L. Kukuraitis: teistumas dirbti vaiko teisių pareigūnu netrukdo – Kas vyksta Kaune

L. Kukuraitis: teistumas dirbti vaiko teisių pareigūnu netrukdo

delfi.lt 2018/10/30 16:08
R. Tenio nuotr.

Viešumoje pasirodžius informacijai, kad Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) Kauno skyriuje dirba už dokumentų klastojimą ir svetimo turto įsigijimą apgaule teistas Teodoras Ismailovas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jį nušalino nuo pareigų. Anot ministro Lino Kukuraičio, tarnyboje gali dirbti ir teistas žmogus.

Žiniasklaidai į klausimus po nušalinimo atsakęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis teigė, kad minėtas asmuo nuo pareigų nušalintas, atliekamas tyrimas ir dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, ir dėl galimų jo veiksmų paimant vaiką iš kauniečių šeimos.

„Simbolikos niekas netikrina ir niekaip negalėjo jos patikrinti, jei neturėjo informacijos iš kitur. Dėl to nė vieno asmens vertybių negali patikrinti, jei nėra akivaizdūs nešiojami ženklai ar kitaip išreiškiami, – teigė ministras ir patikino, kad vos ši informacija pasirodė viešumoje, į ją buvo atsižvelgta. Dėl paties teistumo – įstatymas leidžia dirbti, jei teistumas yra nesusijęs su tam tikromis įstatyme įvardytomis situacijomis.“

Į klausimą, ar socialiniu darbuotoju gali dirbti teistas asmuo, jei jo nusikaltimas nėra susijęs su mažamečiais asmenimis, ministras atsakė: „Įstatymas sudaro tokią teisę.“

Ministro teigimu, šis darbuotojas buvo priimtas vasarą. Po reformos į šią sritį buvo priimta dirbti apie du šimtai naujų darbuotojų. „Ta informacija, kuri mus pasiekė, tiek pačios situacijos analizė, tiek papildoma informacija, tikrai esu už tai, kad jis būtų nušalintas nuo pareigų“, – teigė L. Kukuraitis. Ministras patvirtino, kad yra gautas skundas dėl minimo asmens ir kauniečio tėvo susistumdymo, kuris įvyko paimant vaiką.

Policijos duomenimis, per pastaruosius 5 metus administracine tvarka minėtas darbuotojas baustas 9 kartus už Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir pagal Administracinių nusižengimu kodekso 481 straipsnį „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas„, t.y. už necenzūrinius žodžius ar gestus viešosiose vietose, įžeidžiamą kibimą prie žmonių, kitus tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį. 2010 m. administracine tvarka baustas už nacistinių simbolių demonstravimą savo balkone.

Pirmasis reportažas apie T. Ismailovą buvo parodytas „Init“ televizijoje. „Už milijonines aferas teistas, iš skolų neišbrendantis nacių atributikos gerbėjas gelbsti Lietuvos vaikus“, – taip teigiama „Init“ parengtame reportaže, kuriame įvardijama, kad galimai Kručinskų vaikų paėmime dalyvavęs asmuo – už sukčiavimus teistas Teodoras Ismailovas.

2013 metais šis asmuo organizavo gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų ir pasisavino daugiau kaip 300 tūkst. PVM, teigiama reportaže.

„Teodoras Ismailovas 2013 metais, birželio 10 dieną, Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl didelės vertės svetimo turto įsigijimo apgaule bei dokumentų klastojimo. Šiam asmeniui teismas skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo per vienerius metus bei dešimt mėnesių atlyginti dalį turtinės žalos – 20 tūkst. litų, tačiau nėra gauta duomenų apie visišką žalos atlyginimą“, – reportaže teigė Kauno apylinkės teismo atstovė Vaiva Bytautė, kuri pabrėžė, kad teistumas šiam asmeniui išnyks tik 2020 metais.

Reportaže nurodoma, kad nacių simbolika puoštas ne tik T. Ismailovo automobilis, bet ir balkonas, kuriame iš lauko matyti ir nacius simbolizavęs erelis, ir kaukolės.

Po reportažo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino pranešimą, kad T. Ismailovas nušalinamas nuo pareigų. Valstybės teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba antradienį informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad Kauno miesto vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas Teodoras Ismailovas nušalintas nuo pareigų iki lapkričio 30 d., kol vyksta tarnybinis patikrinimas dėl gauto skundo apie neetišką elgesį.

„Viešumoje iškelti klausimai apie vieną iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų yra pagrįsti ir į juos turi būti atsakyta. Paprašiau tarnybos atstovų kuo skubiau atlikti tarnybinį patikrinimą ir priimti sprendimą, ar viešumoje įvardijamas darbuotojas gali toliau dirbti. Labai norėčiau pakviesti visų nedaryti skubotų išvadų, nes kiekvienas mūsų norėtume, jog sprendimai būtų pasverti, teisėti ir teisingi“, – pranešime teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Įtariama, kad T. Ismailovas dirbo tą vakarą, kai iš kauniečių Kručinskų buvo paimti vaikai. Įvykio liudininkė DELFI teigė, kad pamatytas vaizdas atrodė kaip grumtynės.

„Šeštadienio vakarą važiavome A. Juozapavičiaus prospektu Kaune ir iš tolo pamačiau tarsi grumiasi ar mušasi du vyrai, – pasakojo įvykį mačiusi moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI). – Vyras vairavo, aš sėdėjau keleivio pusėje, todėl puikiai mačiau visą šaligatvį iš tolo važiuodama ir artėdama prie jų.“ Moteris teigė, kad iš pradžių pagalvojo, jog grumiasi tiesiog du neblaivūs vyrai.

„Pagalvojome, kad girti žmonės kažkokį konfliktą sprendžia, bet kai arčiau privažiavome, pamačiau, kad vienas vyras ant rankų laiko vaiką, o kitas nori jį pagriebti, – pasakojo moteris. – Mes išsigandome, pamatėme, kad vaikas ant rankų ir supratome, kad vienas vyras ginasi nuo kito, kuris nori tą vaiką atimti.“

Kas vyksta Kaune“ primena, kad praėjusią savaitę kilus skandalui dėl atimtų kauniečių vaikų nuo pareigų buvo nušalinta Kauno vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinoji vadovė Daiva Porutienė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA