Kauniečiams – subalansuotos mitybos mokymai ir receptai vasaros sezonui – Kas vyksta Kaune

Kauniečiams – subalansuotos mitybos mokymai ir receptai vasaros sezonui

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Atsižvelgiant į sveikos ir subalansuotos mitybos svarbą įvairaus amžiaus gyventojų sveikatai bei gerai savijautai puoselėti, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia nemokamus nuotolinius mokymus „Sezoninė mityba. Kaip susidaryti subalansuotos ir sveikos mitybos planą dienai ir savaitei?“. Išmokti susidaryti subalansuotos mitybos principus atitinkantį savaitės valgiaraštį norintys kauniečiai į mokymus kviečiami prisijungti jau nuo birželio mėnesio pradžios.

Birželio mėnesį vyksiančius nuotolinius mokymus „Sezoninė mityba. Kaip susidaryti subalansuotos ir sveikos mitybos planą dienai ir savaitei?“ ves gydytoja-dietologė Justė Paranauskaitė, o jų turinys bus padalintas į dvi dalis – teorinę bei praktinę.

Teorinės, 1,5 val. trukmės mokymų dalies metu dalyviai bus supažindinti su devyniomis skirtingomis temomis. Visų pirma bus aptarta sveikos mitybos samprata bei pagrindiniai jos principai. Mokymų lektorė pristatys pagrindinius, su mitybos įpročiais susijusius lėtinių neinfekcinių ligų veiksnius ir jų įtaką sveikatai.

Taip pat bus kalbama apie kūno masės indeksą ir jo reikšmę, maistinių medžiagų tipus bei jų svarbą žmogaus organizmui, daržovių, vaisių, žuvies, viso grūdo produktų, skaidulinių medžiagų, geriamojo vandens vartojimo naudą, bus pristatomos rekomenduojamos energijos ir maistinių medžiagų paros normos ir jų kiekiai Lietuvos gyventojų mityboje.

Nuotoliniai mokymai „Sezoninė mityba. Kaip susidaryti subalansuotos ir sveikos mitybos planą dienai ir savaitei?“ / Organizatorių nuotr.

Svarbi paskaitos dalis bus skirta pristatyti sočiųjų riebalų, transriebalų, cukraus bei druskos kiekio mažinimo svarbą. Taip pat dalyviai susipažins su „Rakto skylutės“ simbolio esme bei tikslu, mokysis suprasti produktų etiketėse pateikiamą informaciją. Galiausiai, bus supažindinti su dietų, vegetarinės, veganinės mitybos, žaliavalgystės principais ir jų įtaka sveikatai bei sužinos apie gaunamos ir išeikvojamos energijos balanso palaikymo svarbą.

Praktinės dalies metu dalyvius pasieks iš anksto įrašyti vaizdo įrašai, kuriuose mokymų vedėjai pristatys naujus, pagal vasaros laikotarpiui būdingą maisto produktų sezoniškumą sukurtus pusryčių, pietų, vakarienės ir užkandžių patiekalus, paremtus teorinėje mokymų dalyje aptartais sveikos ir subalansuotos mitybos principais. Išbandyti receptus pagal lektorių vaizdo įrašus kiekvienas dalyvis galės asmeniškai.

„Net ir mažiausias teigiamas pokytis kasdieninėje mityboje gali turėti reikšmingos įtakos kiekvieno mūsų savijautai, nuotaikai ar net išvaizdai. Tiesa, pokyčius į savo gyvenimą reikėtų įsileisti palengva, per daug neskubant ir nejaučiant papildomos įtampos ar streso.

Naujiems įpročiams susiformuoti reikia laiko. Tam tikrų mokslinių tyrimų teigimu, naują sveikos mitybos veiksmą reikia kartoti apie 65 dienas, kol jis tampa natūraliu pasirinkimu“, − sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Giedrė Macaitienė. Artimiausios planuojamos paskaitų datos – birželio 2, 3, 10, 16 ir 17 d. Planuojamas visų paskaitų pradžios laikas – 18 val.

Paskaitos organizuojamos nuotoliniu būdu, nemokamai, tačiau būtina išankstinė registracija užpildant specialią internetinę formą. Ją rasti galite spustelėję ČIA.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.