Karantinas nesustabdė: naujame „Vičiūnų grupės“ verslo centre vienas po kito kuriasi nuomininkai | Kas vyksta Kaune

Karantinas nesustabdė: naujame „Vičiūnų grupės“ verslo centre vienas po kito kuriasi nuomininkai

„Magnum“ nuotr.

Netrukus duris atversiančiame verslo centre „Magnum“ jau išnuomota daugiau nei pusė iš viso 18 tūkst. kv. m nuomos ploto. Be jau anksčiau sutartis pasirašiusių banko „Luminor“, įmonių „Detra Solar“, „PVcase“ ir kitų, didžiausią A+ klasės biurų kompleksą Kaune savo namais pasirinko ir įvairias su gynyba susijusias paslaugas visame pasaulyje teikiančios korporacijos „NBC Security“ įmonė „Baltic Defense Industries“.

Vilniaus ir Kauno biurų rinka – tarp mažiausiai paliestų karantino

Kaip nurodoma „Vičiūnų grupės“ pranešime žiniasklaidai, šiuo metu „Magnum“ užbaigti pagrindiniai fasado ir vidaus patalpų įrengimo darbai, atliekami tam tikri baigiamieji darbai. Planuojama, jog dauguma nuomininkų įsikraustys jau liepą.

Iš daugiau kaip 18 tūkst. kv. m nuomos ploto išnuomota 10 tūkst. kv. m, kas sudaro du vidutinius Lietuvos biurų centrus. Iš viso priešais Nemuno salą iškilusiame verslo centre dirbs apie 1700 žmonių. Naujieji nuomininkai pagrindinėmis jų pasirinkimą lėmusiomis priežastimis įvardija išskirtinę „Magnum“ vietą Kauno centre, komplekso kokybę bei čia įdiegtas inovacijas.

„Kauno biurų rinka pastaruosius keletą metų aktyviai auga ir 2019 m. pasipildė dar 50 tūkst. kv. m naujų biurų plotu. Vertindami augančią konkurenciją, vystytotai šiek tiek lėtino plėtros tempus ir 2020 metais rinką papildys maždaug 30 tūkst. kv. m, tuo tarpu 2021 metais – jau tik 10 tūkst. kv. m.

Tačiau nepaisant karantino, „Magnum“ verslo centre derybos su potencialiais nuomininkais nebuvo sustojusios, priešingai – pasirašytos naujos nuomos sutartys. Tai atspindi bendrą su karantinu susijusią situaciją – tiek Kauno, tiek Vilniaus biurų rinka yra tas segmentas, kuris neigiamą COVID-19 poveikį jaučia bene mažiausiai ir yra vienas pirmųjų, pradedančių veikti ikikriziniais tempais“, – pranešime cituojama „Newsec“ Tarpininkavimo paslaugų grupės vadovė Jurgita Šilaikytė.

Dėl didesnio ploto sutarė dukart, galiausiai nuomosis visą aukštą

Technines konsultacijas dėl saulės energijos projektų teikiančios įmonės „Detra Solar“ ir programinę įrangą kuriančios bendrovės „PVcase“ savininkas Deividas Trainavičius sako, kad „Magnum“ yra miesto širdyje, tad darbuotojai pertraukų metu ar po darbo galės lengvai pasiekti tiek pramogų erdves, tiek valstybines įstaigas. Taip esą bus taupomas visų laikas ir nereikės gaišti stovint kamščiuose link centro.

„Be to, dirbame su didžiausiomis pasaulyje saulės energetikos įmonėmis, kurių atstovai dažnai pas mus apsilanko, todėl norime atitinkamai reprezentuoti tiek savo kompaniją, tiek miestą ir šalį. „Magnum“ lygio verslo centras tam puikiai tinka“, – teigė verslininkas.

Anot D. Trainavičiaus, karantinas nesustabdė verslo plėtros planų, todėl dar nespėjus įsikraustyti, su „Magnum“ atstovais jis dukart sukirto rankomis dėl papildomo nuomos ploto – šios įmonės verslo centre turės atskirą 1300 kv. m nuomojamo ploto aukštą.

Aukščiausio kalibro patalpų centre vis dar trūksta

Pastaraisiais metais veiklą Kaune pradėjo dešimtys tarptautinių bendrovių, veiklą sparčiai plėtė ir veržlios lietuviškos įmonės. Nuo 2016 m. nuomojamų biurų plotas mieste išaugo daugiau nei du kartus. Visgi, kaip teigiama pranešime, toliau juntamas erdvių A+ klasės biurų kompleksų, pasižyminčių naujausiais inžineriniais sprendimais, stygius pačiame miesto centre.

Pasak Kaune neseniai įkurtos ir „Magnum“ daugiau nei pusę tūkstančio kvadratinių metrų nuomosiančios amerikietiško kapitalo įmonės „Baltic Defense Industries“ atstovų, nors apie prestižinę vietą kalba daugelis nuomotojų, tikrai ne visi gali pasiūlyti A+ klasės patalpas penkios minutės nuo Laisvės alėjos, priešais „Akropolį“ bei Nemuno salą, kurioje ateinančiais metais iškils ne vienas nacionalinės reikšmės objektas.

„Mus tenkino tik aukščiausios kategorijos verslo centras patogioje Kauno vietoje. Dėl mūsų veiklos pobūdžio, be ergonomikos ir erdvės darbuotojams, svarbiausias kriterijus buvo pakankamas patalpų saugumas“, – pranešime teigia „Baltic Defense Industries“ vadovas Nacer Benzekri.

Anot jo, labai svarbu ir tai, kad „Magnum“ pasižymės plačia kasdienių paslaugų įvairove ir veiks kaip savotiškas miestas mieste. Be „Luminor“ banko, čia įsikurs grožio salonas, odontologijos klinika, restoranas „Lunch Up“, telekomunikacijų bendrovė, kelionių biuras bei kitos įstaigos.

Vėsinimas be kondicionierių ir prisitaikantis apšvietimas

Viso 30 tūkst. kv. m bendro ploto šildymas ir vėsinimas komplekse užtikrinimas nenaudojant kondicionierių. Vietoje jų „Magnum“ integruota inžinerinė geoterminę energiją pasitelkianti šildomųjų ir šaldomųjų perdangų sistema TABS. Ji nenaudoja pučiamo oro ir taip nesukelia jokio diskomforto darbuotojams.

„Magnum“ taip pat veiks automatinė pastato valdymo sistema, leisianti autonomiškai valdyti biuro kaštus. Energiją taupantis LED apšvietimas, suderintas su išmaniąja šviesos valdymo sistema, pagal paros metą bei biurų užimtumą automatiškai parinks tinkamiausią patalpų apšvietimą.

Komplekse veiks elektromobilių įkrovimo stotelės, o skatinant kelionėms į darbą ir iš jo pasirinkti dviratį, įrengta ir 80 vietų dviračių saugojimo aikštelė, jais atmynusiems darbuotojams – dušai ir persirengimo kambariai.

Verslo centrą sudaro du – 8 ir 12 aukštų – bokštai. Kadangi į Nemuno pusę daugiau jokių statybų būti negali, aukščiau kaip 2 aukšte patalpas išsirinkę nuomininkai turės unikalią gamtos ar urbanistinę panoramą. Trečiame aukšte įrengta atvira terasa bus bendra ir pertraukėlių metu leis mėgautis Nemuno salos ir toliau esančiais vaizdais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA