Saldi pasaka iškeliauja: Kaunas atsisveikina su Kalėdų egle – Kas vyksta Kaune

Saldi pasaka iškeliauja: Kaunas atsisveikina su Kalėdų egle

Nupuošiama Kalėdų eglė
Nupuošiama Kalėdų eglė / R. Tenio nuotr.

Žiema į Kauną atkeliavo, bet Kalėdų eglė sniegu dar kartą pasidžiaugti jau nespės. Šventinė nuotaika iš Rotušės aikštės pamažu nyksta, čia penktadienį prasidėjo saldžiausios eglutės nupuošimo darbai.

Kalėdų eglutės išmontavimo darbai šiemet taip pat prasidėjo tradiciškai – po Trijų karalių, o visai jos neliks per ateinantį savaitgalį. Kaip jau rašyta, nupuošimo darbai ketvirtadienį pradėti nuo eglės vidaus, kur buvo sumontuotas cukrinis Kauno modelis.

Morengus primenantys papuošimai šių metų eglutei buvo pagaminti iš specialios, sveikatai nekenksmingos, sintetinės medžiagos – izolono. Šios medžiagos sunaudota apie 1 tūkst. metrų. Eglės viršūnė šiemet buvo papuošta Senamiesčio bokštelius atkartojančia 3 metrų aukščio figūra, o bendras eglutės aukštis šiemet buvo rekordinis – 25 metrai.

Paskutinė Kauno eglutės diena

Norėjo pasidžiaugti ilgiau

Vos tik paskelbus apie eglės išmontavimo darbus, karantino laikotarpiu kalėdiniu miesteliu nespėję pasidžiaugti kauniečiai buvo pasiryžę inicijuoti net akciją, kad Kauno miesto eglutę paliktų ilgiau.

„Šiuo laikotarpiu tikrai nereikia visiems grūstis, kad dar spėti pamatyti, kas nematė, o kas ir matė, dar kartelį aplankyti. Gal visai gerai būtų tokia pilietinė iniciatyva – paprašyti palikti eglutę ilgėliau. Jei žinotų, kad dar tikrai spės aplankyti, susibūrimų būtų mažiau“, – svarstė kauniečiai, vienas jų, tokį prašymą žadėjo pateikti Kauno miesto savivaldybei.

Įžiebta Kalėdų eglė

Laisvės alėją nudažė trispalvės

Praėjus vienam šventiniam laikotarpiui, Kaunas ruošiasi kitam. Ketvirtadienį Laisvės alėjoje nuvilnijo trispalvių jūra.

Ne paslaptis, kad šiemet 30-metį skaičiuojanti Laisvės gynėjų diena Kaune bus kitokia. Ieškota galimybių, kaip karantino sąlygomis paminėti šią istorinę datą, tuo pačiu išvengiant žmonių susibūrimų.

Kaip jau rašyta, minint Sausio 13-ąją Kaunas nutarė apšviesti kelis ryškius miesto objektus, miestiečiai taip pat kviečiami dalyvauti keturioliktą kartą vyksiančioje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.