Kauno pilies žiedu pasileido lėkti žirgai – Kas vyksta Kaune

Kauno pilies žiedu pasileido lėkti žirgai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Balandžio antroje pusėje Kauno pilies žiedą pradėję rausti darbininkai ne vienam užminė mįslę, kas gi čia atsiras. Tuomet paaiškėjo, kad viename pagrindinių miesto transporto mazgų išdygs vienas Kauno akcentų – tarsi hipodrome lenktyniaujantys žirgai. Tiesa, paruošus žiedinę sankryžą, skulptūros čia atsirado ne iš karto – finalinių pokyčių sulaukta tik pastarosiomis dienomis.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ balandį sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, Jurbarko, Jonavos ir Šauklių gatvių sankryžoje pradėta įrengti Tado Vosyliaus skulptūrinė kompozicija pavadinimu „Lenktynės“ – projektas vieną „Kauno akcentų“ etapų laimėjo 2017 m.

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede? 8 nuotr.

S. Rimas dėstė, kad viso transporto mazgo perimetru bus išdėstytos raitelių figūros, išpjautos iš rūdinto plieno. Važiuojant automobiliu, vairuotojui susidarys įspūdis tarsi jis lenktyniautų su žirgais, o viduryje bus įrengti gėlynai.

Ekskavatoriais žiede sulyginus paviršių ir pasirengus statyti raitelius, darbai aprimo – perartuose plotuose pradėjo želti žolė ir kauniečiai primiršo apie čia turinčią atsirasti kompoziciją. Visgi šiomis dienomis ant ristūnų užšokę žokėjai pradėjo lenktynes su kitais eismo dalyviais.

Šį darbą visiškai finansavo Kauno savivaldybė, o projektas turi būti užbaigtas iki spalio 10 dienos. „Lenktynėms“ iš miesto biudžeto atseikėta 73 850 eurų. „Savivaldybės lėšomis gali būti finansuojama 100 proc. „Kauno akcentų“ konkursą laimėjusio projekto, jį apmokėti visiškai ar ši dalies gali ir kitos šalys, menininko rėmėjai“, – pažymėjo S. Rimas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad neseniai miestą papuošė ir kitas akcentas – Ramybės parke, prie mečetės, apleistas fontanas reinkarnavosi į rytietiškais motyvais nuspalvintą žaidimų aikštelę su batutu. Šios idėjos autorius ir vienas įgyvendintojų – gatvės menininkas Morfai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.