šaligatvių išplėtę verslininkai. Jei žadėta Vilniaus gatvės rekonstrukcija būtų prasidėjusi pavasarį – miestelėnai pyktų mažiau?

„Gal galite patikslinti, ar jau Kauno senamiesčio šaligatviai yra kavinių nuosavybė?“ – retoriškai klausė ketvirtadienio rytą „Kas vyksta Kaune“ redakcijai laišką atsiuntusi moteris.

Lyjant lietui, Vilniaus gatvė tapo viena didele bala, o dėl kavinių okupuotų šaligatvių apeiti balų neįmanoma.

„Specialiai užstato sutriušusiais augalais, bačkom, kad neitų žmonės, o kai Vilniaus gatvė skęsta balose, kaip eiti? Bristi per balas? Ar mes, pėstieji, jau negalime vaikščioti šaligatviais?“ – apmaudo neslėpė skaitytoja.

Ji užsiminė ir apie seniai planuojamą Vilniaus gatvė rekonstrukciją, tačiau greitu metu jos sulaukti nesitiki – sako mananti, kad senamiesčio gatvės rekonstrukcija, geriausiu atveju, bus tik po 5 metų.

Vilniaus gatvės šaligatvis / Skaitytojos nuotr.

Rekonstrukcija turėjo prasidėti pavasarį

Apie kapitalinę Vilniaus gatvės rekonstrukciją „Kas vyksta Kaune“ pirmą kartą rašė 2018-ųjų gegužę. Savivaldybė tuomet sakė vasarą ketinanti turėti techninį atnaujinimo projektą ir paskelbti rangos konkursą, o realius darbus pradėti 2019-aisiais.

2018 m. spalį naujienų agentūra BNS patikslino, kad rekonstrukcijos vertė siektų apie 3 mln. eurų, baigti darbus planuota 2019-ųjų ir 2020-ųjų sandūroje. Vis dėlto rasti rangovo taip ir nepavyko. 2021-ųjų vasarį Kauno savivaldybė penktą kartą mėgino išrinkti rangovą Vilniaus gatvės rekonstrukcijai, o darbai užvirti turėjo pavasarį.

Kaip seniau „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare informavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, techninis Vilniaus gatvės atnaujinimo projektas jau yra paruoštas. A. Pakalniškio teigimu, pagal geriausią scenarijų kapitalinius darbus senamiestyje planuota pradėti šį pavasarį ir užbaigti kitų metų pavasarį, tačiau darbininkų technika čia ir vėl nesuburzgė.

Kaip rašo LRT.lt, šių metų kovą Kauno savivaldybė ir konkursą laimėjęs rangovas turėjo padėti parašus sutartyje dėl Vilniaus gatvės remonto, tačiau vienas iš keturių konkurso dalyvių apskundė laimėtojo pasiūlymo vertinimą, todėl teismo sprendimu sutarties pasirašymas sustabdytas.

Kauno senamiestis / R. Tenio nuotr.

Okupuoti šaligatvius leido

Per gerą dešimtmetį senamiestyje, ypač Vilniaus gatvėje, naujai atidarytų kavinių, restoranų, barų, naktinių klubų galima priskaičiuoti dešimtimis. Vietoje ant rankų pirštų suskaičiuojamų senamiesčio maitinimo įstaigų 2009-aisiais, iki dėl COVID-19 pandemijos įvestų karantinų šioje miesto dalyje jau veikė ne mažiau kaip 100-tas įvairiausių įstaigų ir įstaigėlių.

Visgi gelbėjant verslą, šiemet Kaune lauko kavinės užima dukart daugiau ploto nei pernai – joms leista plėsti savo plotą netrukdant kitiems šalia veikiantiems verslininkams, pėstiesiems ir dviratininkams.

Seniau Kauno vicemeras Andrius Palionis teigė, kad praėjusią vasarą savivaldybė buvo išdavusi beveik 70 tokių leidimų, o šiemet, tikėtina, jų skaičius tik augs.

„Kas gali, tikrai plečiasi ir didėja. Stengiamės sudaryti kuo didesnę laisvę, jei gali plėstis šalia savęs esančioje viešoje teritorijoje, tai ir leidžiame maksimaliai plėstis, jeigu tas poreikis tik yra“, – BNS sakė A. Palionis.

Pasak jo, pernai kavinės lauke buvo užėmusios 3 tūkst. kv. metrų, o šiemet plotas sieks bent 5 tūkst. kv. metrų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.