Baigėsi pamokos, kurios pranoko visus lūkesčius: mokytojais tapo ir O. Gasanovas su B. Lastausku (foto)

delfi.lt 2024/11/21 18:30
Geriausia ever pamokų diena / A. Ufarto / Delfi nuotr.
Geriausia ever pamokų diena / A. Ufarto / Delfi nuotr.
Geriausia ever pamokų diena / A. Ufarto / Delfi nuotr.
Geriausia ever pamokų diena / A. Ufarto / Delfi nuotr.

Ketvirtadienio rytas beveik 13 tūkst. moksleivių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos prasidėjo neįprastai. Visi jie suskubo ne į mokyklų klases, o į Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusį grandiozinį „Delfi“ organizuojamą renginį – „Geriausią ever pamokų dieną“. Sulaukus tokio milžiniško susidomėjimo, dalyvių registracija buvo sustabdyta, tačiau tie moksleiviai, kurie į ją suspėjo, visą dieną trunkančiame renginyje turėjo galimybę pasisemti naujų žinių, sutikti ne tik būrį bendraamžių, bet ir jų mokytojais tapusius žinomus žmones, be to, prisidėjo siekiant naujų Lietuvos rekordų.

Neįprasta žinių diena 9–12 klasių moksleiviams prasidėjo nuo kūno kultūros – visi dalyviai buvo kviečiami į mankštą. Pasportavę ir prisisotinę geros nuotaikos, moksleiviai suskubo į įsimintiniausias pamokas. „Geriausioje ever pamokų dienoje“ – daugybė neįprastų, šiuolaikiniam jaunimui aktualių pamokų, kurios mokiniams ne tik sumaniai pateikė šiandienines aktualijas, bet ir suteikė galimybę susitikti su įvairių sričių profesionalais.

Štai mokytojo rolę ketvirtadienį išbandė jaunimui gerai pažįstamas tinklaraštininkas Benas Lastauskas, kuris paaiškino, kodėl tiek daug laiko praleidžiame „TikTok“ platformoje. Būtent pastaroji tapo nepamainoma jaunimo laisvalaikio praleidimo vieta.

Garsus kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas geografijos pamokoje pasidalijo savo nesibaigiančių kelionių įspūdžiais. Pasidalijęs patirtimi, kelionių žurnalistas arenos koridoriuose susitiko su moksleiviais ir mielai fotografavosi socialiniams tinklams, artimiau pažindinosi su jaunąja karta.

Technologijų paslaptis atskleidė LTG Group technologijų direktorius Vytautas Bitinas, kuris į sceną kartu su savimi atsivedė neįprastą „augintinį“ – šunį robotą.

O politologas Linas Kojala paaiškino, kokia mums nauda iš naujai išrinkto JAV prezidento. Renginio įspūdžiais L. Kojala pasidalijo ir socialiniame tinkle „Facebook“, kur džiaugėsi, kad „politologija gali užkariauti ir arenas“.

Mokytojų darbą taip pat išmėgino mokslo žurnalistė Goda Raibytė, keliautojas Aurimas Valujavičius, televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė, Europos Komisijos atstovybės vadovas Marius Vaščega, ISM alumnas ir dėstytojas, Oksfordo universiteto doktorantas Adomas Klimantas, „Ignitis grupės“ inovacijų vystymo vadovas Karolis Mirinavičius.

Paliesta ir šių dienų kontekste aktuali tema – saugumas

Atskira pamoka „Kas būtų, jeigu būtų“ buvo skirta ir saugumo temai – ją vedė „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ ambasadorius Benediktas Vanagas ir „Delfi“ žurnalistė Kristina Pocytė-Medutė. Pasak žurnalistės, moksleiviai gavo galimybę išgirsti 5 pagrindinius punktus, padėsiančius užtikrinti asmeninį saugumą: „Paprastai ir trumpai pristatėme tai, ką kalbame su iniciatyva keliaudami po Lietuvą.“

Prieš B. Vanagui ir K. Pocytei-Medutei žengiant į sceną vyko visus dalyvius įtraukusi viktorina, kur Jonas Nainys kvietė moksleivius atpažinti tikrą ir dirbtinio intelekto pagalba padarytą nuotrauką. Žurnalistė pastebėjo, kad tai – puiki įžanga pamokai „Kas būtų, jeigu būtų“, mat „saugūs turime būti ne tik savo kieme, bet ir internete“.

K. Pocytė-Medutė džiaugėsi, kad šiuolaikinis jaunimas – žingeidus ir ištroškęs žinių, tad noriai bendravo su trumpam mokytojais tapusiais savo sričių profesionalais, o saugumo tema sudomino ne vieną čia susirinkusį jaunuolį.

Renginį vedė puikiai pažįstamas Jonas Nainys, o per pertraukas moksleivių laukė viktorinos ir muzikiniai siurprizai. Gerą nuotaiką susirinkusiems garantavo puikiai pažįstami jaunosios kartos atlikėjai – DJ Nevykėlė ir Pijus Opera.

Renginio metu, bendradarbiaujant su Rekordų Akademija, taip pat buvo siekiama net trijų rekordų – masiškiausios jaunimo mankštos, didžiausios Lietuvoje jungtinės klasės ir gausiausios Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“ kolekcijos.

„Lapkričio 21 dieną yra švenčiama ir pasaulinė Rekordų diena. „Rekordų akademijos“ iniciatyva Rekordų diena, jau trečius metus iš eilės, yra švenčiama ir Lietuvoje – visoje šalyje, nuo ankstyvo ryto, yra siekiama pačių įvairiausių rekordų: žaismingų, kūrybinių, sportinių, muzikinių, kulinarinių, edukacinių. Tad išties simboliška, kad „Žalgirio“ arenoje, „Geriausios ever pamokų dienos“ metu bus siekiama net trijų rekordų“, – prieš renginį pastebėjo „Rekordų akademijos“ vadovas Gintaras Pocius.

Daugiau skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA