Policijos generalinis komisaras apie draudžiamus susibūrimus: baudas gaus visi naujametinio vakarėlio dalyviai – Kas vyksta Kaune

Policijos generalinis komisaras apie draudžiamus susibūrimus: baudas gaus visi naujametinio vakarėlio dalyviai policija prašo pranešti apie karantino pažeidimus

ELTA 2020/12/31 13:10
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad policija yra pasiruošusi trečiajam judėjimo tarp savivaldybių kontrolės etapui, kuris, pasak jo, greičiausiai bus pats sudėtingiausias. Policijos generalinio komisaro teigimu, policija naujametinio savaitgalio metu papildomą dėmesį skirs viešųjų vietų priežiūrai bei galimiems asmenų susibūrimams privačiose erdvėse. Jo teigimu, baudos bus išrašomos visiems vakarėlio dalyviams.

„Policija yra pasiruošusi vadinamajam trečiajam etapui. Mūsų supratimu, jis bus sudėtingiausias, nes mūsų laukia šios dienos vakaras, mūsų laukia naujametinė naktis. Mūsų supratimu, efektyviai veikia transporto priemonių kontrolė tarp savivaldybių. Tai rodo objektyvūs duomenys: apie 80 proc. yra sumenkęs transporto priemonių judėjimas tarp savivaldybių“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė R. Požėla.

„Paskutiniai skaičiai: daugiau kaip 33 tūkst. transporto priemonių iki šios dienos yra apgręžta. Tai šioje vietoje draudimas visa apimtimi veikia ir jis pasiteisina“, – pridūrė jis.

Generalinio komisaro teigimu, analizuojant pirmuosius kelis etapus ir planuojant, policija mato iššūkius, susijusius su prekybos centrų veikla ir asmenų bandymais išnaudoti paskutinę minutę apsipirkimui. Todėl, pasak jo, policija ne tik kontroliuos judėjimą tarp savivaldybių, tačiau koncentruos savo dėmesį ir į prekybos centrus.

Vakarėliai privačiose erdvėse

Pasak R. Požėlos, pareigūnų dėmesys bus skiriamas ir galimiems asmenų susibūrimams privačiose erdvėse.

„Mūsų asmenys vis dėlto gali rinktis, pažeisdami karantininius reikalavimus, privačiose erdvėse, būstuose, todėl dar kartą kreipiamės į visus gyventojus, prašydami supratingumo, ir lygiai taip pat kreipiuosi į visus gyventojus dėl pilietiškumo: pamačius tokius susibūrimus prašome skambinti policijai“, – ragino R. Požėla.

„Policija išvažiuos iš tokio iškvietimo tik įsitikinusi, kad tas vakarėlis tikrai yra nutrauktas“, – taip pat teigė jis, akcentuodamas, kad baudas gaus visi vakarėlio dalyviai.

Policijos patikros postas Kaune / R. Tenio nuotr.

Didžiausias iššūkis – sambūriai viešosiose vietose

Visgi R. Požėla pažymėjo, kad turbūt didžiausias iššūkis policijai Naujųjų metų naktį bus sambūriai viešosiose vietose.

„Todėl tikrai koreguojame savo darbus, jų organizavimą ir, kaip žinoma, mes kreipėmės į savivaldybių asociacijas, savivaldybes dėl tam tikrų priemonių įgyvendinimo. Ir tikrai reikia pasidžiaugti, kad absoliuti dauguma savivaldybių ėmėsi tų priemonių“, – džiaugėsi jis.

Tačiau, generalinio policijos komisaro teigimu, apie 12 Lietuvos savivaldybių vis dar abejoja, ar reikia vykdyti policijos siūlomas priemones. Todėl, pasak jo, policija vertins ir juridinių asmenų veiklą, tai, kaip jos užtikrina, kad karantino reikalavimai būtų vykdomi.

Savivaldybė taip pat yra juridinis asmuo, todėl gali nutikti taip, kad po šio savaitgalio gali gimti protokolai ir savivaldybių atsakingiems asmenims, jeigu mes matysime akivaizdžius pažeidimus, jei bus neužtikrinti karantino reikalavimų vykdymai“, – sakė jis.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad prieš dvi savaites miesto valdžia nutarė, kad Naujųjų sutiktuvės, kaip ir Šv. Kalėdos, šiemet Kaune bus kitokios. Skirtingai nei įprastai, didžiules žmonių minias pritraukdavęs naujametinis vakarėlis Rotušės aikštėje nevyks. Miestas atsisako ir šioje vietoje būdavusių tradicinių fejerverkų.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą ir rūpinantis visuomenės sveikata, Naujųjų metų išvakarėse numatyta fizinėmis priemonėmis riboti patekimą į Rotušės aikštę tiek pėstiesiems, tiek ir automobiliams. Tai tęsis nuo gruodžio 31 d. 20 val. iki sausio 1 d. 8 val.

Policija tikrina vairuotojus prie miesto išvažiavimų šv. Kūčių išvakarėse

Tvarką užtikrins 7500 policijos pareigūnų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad policija yra pasiruošusi naujametinį savaitgalį užtikrinti, kad būtų laikomasi įvestų karantino apribojimų. Jos teigimu, tvarką ilgojo savaitgalio metu užtikrins 7500 policijos pareigūnų ir daugiau nei pusantro tūkstančio savanorių.

„Policijos pareigūnai yra pasirengę. Šį savaitgalį jų dalyvaus apie 7500. Taigi po porą tūkstančių kiekvieną dieną. Taip pat aktyviai dalyvaus ir mūsų socialiniai partneriai. Jų skaičius taip pat bus nemažas – apie 1600. Tikimės, kad viskas vyks sklandžiai“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė.

Pasak jos, ilgojo savaitgalio metu policija koncentruosis ne tik savivaldybių ribose įrengtuose postuose, tačiau prižiūrės ir viešąsias vietas.

„Policija yra pasiruošusi ne tik užtikrinti blokpostų darbą, bet šį kartą tikrai nemažas dėmesys bus skiriamas viešosioms vietoms“, – sakė A. Bilotaitė.

„Policijos pagrindinis tikslas yra ne nubausti žmones, bet paaiškinti ir kalbėtis, kad būtų pasiektas tikslas, jog būtų geranoriškai laikomasi visų ribojimų“, – priminusi, kad policijai teko kalėdinių švenčių metu apgręžti tūkstančius automobilių, sakė ministrė.

„Noriu pakviesti visus būti labai atsakingus ir nepadaryti taip, kad padovanotume vienas kitam nelabai lauktą COVID dovaną“, – sakė ji.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA