#V100: Lietuvos šimtmetis paminėtas aktyviai: Kaune nusidriekė virtinė bėgikų – Kas vyksta Kaune

#V100: Lietuvos šimtmetis paminėtas aktyviai: Kaune nusidriekė virtinė bėgikų

Šiandien minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kauniečiai ir miesto svečiai trečius metus iš eilės dalyvavo specialiame šaliai dedikuotame Vasario 16-osios Gediminaičių bėgime. Tai – ne tik patriotiškumo išraiška, bet ir duoklė sveikam gyvenimo būdui, sakė entuziastai. 

[galerija kiek=”4″]

„Jei negali bėgti, junkis su dviračiu, vežimėliu, eik, skrisk raketa! Jei esi kitoje šalyje ar mieste, pasiimk žemėlapį, susirask gražiausią kelią, nusipiešk tai, kas arti širdies, ir išbėk!“, – tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook galėjo išvysti kiekvienas susidomėjęs iniciatyva.

Šiandien, Vasario 16-ąją, nuo 10:30-12:00 val., tikslas įgavo pagreitį – kauniečiai ir miesto svečiai pasileido bėgti miesto šaligatviais, žinoma, stengdamiesi netrikdyti kelyje sutiktų pėsčiųjų. Bėgime nelenktyniauta, todėl bėgti nebuvo iššūkis net ir pradedantiesiems.

Vis dėlto, pavyko įveikti išties nemenką atstumą. Paskelbus startą Gimnazijos gatvėje, netoli Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto, finišo tiesioji bėgikų laukė Vienybės aikštėje.

„2016 metų vasario 16 dieną Kaune vyko pirmasis Gediminaičių bėgimas. Pamenu, tuomet mus kamavo didelė nežinomybė, ar kas nors ateis, o gal teks bėgti dviese su kitu šio bėgimo idėjos autoriumi Virgilijumi Rudinsku. Tada net neįsivaizdavome, kad visa tai išaugs į didesnį renginį. Tąkart bėgti susirinko apie 40 dalyvių, pernai – beveik 80 Nepriklausomybės bėgimo entuziastų. Šiemet jų taip pat netrūko“, – pasakojo vienas iš iniciatorių Mindaugas Šatkus.

Dviejų vyrų sumanyta idėja neliko nepastebėta ir Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės – kone tarp 600 iniciatyvų, kauniečiai buvo įvertinti bei apdovanoti trispalve, gauta tiesiai iš šalies vadovės rankų.

„Jei negali bėgti, žmonės mina dviračius, eina šeimomis netgi su mažyliais. Tuo metu – visi lygūs, o bėgimo kolektyvas labai skirtingas: nuo menininkų, studentų iki medikų ar įmonių vadovų. Labai smagu matyti žmones, nešinus vėliavomis, pasipuošusius lietuviška atributika, su šypsenomis veiduose“, – pakilia nuotaika spinduliavo pašnekovas.

Tie, kurie šiandien finišą pasiekė pirmieji, buvo apdovanoti specialiais suvenyrais. Tačiau, čia – ne varžybos, todėl ne dovanos svarbiausia, o bendruomeniškumas ir Lietuva, sakė Gediminaičių bėgimo organizatoriai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA