Kauniečiai raginami prisidėti prie pabėgėlių integracijos, susipažinti su jais

BNS 2017/06/28 17:36

Trečiadienį Kaune iškilmingai atidarytas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pabėgėlių ir migrantų integracijos centras „InLT“. Prie jo veiklos kviečiami prisidėti miestiečiai.

„Skatiname ateiti, patiems dalyvauti, kartu su mumis pasibūti ir susidaryti savo nuomonę“, – renginio metu kvietė centro koordinatorė, įtraukimo į bendruomenę specialistė Gertautė Žentelienė.

Naujose patalpose atsidarantis centras jau daugiau nei dešimtmetį rūpinasi pabėgėliais ir migrantais Kaune, iki šiol jis veikė Trakų gatvėje. Iš ten kraustytis nuspręsta, nes pastatas buvo senas, be to, naujosios patalpos – erdvesnės.

Čia padedant verslininkams įrengtas žaidimų kambarys mažiesiems, taip pat kabinetas konsultacijoms, yra nedidelė salė renginiams. Trečiadienį ji buvo pilnai užpildyta svečių, atvykusių į „InLT“ atidarymą.

„Savyje šis pavadinimas talpina daugiau nei 13 metų Raudonojo Kryžiaus veiklos Kaune integracijos srityje. Labai didelė patirtis, šimtai istorijų žmonių, kurie viename ar kitame gyvenimo etape atsidūrė šiame centre“, – renginyje kalbėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Viena iš centro veiklų – talentų puoselėjimas: susirinkusieji galėjo išgirsti iš Rytų Ukrainos miesto Donetsko atvykusio kompozitoriaus Pavlo Pavlosiuko, gyvenančio Kaune, muziką.

„Negaliu daug kalbėti, geriau pagrosiu“, – sklandžia lietuvių kalba trumpai prisistatė jis prieš atlikdamas savo kūrinį.

Dar vienas iš centro talentų – egiptietis režisierius Tameras Arafatas. Jis sukūrė dokumentinį filmą apie pabėgėlių kelionę į Europą „Tranzitas“. Šis filmas, pasak Raudonojo Kryžiaus atstovų, suteikia galimybę papasakoti pabėgėlių istoriją, nepažeidžiant jų privatumo.

„Mūsų realijose gana sudėtinga kalbėti apie sunkumus, kuriuos pabėgėliai praeina, nes tų asmenų yra nedaug ir iš mūsų pusės yra neetiška prašyti juos prašyti būti parodomaisiais žmonėmis po padidinamuoju stiklu“, – kalbėjo G.Žentelienė.

Atidaryme dalyvavusi menininkė iš Minsko Irina Moroz į susirinkusiuosius kreipėsi anglų kalba – lietuviškai ji sakė kol kas nemokanti, tačiau gyrė puikias lietuvių kalbos pamokas centre.

„Kai imigrantai atvyksta naują šalį, jiems adaptacijos periodu būna labai sunku Aš Lietuvoje gyvenu labai trumpai ir nesitikėjau, kad čia sutiksiu tokius gerus žmones. Esu labai dėkinga“, – sakė baltarusė.

Šiame centre vykdomos socialinės konsultacijos mokesčių, švietimo, sveikatos priežiūros, socialinių garantijų, įsidarbinimo temomis, teisiniais klausimais.

„Mes padedame žmonėms, kurių socialiniai ryšiai yra nutraukti, atkurti ir puoselėti savo asmenines savybes“, – pasakojo centro koordinatorė.

Taip pat teikiama psichologinė pagalba, mokoma lietuvių kalbos: tai viena iš pagrindinių veiklų – vienas žmogus išklauso 200 valandų. Taip pat vyksta pilietinis orientavimas: supažindinimas su lietuvos tradicijomis, išskirtinumu, Lietuvos kultūra ir tradicijomis, mentalitetu.

„Neseniai minėjome Jonines, laukiame Mindaugo karūnavimo dienos“, – pasakojo G.Žentelienė.

„InLT“ skirtas padėti pabėgėliams, jau metus į savo veiklą įtraukia ir Kaune gyvenančius migrantus iš ne Europos Sąjungos šalių. Centro „InLT“ koordinatorė BNS pasakojo, kad renginiu norėtų naująją vietą pristatyti miestiečiams bei pakviesti juos dalyvauti centro veikloje bei taip prisidėti atvykėliams apsiprasti naujojoje vietoje.

Šiemet centro renginiuose jau dalyvavo 246 dalyviai. Pasak G.Žentelienės, į renginius labai noriai ateina dalyvauti Kaune gyvenantys užsienio šalių studentai.

Lietuvoje Raudonasis kryžius su pabėgėliais dirba jau daugiau kaip 20 metų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA