Kauno pilies žiedu pasileido lėkti žirgai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio antroje pusėje Kauno pilies žiedą pradėję rausti darbininkai ne vienam užminė mįslę, kas gi čia atsiras. Tuomet paaiškėjo, kad viename pagrindinių miesto transporto mazgų išdygs vienas Kauno akcentų – tarsi hipodrome lenktyniaujantys žirgai. Tiesa, paruošus žiedinę sankryžą, skulptūros čia atsirado ne iš karto – finalinių pokyčių sulaukta tik pastarosiomis dienomis.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ balandį sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, Jurbarko, Jonavos ir Šauklių gatvių sankryžoje pradėta įrengti Tado Vosyliaus skulptūrinė kompozicija pavadinimu „Lenktynės“ – projektas vieną „Kauno akcentų“ etapų laimėjo 2017 m.

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede? 8 nuotr.

S. Rimas dėstė, kad viso transporto mazgo perimetru bus išdėstytos raitelių figūros, išpjautos iš rūdinto plieno. Važiuojant automobiliu, vairuotojui susidarys įspūdis tarsi jis lenktyniautų su žirgais, o viduryje bus įrengti gėlynai.

Ekskavatoriais žiede sulyginus paviršių ir pasirengus statyti raitelius, darbai aprimo – perartuose plotuose pradėjo želti žolė ir kauniečiai primiršo apie čia turinčią atsirasti kompoziciją. Visgi šiomis dienomis ant ristūnų užšokę žokėjai pradėjo lenktynes su kitais eismo dalyviais.

Šį darbą visiškai finansavo Kauno savivaldybė, o projektas turi būti užbaigtas iki spalio 10 dienos. „Lenktynėms“ iš miesto biudžeto atseikėta 73 850 eurų. „Savivaldybės lėšomis gali būti finansuojama 100 proc. „Kauno akcentų“ konkursą laimėjusio projekto, jį apmokėti visiškai ar ši dalies gali ir kitos šalys, menininko rėmėjai“, – pažymėjo S. Rimas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad neseniai miestą papuošė ir kitas akcentas – Ramybės parke, prie mečetės, apleistas fontanas reinkarnavosi į rytietiškais motyvais nuspalvintą žaidimų aikštelę su batutu. Šios idėjos autorius ir vienas įgyvendintojų – gatvės menininkas Morfai.

85 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ iškovojo 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse

A. Veryga nepraleido progos pamatyti Kaune gimusį ketvertuką

Pablogėjus oro sąlygoms, pasipylė avarijos: miesto centre pėsčiųjų perėjoje partrenkta pėsčioji

Finaliniuose debatuose dėl Prezidento posto Kaune susikovė du galimi konservatorių atstovai

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas (papildyta)

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins