Stoja Kauno zoologijos sodo vadovo paieškos: siekiama išplėsti reikalavimus – Kas vyksta Kaune

Stoja Kauno zoologijos sodo vadovo paieškos: siekiama išplėsti reikalavimus

BNS 2020/08/06 12:38
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo vadovo konkurse buvo gautos trijų kandidatų paraiškos, tačiau aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu praėjusią savaitę konkursas sustabdytas, siekiant išplėsti reikalavimus dėl kandidatų išsilavinimo.

Pakoregavus konkurso reikalavimus, jame, be kita ko, galės dalyvauti ir pretendentai, turintys žemės ūkio mokslų studijų krypčių grupės ar teisės krypties išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį).

Skelbė, kad paraiškų negauta, nors gautos trys

Aplinkos ministerija praėjusį penktadienį pranešė, kad konkursas neįvyko, nes pasibaigus paraiškų teikimo terminui iki liepos 30 dienos konkurse nesulaukta nei vieno kandidato paraiškos. Tačiau paaiškėjo, jog konkurse paskutinėmis dienomis buvo gautos trys paraiškos.

Ministerija, kaip pripažino jos atstovai, buvo išplatinusi netikslią informaciją apie tai, kad esą konkurse nesulaukta paraiškų.

„Paaiškėjus konkurso organizavimo detalėms, nedelsiant tiksliname informaciją. Apgailestauju, jog praeitą savaitę suteikiau ne pilnas faktines aplinkybes. Tikiuosi, kad konkurso pakartotinis skelbimas sulauks dar daugiau kandidatų, o jau pateikę paraiškas padarys tai dar kartą“, – BNS situaciją aiškino aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis.

„Konkursas buvo sustabdytas ministerijos prašymu, išplečiant išsilavinimo sritis, kad galėtų daugiau kandidatų dalyvauti“, – pridūrė jis.

J. Jaskonio teigimu, konkursas sustabdytas liepos 31 dieną.

Konkursą sustabdė kitą dieną po raginimų jame dalyvauti

Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius sako, kad stabdyti konkursą nuspręsta dar liepos 28 dieną, kai paraiškos dalyvauti konkurse išties nebuvo pateikęs nei vienas žmogus.

„Informaciją per tarpininkus reikia gauti – per Bendrųjų funkcijų centrą. (…) Gavome informaciją, kad nė vieno kandidato nėra, o į pabaigą ėjo tas konkursas, tai nusprendėme jį stabdyti. (…) Prieš ministrui pasirašant įsakymą dėl sustabdymo sužinojome, kad vis dėlto yra vienas kandidatas, tačiau jau buvo priimtas sprendimas išplėsti galimų kandidatų ratą, todėl procedūrų nenutraukėme“, – aiškino kancleris.

„Iš vieno žmogaus juk ir neišsirinksi, nebūtų jokio skaidrumo“, – pridūrė jis.

Anot kanclerio, kad konkurse dokumentus pateikė iš viso ne vienas, o trys asmenys, sužinota tik pasirašius įsakymą dėl konkurso stabdymo – kitą dieną po dokumentų teikimo termino pabaigos.

„Dėl trijų žmonių sužinojau, kai buvo priimtas įsakymas. Nes mes patys kaip ministerija prie sistemos negalime prisijungti, nes yra Bendrųjų funkcijų centras, tai neaišku, kurioje vietoje nesuvaikščiojo informacija“, – kalbėjo A. Mockevičius.

Jis teigė apgailestaujantis, kad prieš tai buvo pranešta netiksli informacija.

„Reikia prisiimti atsakomybę, kad žinutė buvo išleista ne visai tinkama“, – sakė kancleris.

Be kita ko, dieną prieš nusprendžiant stabdyti konkursą Aplinkos ministerijos interneto svetainėje buvo išplatintas pakartotinis kvietimas kandidatams dalyvauti jame. A. Mockevičius sako, kad taip nutiko todėl, jog informuoti visuomenę apie vykstantį konkursą nuspręsta anksčiau, nei priimtas sprendimas stabdyti konkursą.

Konkurso dalyvius informuos asmeniškai

Jis taip pat pridūrė, kad apie naują konkursą asmeniškai bus informuoti ir ankstesniojo konkurso dalyviai.

„Paprašysiu, kad jiems nusiųstų pasiūlymą dalyvauti antrą kartą konkurse“, – teigė A. Mockevičius.

Anot kanclerio, susiklosčiusi situacija galbūt ir gali atbaidyti potencialius Lietuvos zoologijos sodo vadovus, tačiau jis teigė manantis, kad geriau turėti tokį konkursą, kuriame galėtų dalyvauti daugiau kandidatų.

Liepos viduryje skelbdama konkursą ministerija teigė ieškanti asmens, turinčio aukštąjį universitetinį biologijos, ekologijos, aplinkotyros, statybos inžinerijos, aplinkos inžinerijos, veterinarijos ar vadybos ir verslo administravimo krypties išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį) ir ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį.

Pakoregavus tvarką, dabar konkurse galės dalyvauti ir tie kandidatai, kurie turi žemės ūkio mokslų studijų krypčių grupės ar teisės krypties išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį). Be to, vietoje vadybos ir verslo administravimo krypties išsilavinimo įrašytos trys atskiros galimos išsilavinimo kryptys – vadybos, verslo arba viešojo administravimo.

Anot ministerijos, šiuo metu laukiama, kol Valstybės tarnybos departamentas paskelbs atnaujintą konkursą.

Aplinkos ministerijos teigimu, iš naujojo vadovo tikimasi sumanumo, vadybinių gebėjimų ir ryžto sėkmingai įgyvendinti dideles Lietuvos zoologijos sodo laukiančias permainas. Pernai pradėtas ES finansuojamas jo infrastruktūros atnaujinimo projektas, anot ministerijos, jau įgauna pagreitį. Šio projekto vertė – 18,3 mln. eurų.

Nuolatinio vadovo zoologijos sodas neturi nuo pernai spalio, kai iš šių pareigų atleistas šešerius metus jam vadovavęs Aurimas Didžiokas.

Jis ministro pasitikėjimą prarado dėl vėluojančių zoologijos sodo rekonstrukcijos darbų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA