Žvilgsnis nuo Veršvų piliakalnio: atsiveria Lampėdžio ežero grožis, miškų juosta ir judrusis aplinkkelis – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Žvilgsnis nuo Veršvų piliakalnio: atsiveria Lampėdžio ežero grožis, miškų juosta ir judrusis aplinkkelis

Veršvų piliakalnis
Veršvų piliakalnis./ R. Tenio nuotr.

Važiuodami Raudondvario plentu nepraleiskite progos aplankyti už daugiabučių pasislėpusį Veršvų piliakalnį. Nemuno dešiniojo kranto aukštumos kyšulyje stovintis piliakalnis atveria nuostabius vaizdus: Nemuno ir Nevėžio santakos draustinį su Lampėdžio ežeru, Vilijampolės, Marvelės tolius bei dieną naktį judrų Vakarinį aplinkkelį.

Rasti gyvenvietės daiktai, žirgų kapai

Veršvų piliakalnis datuojamas I tūkst.-XIV a. Piliakalnio šlaitai statūs, siekia 37 m aukštį. Piliakalnio šiaurinėje papėdėje seniau buvo gyvenvietė, ten rasta pastatų liekanų, titnaginių grandukų, gremžtukų, skelčių, nuoskalų, geležinių peilių, akmeninių galąstuvų, sukamųjų girnų dalių, kirvio dalis, keramikos ir kt.

Gynybinis piliakalnis anksčiau turėjo 2 kaimus: Pirmuosius Veršvus ir Antruosius Veršvus.

Veršvų piliakalnis
Laiptai į Veršvų piliakalnį./ R. Tenio nuotr.

Etninio paveldo bendruomenės „Kauno Veršva“ pirmininkė Stasė Mickutė pasakojo, kad archeologė Marija Gimbutienė tyrinėdama kapavietę aptiko itin brangių moters papuošalų, įkapių iš IV a. bei 200 žirgų kapų, palaidotų kapinyne, galvomis į vakarus.

Užlipti ant piliakalnio patogu 2019 m. įrengtais ąžuoliniais laiptais, o prisėsti ir pasigėrėti panorama galima ant pernai pastatytų trijų suoliukų.

S. Mickutė akcentavo, kad Veršvų piliakalnis patenka į išskirtinį kompleksą, vienintelį tokį Kaune.

„Vilijampolėje turime išskirtinį paveldosaugos, kultūros objektų kompleksą: Veršvų piliakalnį, Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinį, Kauno tvirtovės VIII fortą, senąsias Veršvų kapines, žydų kapines. Kito tokio komplekso Kaune nėra“, – teigė S. Mickutė.

Veršvų piliakalnis
Manoma, kad anksčiau ant Veršvų piliakalnio stovėjo medinė pilis./ R. Tenio nuotr.

Vyksta įvairūs renginiai

Ant Veršvų piliakalnio stovintis aukuras kasmet uždegamas bent 5-6 kartus, tiek, kiek renginių vyksta ant piliakalnio. Ąžuolinėmis malkomis uždegus aukurą, Kauno Santakos „Romuvos“ vaidilė Julija Čiurinskienė atlieka baltiškas apeigas.

Gegužės 13 d. įprastai švenčiama senovės lietuvių meilės deivės Mildos šventė, gegužės 22 d. – Kauno gimtadienis, beje, kitą šeštadienį 15 val. bus švenčiamas Kauno 613-asis gimtadienis, jo metu vyks istoriko paskaita, pasirodys kapelos. Birželio-liepos mėnesiais ant piliakalnio rinksis „Poezijos pavasario“ gerbėjai, o liepos 6 d. vyks „Tautiškos giesmės“ giedojimas. Rugsėjo 22 d. bus švenčiama Baltų vienybės diena, rudens lygiadienis. Planuose – ir Marijos Gimbutienės šimtmečiui skirtas minėjimas.

„Nuo Veršvų piliakalnio atsiveria Vilijampolė, Lampėdžiai, Marvelė, matyti tekantis Nemunas, gražiausiu pavidalu atsiskleidžia Lampėdžio ežeras. Kviečiu apsilankyti“, – ragino S. Mickutė.

Sutemus nuo piliakalnio irgi stebėsite įspūdingus vaizdus – ištisu srautu judančių automobilių švieseles.

Veršvų piliakalnis
Nuo piliakalnio atsiveria nuostabūs vaizdai į Lampėdžio ežerą, mišką./ R. Tenio nuotr.

Kaip nuvykti

Veršvų piliakalnį pasieksite važiuodami Raudondvario plentu, už „Via Baltica“ viaduko. Jį lengva pasiekti ir viešuoju transportu, reikia išlipti Gervių g. stotelėje ir sekti lankytino objekto kryptį, tereikės paeiti 100 m bei užkopti į kalną.

Na, o jei norėsite tęsti kelionę po Kauno piliakalnius, iki 10 km spinduliu nuo Veršvų piliakalnio yra išsidėstę šie piliakalniai: Marvelės, Eigulių, Pyplių, Virbališkių, Bernatonių, A. Šančių, Lentainių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.