Oficialu: G. Nausėda laimėjo Prezidento rinkimus (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

Oficialu: G. Nausėda laimėjo Prezidento rinkimus (atnaujinta)

Kas vyksta Kaune inf., BNS 2019/05/26 22:57
R. Tenio nuotr.

Sekmadienį suskaičiavus rinkėjų balsus visoje šalyje Lietuvos Respublikos Prezidentu  triuškinančiai dideliu skirtumu laimėjo ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis šalies vadovo poste pakeis dvi kadencijas Lietuvai vadovavusią Dalią Grybauskaitę.

>>>NUOLAT ATNAUJINAMI RINKIMŲ REZULTATAI REALIU LAIKU<<<

Suskaičiavus duomenis visose 1972 rinkimų apylinkėse, G. Nausėda gavo 876 tūkst. 749 arba beveik 66 proc. balsų, o buvusi finansų ministrė I. Šimonytė – 437 tūkst. 399 arba beveik 33 proc. balsų.

Kauniečiai išrinktajam LR Prezidentui G. Nausėdai skyrė 59,1 proc. savo balsų, I. Šimonytei – 40,9 proc. Kauno rajone dabartinis šalies vadovas taip pat išlaikė ženklią atotrūkio persvarą – už jį balsavo 62 proc., o I. Šimonytė pelnė 38 proc.

Nors balsai iš Vilniaus dar nebuvo suskaičiuoti, bet I. Šimonytė jau buvo pripažinusi, kad G. Nausėdos nebepavys ir pasveikino jį su pergale.

„Tikiuosi, kad po kažkurio laiko jaustųsi laimėję visi Lietuvos žmonės, kuriems aš dėkingas už paramą“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė G. Nausėda.

Jis žadėjo siekti dirbti su parlamentu ir Vyriausybe, siekiant mažinti socialinę atskirtį šalyje.

„Aš tikiuosi, kad mums pavyks kartu su kitomis valdžios institucijomis rasti tuos bendrus sąlyčio taškus su vienu tikslu – kad Lietuvoje būtų geriau gyventi, kad Lietuvoje tvirčiau jaustųsi kiekvienas žmogus, kad Lietuvoje būtų daugiau savitarpio pagarbos, mažiau patyčių, kad puikiai sugyventų senas ir jaunas, daugiau pajamų turintis ir mažiau pajamų turintis, gyvenantis Lietuvos pakraštyje ir gyvenantis centre arba sostinėje“, – kalbėjo G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas taip pat užsiminė, kad švelnins retoriką Rusijos atžvilgiu, bet pabrėžė, kad Lietuvos santykiai su Maskva iš esmės nesikeis, kol Rusija nekeis elgesio Ukrainoje.

G. Nausėda sakė, kad tapęs prezidentu norėtų toliau gyventi savo name Pavilnyje, tačiau dėl to tarsis su Vadovybės apsaugos departamentu.

Konservatorių iškelta I. Šimonytė pripažino pralaimėjimą ir palinkėjo konkurentui „sėkmės sutelkiant visus žmones“.

Ji žadėjo, kad toliau aktyviai veiks Lietuvos politikoje.

[susije_video kurie=””]

„450 tūkst. balsų už tavo nugaros nėra tai, kam gali lengvai pasakyti – „ačiū labai už gėles ir toliau aš einu auginti savo narcizų“, – LRT sakė I. Šimonytė.

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu pasveikino G. Nausėdą ir palinkėjo „sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA