Laimė švęsti kultūrą: Kaune muzika skambėjo ant stogų, gyventojus stebino staigmenos – Puslapis 4 – Kas vyksta Kaune

Laimė švęsti kultūrą: Kaune muzika skambėjo ant stogų, gyventojus stebino staigmenos

M. Plepio nuotr.

Ne veltui Tarptautinė laimės diena yra švenčiama pavasarį, kai viskas gamtoje savaime kviečia pakilti ir į gyvenimą pažvelgti pozityviau. Per Laimės dieną pakilo ir kultūra, žengianti pirmuosius žingsnius iš virtualios realybės: po karantino suvaržymų lankytojams duris atvėrę muziejai bei galerijos pažėrė staigmenų, mieste netikėtumais praeivius apdalijo persirengę šokėjai, muzika skambėjo įvairiose Kauno vietose.

„Kaunas Europos kultūros sostinė – 2022“ kartu su Kauno miesto savivaldybe ir daugybe kultūros organizacijų kauniečius švęsti laimę su kultūra kvietė jau nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto: šventę atidarė treniruotė… ant vieno iš Kauno mikrorajonų daugiaaukščio stogo. Visus pakilti ir pasportuoti, nepabūgę žvarbaus oro, kvietė judesio entuziastai – sporto bendruomenė „Šešios trim“ kartu su „Kaunas 2022” ambasadoriumi Mindaugu Šatkumi.

„Šešios trim“ mankšta ant stogo

Kaip nurodoma „Kaunas 2022“ pranešime, muzika nuo stogų skleidė laimę tolyn į miestą: ant Mykolo Žilinsko galerijos stogo Laisvės alėjoje rytą leidžiančius miestiečius stebino grupės „Garbanotas bosistas” atliekamos dainos bei tarptautinio šokio teatro „Aura“ šokėjų improvizuotas pasirodymas.

Muzikos garsai vidurdienį kvietė praeivius Laisvės alėjoje pakelti akis į viršų: maloniai ir saugiai miestiečiams laimę būti su muzika dovanojo orkestras „Ąžuolynas“, o koncertą jie atliko per Kauno miesto savivaldybės pastato langus. Su muzikiniais simfoninių orkestrų koncertais savo didžiosiose erdvėse lankytojų laukė Vytauto Didžiojo karo ir M. K. Čiurlionio muziejai.

Laimės dienos popietę nuo Kauno miesto Rotušės per pagrindinę senamiesčio gatvę į Laisvės alėja keliavo keista ir neregėta „Išdezinfekuota laimė“ – kaukėmis ir kostiumais pasipuošę ir į skirtingus personažus įsikūniję šokio teatro „Aura“ ir Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai. Visos kelionės metu praeiviai galėjo pamatyti jų improvizuotus pasirodymus.

Kauno šokio trupės „Nuepiko“ šokėjai kartu su šiuolaikinio šokio bei cirko atlikėjais lūkuriavo vairuotojų tiesiog gatvėje prie šviesoforų. „Laimė, kad sustojote“ – taip vadinosi improvizuotas šokio spektaklis, sukėlęs šypseną ir nuostabą ne vienam vairuotojui.

Malonios staigmenos laukė ir kitų kultūros įstaigų lankytojų: Kauno apskrities viešoji biblioteka atėjusiuosius pasiimti užsakytų knygų visas per karantiną susikaupusias blogas emocijas, Vinco Kudirkos biblioteka Kauno dramos teatras lauko galerijoje buvo galima pamatyti vienuolika gražiausių darbų, sukurtų teatro šimtemčio proga. Smalsuoliai galėjo žvilgterėti į nuostabų Kauno art deco perlą –Žaliakalnį: pasigilinti į ten slypinčią romantiką pakvietė Kauno miesto muziejus.

Šeštadienio dieną ir popietę taip pat vyko „Laimės maratonas“ su tinklaraščio „Laimės dieta“ autore, radijo ir televizijos laidų vedėja Rimante Kulvinskyte. Maratonas gilinosi į daugybę mūsų laimės ir laimingumo aspektų, o patirtimi bei sėkmės istorijomis dalijosi specialistai bei žinomi žmonės.

Laimės dieną nuo ankstyvo ryto iš Kauno autobusų stoties išriedėjęs autobusas laimės akimirkas dalijo Kauno rajono miestelių gatvėse ir skersgatviuose – pro jo langus sklido specialiai šiai dienai parinkti gražiausi muzikiniai kūriniai. Savo kūrinius Laimės dienai skyrė „Kaunas 2022” ambasadorė atlikėja Jurga, grupės „Golden Parazyth“, „Flash Voyage“, kiti atlikėjai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA