Nemuno pakrantės transformacija prasideda: iškils daugiaaukščiai namai su verslo centru – Kas vyksta Kaune

Nemuno pakrantės transformacija prasideda: iškils daugiaaukščiai namai su verslo centru

„Paleko archstudija“ nuotr.

Prieš porą metų architektų ir verslininkų nubrėžta Nemuno krantinės vizija įgauna kūną. „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, Aleksote pajudėjo pirmasis naujo kvartalo vystymo etapas. SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovė „SBA Urban“ H. ir O. Minkovskių gatvėje statys penkių korpusų gyvenamąjį namą ir biurų pastatą.

Administracinio pastato su gyvenamosiomis patalpomis H. ir O. Minkovskių g. 41B projektiniams pasiūlymams Kauno savivaldybėje pritarta 2020 m. spalio 28 d., o šių metų balandžio 13 d. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sistemoje „Infostatyba“ užregistruoti du pranešimai apie statybos pradžią ar rangovo pasamdymą – oficialiai, statyboms duotas startas.

Daugiabučių monolitas ir verslo centras

2,5 ha ploto sklypas, kurį vysto anksčiau „Urban Inventors“ besivadinusi įmonė „SBA Urban“ ir „S5 Invest“, yra kairiajame Nemuno krante, Žemojoje Fredoje. Teritorija įsiterpusi tarp H. ir O. Minkovskių gatvės ir upės bei tarp planuojamo pėsčiųjų tilto į Nemuno salą ir „Kauno grūdų“ pastatų.

Pagal „Paleko archstudijos“ parengtą projektą čia numatyti 28 tūkst. kv. m bendrojo ploto pastatai iki devynių aukštų. Komercinės patalpos komplekse turėtų užimti daugiau nei 10 tūkst. kv. m, planuojama įrengti 155 butus ir 438 automobilių stovėjimo vietas pastatų prieigose bei uždarose aikštelėse.

Žiūrint nuo upės, biurų pastatas projektuojamas kiek giliau, už gyvenamųjų korpusų / „Paleko archstudija“ nuotr.

Penkiuose analogiško išplanavimo daugiabučių korpusuose projektuojami pusantro-keturių kambarių butai, kurių plotai svyruoja nuo 30 iki 90 kv. m. Ant perimetrinio pirmo aukšto (stilobato) stogo planuojama įrengti apželdintų kiemų sistemą su lauko terasomis, vaikų žaidimų aikštele ir kitais mažosios architektūros elementais.

Gatvės lygyje numatomos komercinės paskirties patalpos su atskirais įėjimais iš lauko, o į gyvenamąsias patalpas bus patenkama per minėtą stilobatą. Po administracinės paskirties dalimi projektuojama požeminė vieno lygio automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat dengtas antžeminis parkingas po gyvenamaisiais korpusais, atviros automobilių parkavimo aikštelės.

Gavės plėtra aleksotiškius įspendė į kampą

Susisiekimui pirmame sklypo vystymo etape ketinama įrengti dalį vidinės, upei lygiagrečios gatvės bei dalį išorinės gatvės – lokalaus H. ir O. Minkovskių g. dublerio. Be šių jungčių, planuojama nutiesti keturias vidines upei statmenas gatveles ir Nemuno pakrantės rekreacinio tako atkarpą.

Architekto Rolando Paleko studijos projektiniuose pasiūlymuose pažymima, kad H. ir O. Minkovskių gatvę savivaldybė numato rekonstruoti, jos kategorija keisis. „Kaune planuojama formuoti B kategorijos gatvių tinklą aplink Senamiestį ir Naujamiestį, numatant naują Kėdainių tiltą per Nemuną ir gerinant H. ir O. Minkovskių gatvės parametrus iki pat M. K. Čiurlionio tilto“, – susisiekimo vizija brėžiama projekte.

Šie infrastruktūros planai, tiesa, menkai džiugina kai kuriuos aleksotiškius. Kaip 2019-ųjų vasarą rašė „Kas vyksta Kaune“, dalį H. ir O. Minkovskių gatvėje esančių būstų savivaldybė siekė supirkti arba paimti visuomenės reikmėms. Procedūros pradėtos ketinant rekonstruoti ir platinti vieną svarbiausių Aleksoto eismo arterijų – visa bėda, kad už gimtus namus žmonėms pasiūlytos sumos pasirodė tiesiog juokingos.

Per dešimtmetį turėtų pasikeisti radikaliai

2019-ųjų pabaigoje skelbta, kad „SBA Urban“ į 2,5 ha sklypo vystymą pasirengusi investuoti 50 mln. eurų. Architektų ir urbanistų prieš kelerius metus parengtoje studijoje, pavadintoje „Newman“, iš viso 10,5 ha ploto teritorijoje įvardijama galimybė išplėtoti iki 250 tūkst. kv. m komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto.

Nemuno krante iš Aleksoto pusės numatytas ambicingas kelių etapų NT projektas / „Paleko archstudija“ nuotr.

Anot urbanistų, naujas kvartalas H. ir O. Minkovskių gatvėje galėtų būti išvystytas 4-5 etapais maždaug iki 2030 metų. Kaip atspindi jau vykstančios procedūros, pradedama būtų nuo vakarinės dalies, šalia planuojamų M. K. Čiurlionio koncertų rūmų, o užbaigiama „Kauno grūdų“ gamyklos išsikraustymu bei pastatų konversija.

„Kauno grūdų“ vadovas Tautvydas Barštys „Verslo žinioms“ 2019-ųjų rugsėjį patvirtino, kad grupė nusprendė iškelti Aleksote veikiančią gamybą ir sandėliavimą, kur dirba apie 400 žmonių. Tuo metu dar nebuvo aišku, kada ir kur galėtų persikelti vieno turtingiausių Lietuvos žmonių verslas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad SBA grupei priklausanti bendrovė „SBA Urban“ Jonavos gatvėje jau įgyvendino biurų projektą „Kauno Dokas“, taip pat rekonstravo Vienybės aikštę, po kuria įrengė dviejų aukštų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, ir atnaujintame „Pramprojekto“ pastate atidarė verslo centrą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.