Pasibaigus karantinui, Kauno senamiesčio verslininkų laukia dar vienas smūgis – Kas vyksta Kaune

Pasibaigus karantinui, Kauno senamiesčio verslininkų laukia dar vienas smūgis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybei svarstant karantino atlaisvinimo planus, Kauno savivaldybė turi savų. Jau penktą kartą mėginama išrinkti rangovą Vilniaus gatvės rekonstrukcijai – jeigu konkursas praeis sklandžiai, darbai užvirs pavasarį, o čia esančių kavinių šeimininkai šiltuoju sezonu turės atsisveikinti su lauko staliukais.

Ketina apsisukti per metus

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare informavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, techninis Vilniaus gatvės atnaujinimo projektas jau yra paruoštas.

„Šiuo metu baigiamos darbų rangovo parinkimo konkurso procedūros. Sulaukėme keturių dalyvių pasiūlymų. Tikimės, kad penktas kartas bus sėkmingas ir po kelių savaičių galėsime paskelbti nugalėtoją“, – sakė A. Pakalniškis.

Jo teigimu, pagal geriausią scenarijų kapitalinius darbus Senamiestyje planuojama pradėti pavasarį ir užbaigti kitų metų pavasarį. Kokiais etapais bus atliekama rekonstrukcija paaiškės tada, kai savivaldybė išrinks rangovą.

„Rangos sutartyje numatyta, kad rangovas statybvietėje turi sudaryti sąlygas gyventojams, pėstiesiems, įstaigų tarnautojams saugiai pasiekti namus, įstaigas“, – pasiteiravus, kokie ribojimai laukia kauniečių, gana abstrakčiai kalbėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Banguotas Vilniaus gatvės grindinys kauniečiams – ne naujiena. Anot savivaldybės, akmenis klaipo po jais paklotas senas asfaltas, o sutvarkius pagrindą šios problemos neliks / R. Tenio nuotr.

Tašytus saugomo grindinio akmenis, kuriuos tarpukariu pagamino sunkiųjų darbų kaliniai, gatvės tvarkybos projekte numatyta nulyginti – nupjauti, nudeginti paviršių ir minimaliai nusklembti briaunas.

Numatoma rekonstrukcijos vertė, kaip įvardijo A. Pakalniškis – apie 4,3 mln. eurų.

Rangovo ieško nuo 2018-ųjų

Apie kapitalinę Vilniaus gatvės rekonstrukciją „Kas vyksta Kaune“ pirmą kartą rašė 2018-ųjų gegužę. Savivaldybė tuomet sakė vasarą ketinanti turėti techninį atnaujinimo projektą ir paskelbti rangos konkursą, o realius darbus pradėti 2019-aisiais.

2018 m. spalį naujienų agentūra BNS patikslino, kad rekonstrukcijos vertė siektų apie 3 mln. eurų, baigti darbus planuota 2019-ųjų ir 2020-ųjų sandūroje. Vis dėlto rasti rangovo taip ir nepavyko, o pranešimai apie Vilniaus gatvės rekonstrukciją viešumoje vėl pasirodė pernai rugsėjį.

„Jeigu rangos darbų konkursas pavyks sklandžiai, darbai prasidės lapkritį ir turėtų būti baigti per 15 mėnesių“, – mažiau nei prieš pusmetį komentavo savivaldybės atstovai, pridūrę, kad darbai visoje gatvėje bus atliekami vienu metu, bet konkursas ir vėl patyrė fiasko.

Diskutuota dėl telefono būdelių ir medžių

Rekonstrukcijos projektas visuomenei pristatytas 2018-ųjų spalį, savivaldybės Didžiojoje salėje tada susirinko nemažai suinteresuotų kauniečių – Senamiesčio gyventojų, verslininkų ir mokslininkų, kurie be kitų klausimų teiravosi dėl senųjų telefono būdelių, želdinių tvarkymo ir neįgaliųjų judėjimo nauju grindiniu.

Vienas 1984-ųjų atnaujinimo projekto autorių Rimvydas Palys buvo įsitikinęs, kad telefono kabinas, kurios išlikusios, reikia rasti ir grąžinti, mat gaminti naujas yra labai brangu.

„Atgaukime tas būdeles ir viskas. Dėl funkcijos – siūlau pokalbiui skirti tris nemokamas minutes. Tada daiktas atitiktų paskirtį. (…) Jeigu kabinos sustatomos į senąsias vietas – ar ten bus privesta įtampa ir telefoninis laidas, kad būtų galima pastatyti telefono automatą, nebūtų užkirsta galimybė panaudoti (būdeles) pagal paskirtį?“ – dėstė R. Palys, nors Susisiekimo ministerijai žengiant taksofonų panaikinimo keliu, telefoninis pokalbis būdelėms būtų aktualus nebent kaip muziejinė funkcija.

9-ajame dešimtmetyje prie Vilniaus gatvės telefonų rikiuodavosi eilės, o šiandien būdelės – tik apleistas nereikalingos paslaugos reliktas / R. Sabaliausko nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

A. Pakalniškis pristatyme kauniečius patikino, kad medžiai prie arkikatedros bazilikos sėkmingai augs toliau, o šventovės teritorijoje darbai apskritai nebus organizuojami, taip pat diskutuota apie kuo patogesnį neįgaliųjų patekimą į Senamiestyje esančias įstaigas ir gretimas gatveles.

Atnaujinus Vilniaus gatvę, jos viduryje planuojama nutiesti 1,2 m granito juostą ratuotiems eismo dalyviams, bet ne išskirtinai dviratininkams. Dalyje gatvės bus įrengta lietaus kanalizacija, kurios iki šiol nebuvo, taip pat restauruojami apšvietimo stulpai ir mažosios architektūros elementai. Detaliau apie pirminius rekonstrukcijos sprendinius skaitykite čia.

Vilniaus gatvė – seniausia Kauno miesto gatvė, viduramžių kelio į Vilnių dalis. Daugelis pastatų prie šio kelio buvo mediniai, vėliau atsirado raudonų plytų turtingų miestiečių namų, kurių keli išliko iki šių dienų. XIX–XX a. čia veikė arklinis tramvajus (konkė), kursuodavęs tarp Rotušės aikštės ir geležinkelio stoties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.