Nelegalūs Naujųjų metų vakarėliai Kaune: geriau nerizikuoti – Kas vyksta Kaune

Nelegalūs Naujųjų metų vakarėliai Kaune: geriau nerizikuoti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Jau kurį laiką buvo aišku, kad Naujuosius šiemet sutiksime kitaip nei bet kada anksčiau. Tiesa, iš pirkinių vežimėliuose sukrautų butelių galima spręsti, jog kai kurie kauniečiai 2021-uosius rengiasi sutikti trankiai kaip visad. Policija smarkuoliams primena – vakarėliai bus tuoj pat nutraukiami, o visų jų dalyvių laukia protokolai.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ ketvirtadienio pavakarę nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, pareigūnai šventinę naktį ne tik reaguos į iškvietimus, bet ir, kilus įtarimui, patys gali patikrinti, kaip yra laikomasi karantino sąlygų.

„Šiemet, dėl Lietuvoje paskelbus sugriežtintą karantiną įvestų priemonių, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos intensyviai dirba jau nuo gruodžio 16 d. Ne išimtis ir šventinis laikotarpis, naujametė naktis.

Miesto viešąsias erdves tikrins ne tik pareigūnai, bet jos ir toliau akylai bus stebimos vaizdo stebėjimo kameromis. Didelis dėmesys skiriamas ne tik prižiūrėti, kad būtų laikomasi LR Vyriausybės priimtų nutarimų, bet ir užtikrinti žmonių saugumą, visuomenės rimtį, reaguoti į daromas nusikalstamas veikas ar teisės pažeidimus“, – aiškino O. Vaitkevičienė.

Ji primena, kad gyventojams, nesilaikantiems karantino sąlygų, atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d. Veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino ar riboto karantino metu, užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

„Jau būta atvejų šventinėmis dienomis Kauno apskrities rajoninėse vietovėse, kuomet pareigūnai, reaguodami į iškvietimą dėl triukšmo ar smurto, atvyko į kaimynų, draugų vakarėlius. Tokiais atvejais visiems dalyviams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai“, – pastebėjo O. Vaitkevičienė.

Pareigūnai Naujųjų naktį ragina gyventojus būti sąmoningus, elgtis atsakingai, laikytis karantino reikalavimų, saugoti savo ir artimųjų sveikatą, netrikdyti viešosios rimties, saugiai elgtis su pirotechnikos priemonėmis ir neskubėti būriuotis kiemuose.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje taip pat patikino, kad atvykus policijai ir užfiksavus pažeidimą privačioje erdvėje, protokolai yra rašomi ne tik būsto šeimininkui, bet visiems dalyvaujantiems vakarėlyje asmenims.

„Ir pagrindinis dalykas, kad policija išvažiuos iš tokio iškvietimo tik tikrai įsitikinusi, kad vakarėlis yra nutrauktas“, – įspėjo R. Požėla.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad siekiant užtikrinti gyventojų saugumą ir rūpinantis visuomenės sveikata, Naujųjų metų išvakarėse numatyta fizinėmis priemonėmis riboti patekimą ir į Rotušės aikštę tiek pėstiesiems, tiek ir automobiliams. Tai tęsis nuo gruodžio 31 d., 20 val., iki sausio 1 d., 8 val.

Vis dėlto miestas planuoja sustiprinti šventinę atmosferą simboliniais naujamečiaisi fejerverkais skirtingose, tačiau iš anksto neskelbiamose miesto vietose, kad tai būtų patogiai matoma pro namų langus ar balkonus. Tokių lokacijų numatoma iki dešimties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.