Karščiausi savaitgalio renginiai: iššūkis norintiems visur suspėti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gimtadienis – šventė, kurią reikia švęsti trenksmingai. O ypač, jei skaičiuoji jau 610-us metus. Būtent tiek metų jau šį savaitgalį sukaks Kaunui, tad galime patikinti – miestas švęs trenksmingai ir net kelias dienas. Mažojo savaitgalio proga, portalas „Kas vyksta Kaune“ pristato karščiausius savaitgalio renginius, o palinkėjimas kauniečiams artėjančios šventės proga tik vienas – linkime visur suspėti.

Hanza dienos

„Tris dienas Kauno senamiestis bus kupinas šviesų, muzikos ir viduramžius primenančio „Hanzos dienų“ šurmulio. Visa tai papuoš šventės dalyvių bei žiūrovų šypsenos. Juokaujame, kad tomis dienomis geros nuotaikos ambasadoriai iš visos Lietuvos kuriam laikui emigruos į Kauną. Drįstame sakyti, kad susirinkusieji pamatys tai, ką regi didžiausių Europos sostinių šventėse, – dar praėjusią savaitę intriguojančią žinutę publikai pasiuntė renginio režisierius Tomas Erbrėderis.

Šventėje netruks įvairovės – kol vienose erdvėse vyks viduramžiškos pramogos, kitose netruks šiuolaikiškos muzikos. Tiesa, visas veiklas ir erdves šiemet vienys spalvos – miestas nusidažys žaliais ir baltais atspalviais.

Duoklė bus atiduota ir Belgrada istoriją kuriančiam Kauno „Žalgiriui“ – „Hanza dienų“ programoje numatytos tiesioginės krepšinio transliacijos didžiuosiuose lauko ekranuose. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Gatvės muzikos diena

Net jei ir aplenksite Kauno senamiestį, nuo savaitgalinio šurmulio toli nepabėgsite – trečiąjį gegužės šeštadienį tradiciškai Kaunas prisipildys muzikos, bus organizuojama tradicinė „Gatvės muzikos diena“.

Šiemet organizatoriai priėmė naujus kūrybinius sprendimus – dėl Laisvės alėjos rekonstrukcijos, muzika kelsis į naujas erdves. Dalyviai bus kviečiami muzikuoti Laisvės alėjos atkarpoje nuo A. Mickevičiaus gatvės iki Soboro, kavinės „Kultūra“ prieigose, Kauno autobusų ir geležinkelio stotyse bei Vytauto parke šalia atrakciono „Orbita“ bei baro „O kodėl ne?“.

Jau dabar muzika Kaune dalinsis per penkiolika atlikėjų, tačiau sąrašas dar gali plėstis. Organizatoriai kviečia visus muzikantus aktyviai registruotis ir pripildyti Kauną muzikos. Registracijos formą rasite čia.

Muziejų naktis

Po muzikos dienos, veiksmas mieste niekur nedings – toliau pramogauti kauniečiams leis „Muziejų naktis“. Kasmetinis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu Lietuvos muziejai kartu su kitais akcijoje dalyvaujančiais Europos miestais atveria duris lankytojams vakare ir naktį – tokiu metu, kai paprastai muziejų eksponatai ilsisi tamsoje.

Savo duris rengino dalyviams plačiai atvers per 20 muziejų. Daugelis jų ne tik nemokamai leis apžiūrėti ekspozicijas, tačiau organizuos ir edukacines veiklas, burs filmų peržiūroms, leis pasimėgauti muzikos ir meno sinteze.

Detalią renginio programą galite rasti čia.

Bike show millenium

Savaitgalį savo 19-ąjį gimtadienį švęs ir kauniečius šėlti kvies ir tradicinės baikerių šventė „Bike show millenium“. au antrus metus iš eilės šventė yra atvira visiems kauniečiams ir miesto svečiams – visi jos renginiai bus nemokami, o ką veikti renginyje turės ir tikri baikeriai, ir jų mažosios atžalos.

„Subrendome ir užauginome kelias kartas – iš pradžių važiavo tėvai. Dabar važiuoja vaikai. Tai tokia tradicija, kai jau galima kūdikį paleisti į pilnavertį gyvenimą. Būtent todėl atėjo metas pokyčiams“, – apie praėjusiais metais pradėtus vykdyti pokyčius kalba idėjinis šventės vadas Julius Urbaitis. „Norime, kad baikeriai ir miesto gyventojai taptų vienu kumščiu. Žmonės pribauginti, kad baikeriai kaip kokie velniai, tačiau tai visiška netiesa. Atėjo laikas visiems kartu susėsti ir nutraukti priešpriešą“.

Be simbolinio garbės rato miesto gatvėmis, šeštadienį baikerių šventė kauniečiams ir miesto svečiams padovanos galiūnų varžybas, upėje priešais amfiteatrą vyks vandens motociklų „Jetski Slalom Show“ čempionatas, šeštadienio vakarą vainikuos šventinis koncertas. Sekmadienį veiksmas persikels į miesto širdį – šalia Rotušės vyks Lietuvos dB Drago čempionatas ir bus galima pasigrožėti automėgėjų klubų „Tuning team“, „Autoera“, „Retromobile“ ir kitų klubų naujausiais eksponatais, senoviniais automobiliais, motociklais ir kita išskirtine technika.

Kad ir kaip būtų sunku patikėti – tai ne visi artėjančio savaitgalio renginiai. Daugiau jų pristatysime jau penktadienio rytą, tradicinėje apžvalgoje. O daugybę Kaune vykstančių renginių patys peržiūrėti galite ir „Kas vyksta Kaune“ renginių kalendoriuje.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aleksote išbandymas vairuotojams – pro sutrupėjusį asfaltą plūsta vanduo

Kaune paini atimto vaiko istorija – susikibo patėvis ir darželio auklėtojos

Konfliktas centre – gausios pareigūnų pajėgos ieško jaunuolį padūrusių asmenų

Liūdnos žinios stipriųjų gėrimų mėgėjams – teks patuštinti pinigines

Į privačias rankas pereis dvi Kaune veikiančios valstybės įmonės

Parlamentarei D. Šakalienei sulaukus žiaurių grasinimų, kreipiamasi į prokuratūrą

Pravieniškėse - drastiškos priemonės užkietėjusiems kaliniams suvaldyti

Užsibrėžė gaivinti laivybą Nemune: svarsto paleisti naują maršrutą

Įspėja gyventojus: beveik mėnesį įvažiuoti į Lenkiją bus sunkiau

Šiurkščiai įstatymus pažeidę socialdemokratai atsisveikino su puse milijono