Kauniečius subūrė Kiemų šventė: šimtai dalyvių sėdo prie vaišėmis nukrautų stalų (foto)

D. Beržinio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors Laisvės alėja ir rekonstruojama, tai nesutrukdė jau antrus metus iš eilės vykstančios iniciatyvos – Kauno centre vėl išsiskleidė baltomis staltiesėmis padengti stalai, prie kurių susėdo kaimynai. Taip kauniečiai ketvirtadienio vakarą paminėjo Kiemų šventę.

Didžiausią kaimynų susibūrimą mieste bendromis jėgomis organizavę „Kiemo galerijos“ įkūrėjas V. Jakas, „Kauno centro būstas“ ir „Kaunas 2022“ komanda kvietė visus norinčius ateiti prie Soboro, atsinešti savo stalelį, staltiesę, kėdę ir vakarą praleisti bendruomenės apsuptyje.

Šiemet stalai išsirikiavo jau rekonstruotoje Laisvės alėjos atkarpoje nuo Soboro link A. Mickevičiaus gatvės, taip pat sukosi aplink patį Soborą. Šventė, kaip ir praėjusiais metais, pritraukė ne tik netoliese gyvenančius kauniečius bei organizacijų narius – savo stalus atsigabeno ir kitų rajonų bendruomenės.

Trispalviais balionais ir kita tautine atributikapapuošti stalai buvo greitai nukrauti įvairiomis vaišėmis, o kauniečiai maloniai bendravo ir linksminosi. Susibūrimo metu svečiai šoko, klausėsi muzikos, pasirodymais džiugino ir cirko artistai.

„Kiemų šventė“ – tai bandymas atkreipti dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą. Patiriant vieningo buvimo kartu jausmą, susipažinimo džiaugsmą, sėdint prie vaišėmis nukrauto stalo. Juk kaimynas – itin arti esantis žmogus, su kuriuo mus sieja ne tik bendra erdvė – laiptinė, kiemas, mikrorajonas, bet ir buvimas laike – problemos, idėjos, požiūriai“, – mintimis apie šventę dalijosi idėjos autorius V. Jakas.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Orai nedžiugins: atslenka tikras lietuviškas ruduo

Ant Kleboniškio tilto susidūrus automobiliams, vairuotojas išvežtas į ligoninę

Prezidentė Kaune pagerbė tremtinių ir politinių kalinių atminimą

Bomba toliau tiksi: Kaune nusipirko bananų su baisiais priedais

Svarbaus transporto mazgo prie pat Kauno laukia rekonstrukcija

Atsigulę į palatą Kauno klinikinėje ligoninėje, pakraupo: ar čia išvis galima gydyti vaikus?

Sparčiai augančioje Kauno dalyje - įžūli vagystė

„Žalgirio“ mače su turkais - teisėjų klaida, galėjusi nulemti rungtynių baigtį

„Ford“ atstovų pratybos kauniečiams: ką daryti netikėtai pasikeitus vairavimo sąlygoms

Įspėja vairuotojus: link Jonavos formuojasi didelė spūstis