Kauno apskrities policijos pareigūnai ir vėl ragina gyventojus būti budresniais, nepasitikėti telefonu skambinančiais asmenimis, prisistatančiais policijos pareigūnais ar kitų institucijų atstovais, prašančiais pinigų, elektroninės bankininkystės prisijungimo ar kitų duomenų.
Populiarėja schema, kuri gali būti naudojama įvairiuose Lietuvos miestuose. Paskambinama telefonu ir prisistatoma banko saugos ir prevencijos skyriaus atstovais, kurie informuoja, kad buvo prisijungta prie banko sąskaitos, o tam, kad ji būtų užblokuota, reikia pasakyti sąskaitos identifikacijos numerį. Tada pasakomas naujas identifikacijos numeris ir naujas slaptažodis, tačiau tam, kad būtų peržiūrėta, kas bando prisijungti prie sąskaitos, reikia pasakyti savo slaptažodį ir kai kuriuos kodus. Vėliau paskiriamas laikas banke naujai kortelei pasiimti, pasakoma, kad informacija perduota ir policijos komisariato tyrėjui, „sujungiama“ su tariamu pareigūnu, kuris iškviečia apklausai.
Kauno apskrities policija dar kartą perspėja gyventojus būti apdairiais ir, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėti pildyti jų prašymų. Visi turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.
Pareigūnai džiaugiasi, jog bankai glaudžiai bendradarbiauja siekiant užkardyti tokias nusikalstamas veikas.
Dar kartą prašoma – neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų – Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Ir nepamirškite apie gresiantį pavojų įspėti savo artimuosius, kaimynus ar draugus – ypač vyresnio amžiaus.