Kauno pilies žiedu pasileido lėkti žirgai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio antroje pusėje Kauno pilies žiedą pradėję rausti darbininkai ne vienam užminė mįslę, kas gi čia atsiras. Tuomet paaiškėjo, kad viename pagrindinių miesto transporto mazgų išdygs vienas Kauno akcentų – tarsi hipodrome lenktyniaujantys žirgai. Tiesa, paruošus žiedinę sankryžą, skulptūros čia atsirado ne iš karto – finalinių pokyčių sulaukta tik pastarosiomis dienomis.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ balandį sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, Jurbarko, Jonavos ir Šauklių gatvių sankryžoje pradėta įrengti Tado Vosyliaus skulptūrinė kompozicija pavadinimu „Lenktynės“ – projektas vieną „Kauno akcentų“ etapų laimėjo 2017 m.

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede? 8 nuotr.

S. Rimas dėstė, kad viso transporto mazgo perimetru bus išdėstytos raitelių figūros, išpjautos iš rūdinto plieno. Važiuojant automobiliu, vairuotojui susidarys įspūdis tarsi jis lenktyniautų su žirgais, o viduryje bus įrengti gėlynai.

Ekskavatoriais žiede sulyginus paviršių ir pasirengus statyti raitelius, darbai aprimo – perartuose plotuose pradėjo želti žolė ir kauniečiai primiršo apie čia turinčią atsirasti kompoziciją. Visgi šiomis dienomis ant ristūnų užšokę žokėjai pradėjo lenktynes su kitais eismo dalyviais.

Šį darbą visiškai finansavo Kauno savivaldybė, o projektas turi būti užbaigtas iki spalio 10 dienos. „Lenktynėms“ iš miesto biudžeto atseikėta 73 850 eurų. „Savivaldybės lėšomis gali būti finansuojama 100 proc. „Kauno akcentų“ konkursą laimėjusio projekto, jį apmokėti visiškai ar ši dalies gali ir kitos šalys, menininko rėmėjai“, – pažymėjo S. Rimas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad neseniai miestą papuošė ir kitas akcentas – Ramybės parke, prie mečetės, apleistas fontanas reinkarnavosi į rytietiškais motyvais nuspalvintą žaidimų aikštelę su batutu. Šios idėjos autorius ir vienas įgyvendintojų – gatvės menininkas Morfai.

85 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai gali pasiūlyti paversti savo sienas menu

Netikėta mintis Izraelio žiniasklaidoje: Kaunui – galimybė surengti Eurolygos finalo ketvertą

Išsiskyrė nuomonės: opozicija blokuoja vaiko teisių apsaugos pataisas

Kokiais atvejais velionio namuose rasti pinigai paveldimi?

Strasbūras nusprendė: „agurkiniai“ gaus tūkstantinę kompensaciją

Dėl girtumo praradusiems teisę vairuoti - galimybė gauti vairuotojo pažymėjimą su kodu „69“

Dėl devynmetės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos - galutinis teismo sprendimas

Europos Parlamentas nusprendė dėl laikrodžių sukiojimo

Turistinių laivų savininkai nepatenkinti planuojamais pokyčiais Kauno marių uoste

Šiluma traukiasi: Kauno miestą nuklojo sniegas