Artėja Gatvės muzikos diena: muzika užvaldys naujas erdves ir šokdins lig ryto (foto)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Atšilę orai į miestą sugužėti kviečia ne tik žmones, bet ir įvairias iniciatyvas – jau kitą savaitgalį muzika išlaisvės ir išeis į gatves, kur vyks pavasarine tradicija tapusi „Gatvės muzikos diena“ (GMD).

Gegužės 19 d. muzikinė iniciatyva subtiliausių garsų Kauną pripildys jau dešimtąjį kartą. O su prabėgančiu laiku į renginį ateina ir pokyčiai – organizatoriai pastebi, jog šiemet iniciatyvos formatas Kaune keičiasi – bus išbandomos naujos erdvės, o ir patys atlikėjai yra raginami išlaisvėti ir perimti muzikos galią į savo rankas.

Netruks laisvės ir galimybių improvizuoti

Šiemet renginio formatą keičia ir techniniai dalykai – paprastai visą Laisvės alėją okupuojantis renginys dėl vykdomos rekonstrukcijos šiemet muzika pripildys tik nedidelę jos atkarpą.

„Išrinkome naujas erdves – Kauno senamiestis bus okupuotas Hanza dienų, o mes keliamės į kitą miesto centro pusę“, – mintimis dalijasi organizatoriai.

Dalyviai bus kviečiami muzikuoti Laisvės alėjos atkarpoje nuo A. Mickevičiaus gatvės iki Soboro, kavinės „Kultūra“ prieigose, Kauno autobusų ir geležinkelio stotyse bei Vytauto parke šalia atrakciono „Orbita“ bei baro „O kodėl ne?“. Tačiau svarbiausia, jog muzikantams suteikta ir laisvė improvizuoti.

„Jeigu yra noras pasirodyti kitur – šalia kokios nors kavinės, baro ar bet kokioje kitoje viešojoje vietoje – tikrai skatiname praktiką, kai atlikėjas pats susitaria su erdvės savininkais. Gavę šių palaiminimą, renginio dalyviai gali drąsiai ten muzikuoti. Svarbiausia, jog muzika paplistų“, – komentuoja GMD organizatoriai.


Tęsis iki paryčių

Ypatingu renginio akcentu taps Vytauto parkas – dieną muzikoje paniręs parkas, naktį skęs šviesose ir pramogose.
„Viso renginio metu Vytauto parke veiks „Orbitos“ ir „Autodromo“ atrakcionai, netruks muzikos. Tačiau naktį parkas ir atrakcionai bus apšviesti, tad apsilankymas bus jaukus, o muzikuoti ir švęsti muzikinę laisvę planuojame iki saulėtekio“, – planus atskleidžia organizatoriai.

Organizatoriai kviečia visus muzikantus aktyviai registruotis ir pripildyti Kauną muzikos. Registracijos formą rasite čia.

„Gatvės muzikos diena“ – 2007 m. realybe tapusi dainininko Andriaus Mamontavo idėja trečiąjį gegužės šeštadienį muziką išnešti į gatves. Daugiau nei dešimtmetį besitęsiančio renginio metu dalyviai įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Kasmet renginys pritraukia tūkstančius dalyvių.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kauno startuolių 2018“ rezultatai: pritrauktos investicijos ir į rinką žengiantys naujokai

Kaunietė atsisveikina su Kauno Santaka: netrukus čia bus atliktas Cezario pjūvis

Ieškoma Kauno rajone dingusi jauna mergina

Žaibiška pareigūnų reakcija – įtariamieji miške sulaikyti per valandą

K. Baršausko gatvę sukaustė didžiulė spūstis: eismas beveik nejuda (dar papildyta)

Kilus grėsmei netekti stadionui skirtų ES milijonų - gudrus Kauno savivaldybės planas

Ieškomi mačiusieji, kaip pėsčiųjų perėjoje partrenkta mergaitė

R. Meilutytė vėl tarp greičiausių - pasaulio čempionate iškovojo medalį

Kleboniškyje begėdiškai pasidarbavo Grinčas

Kandidatė į merus Kaunui siūlo Baltijos regiono inovacijų centro ateitį