#V100: Lietuvos šimtmetis paminėtas aktyviai: Kaune nusidriekė virtinė bėgikų

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kauniečiai ir miesto svečiai trečius metus iš eilės dalyvavo specialiame šaliai dedikuotame Vasario 16-osios Gediminaičių bėgime. Tai – ne tik patriotiškumo išraiška, bet ir duoklė sveikam gyvenimo būdui, sakė entuziastai. 

„Jei negali bėgti, junkis su dviračiu, vežimėliu, eik, skrisk raketa! Jei esi kitoje šalyje ar mieste, pasiimk žemėlapį, susirask gražiausią kelią, nusipiešk tai, kas arti širdies, ir išbėk!“, – tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook galėjo išvysti kiekvienas susidomėjęs iniciatyva.

Šiandien, Vasario 16-ąją, nuo 10:30-12:00 val., tikslas įgavo pagreitį – kauniečiai ir miesto svečiai pasileido bėgti miesto šaligatviais, žinoma, stengdamiesi netrikdyti kelyje sutiktų pėsčiųjų. Bėgime nelenktyniauta, todėl bėgti nebuvo iššūkis net ir pradedantiesiems.

Vis dėlto, pavyko įveikti išties nemenką atstumą. Paskelbus startą Gimnazijos gatvėje, netoli Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto, finišo tiesioji bėgikų laukė Vienybės aikštėje.

„2016 metų vasario 16 dieną Kaune vyko pirmasis Gediminaičių bėgimas. Pamenu, tuomet mus kamavo didelė nežinomybė, ar kas nors ateis, o gal teks bėgti dviese su kitu šio bėgimo idėjos autoriumi Virgilijumi Rudinsku. Tada net neįsivaizdavome, kad visa tai išaugs į didesnį renginį. Tąkart bėgti susirinko apie 40 dalyvių, pernai – beveik 80 Nepriklausomybės bėgimo entuziastų. Šiemet jų taip pat netrūko“, – pasakojo vienas iš iniciatorių Mindaugas Šatkus.

Dviejų vyrų sumanyta idėja neliko nepastebėta ir Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės – kone tarp 600 iniciatyvų, kauniečiai buvo įvertinti bei apdovanoti trispalve, gauta tiesiai iš šalies vadovės rankų.

„Jei negali bėgti, žmonės mina dviračius, eina šeimomis netgi su mažyliais. Tuo metu – visi lygūs, o bėgimo kolektyvas labai skirtingas: nuo menininkų, studentų iki medikų ar įmonių vadovų. Labai smagu matyti žmones, nešinus vėliavomis, pasipuošusius lietuviška atributika, su šypsenomis veiduose“, – pakilia nuotaika spinduliavo pašnekovas.

Tie, kurie šiandien finišą pasiekė pirmieji, buvo apdovanoti specialiais suvenyrais. Tačiau, čia – ne varžybos, todėl ne dovanos svarbiausia, o bendruomeniškumas ir Lietuva, sakė Gediminaičių bėgimo organizatoriai.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Per parą nuo koronaviruso Lietuvoje mirė du žmonės

Kaimynų vasarą Pakaunės gyventojai minės išradingai: laukia muzikinės staigmenos ir iškylos

Visos specialiosios tarnybos naktį skubėjo į Partizanų gatvę

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja, kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos