Saldi pasaka iškeliauja: Kaunas atsisveikina su Kalėdų egle - Kas vyksta Kaune

Saldi pasaka iškeliauja: Kaunas atsisveikina su Kalėdų egle

Nupuošiama Kalėdų eglė / R. Tenio nuotr.

Žiema į Kauną atkeliavo, bet Kalėdų eglė sniegu dar kartą pasidžiaugti jau nespės. Šventinė nuotaika iš Rotušės aikštės pamažu nyksta, čia penktadienį prasidėjo saldžiausios eglutės nupuošimo darbai.

Kalėdų eglutės išmontavimo darbai šiemet taip pat prasidėjo tradiciškai – po Trijų karalių, o visai jos neliks per ateinantį savaitgalį. Kaip jau rašyta, nupuošimo darbai ketvirtadienį pradėti nuo eglės vidaus, kur buvo sumontuotas cukrinis Kauno modelis.

Morengus primenantys papuošimai šių metų eglutei buvo pagaminti iš specialios, sveikatai nekenksmingos, sintetinės medžiagos – izolono. Šios medžiagos sunaudota apie 1 tūkst. metrų. Eglės viršūnė šiemet buvo papuošta Senamiesčio bokštelius atkartojančia 3 metrų aukščio figūra, o bendras eglutės aukštis šiemet buvo rekordinis – 25 metrai.

Paskutinė Kauno eglutės diena

Norėjo pasidžiaugti ilgiau

Vos tik paskelbus apie eglės išmontavimo darbus, karantino laikotarpiu kalėdiniu miesteliu nespėję pasidžiaugti kauniečiai buvo pasiryžę inicijuoti net akciją, kad Kauno miesto eglutę paliktų ilgiau.

„Šiuo laikotarpiu tikrai nereikia visiems grūstis, kad dar spėti pamatyti, kas nematė, o kas ir matė, dar kartelį aplankyti. Gal visai gerai būtų tokia pilietinė iniciatyva – paprašyti palikti eglutę ilgėliau. Jei žinotų, kad dar tikrai spės aplankyti, susibūrimų būtų mažiau“, – svarstė kauniečiai, vienas jų, tokį prašymą žadėjo pateikti Kauno miesto savivaldybei.

Įžiebta Kalėdų eglė

Laisvės alėją nudažė trispalvės

Praėjus vienam šventiniam laikotarpiui, Kaunas ruošiasi kitam. Ketvirtadienį Laisvės alėjoje nuvilnijo trispalvių jūra.

Ne paslaptis, kad šiemet 30-metį skaičiuojanti Laisvės gynėjų diena Kaune bus kitokia. Ieškota galimybių, kaip karantino sąlygomis paminėti šią istorinę datą, tuo pačiu išvengiant žmonių susibūrimų.

Kaip jau rašyta, minint Sausio 13-ąją Kaunas nutarė apšviesti kelis ryškius miesto objektus, miestiečiai taip pat kviečiami dalyvauti keturioliktą kartą vyksiančioje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA