Džiugi žinia dviratininkams – atidarytas dar vienas dviračių takas – Kas vyksta Kaune

Džiugi žinia dviratininkams – atidarytas dar vienas dviračių takas

R. Tenio nuotr.

Nuo šiol dviračių entuziastai galės važinėtis nauju dviračių taku nuo Marvelės iki Kačerginės. Oficialiai atidarytas dviračių takas driekiasi 6,5 kilometro. Dviratininkai šiuo taku važiuodami gali gėrėtis itin gražiais Nemuno krantais.

Dviračio tako statybos truko apie tris metus. Dabar dviračių mėgėjai galės mėgautis kairiuoju Nemuno krantu ir nukeliauti į pušynais kvepiančią Kačerginę. Atidarymo metu apie 60 dviračių entuziastų pramynė naujai nutiestu taku. Pirmieji naująjį taką išbandę Kauno rajono savivaldybės atstovai, jų šeimos ir vietiniai gyventojai neslepia, jog taku važiuoti tikrai smagu.

„Įspūdžiai nuostabūs. Šis projektas leidžia pamatyti, kokia gamta yra graži. Važiuojant taku galima pamatyti Marmos, Pyplių piliakalnius, Kačerginę, kur ant kalnelio gimė J. Biliūno „Liūdna pasaka“ ir dar daug kitų gražių vietų“ – džiaugsmo neslėpė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Investavo į infrastruktūrą

Tam kad įrengti dviračių taką Marvelė – Kačerginė, prireikė trijų projektų. Kauno rajono savivaldybės atstovai tikina, kad darbai buvo daromi etapais.

„Savivaldybė, plėtodama šią gyvenvietę, įrengė daugiafunkcį centrą, kur po vienu stogu įsikuria sveikatinimo paslaugos, darželis, pradinė mokykla, laisvalaikio salė. Čia yra viskas, ko žmogui reikia“ – kalbėjo V. Makūnas.

Kol kas Kauno rajono savivaldybė į šiuos projektus investavo apie 4 mln., litų. Tiesa, dar nėra nutiestas visas kelias iki Kačerginės. Apie 800 metrų atkarpa, jungianti Kačerginę ir naująjį dviračių taką, turėtų būti įrengta iki Naujųjų metų. Taip pat bus įrengta apžvalgos aikštelė, kuri turėtų prie Nemuno pritraukti ne tik pro šalį važiuojančius dviratininkus, bet ir Kauno rajono gyventojus bei svečius, nes bus puiki vieta stebėti tekantį upių tėvą.

Dviračių takas Marvelė – Kačerginė yra viso Nemuno vidurio žiedo dalis, kuris apjungs ir Kulautuvą, Zapyškį bei sugrįš iki Lampėdžių. Įgyvendinus visą projektą, dviračiu taku bus galima minti apie 40 kilometrų.

„Unikalu tai, kad mes galime konsoliduoti lėšas per kaimo plėtrą, per Europos Sąjungos projektus, per „Lyderio“ programą, per mūsų susisiekimo lėšas būtent tokių projektų įgyvendinimui. Tad visą vidurinio Nemuno žiedo projektą planuojame pabaigti 2014- 2020 metų laikotarpyje. Viskas dėliojasi taip, jog mes kurortu matome ne tik Kulautuvą ir Kačerginę, bet kartu ir Zapyškį. Toks projektas sukurtų pačią didžiausią pridėtinę vertę“ – kalbėjo Kauno rajono meras.

Planuose – lyninis keltas

Visais projektais siekiama pritraukti į Kauno rajoną kuo daugiau svečių. Vienas iš numatomų projektų – lyninio kelto per Nemuną įgyvendinimas. Tai pakankamai sudėtingas projektas, kuris, manoma, taps nauju traukos objektu. Šis keltas sujungtų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kuri yra viena seniausių to stiliaus bažnyčių, su Kulautuva. Tai leistų žmonėms į šiuos miestelius patekti tiek žeme, tiek vandeniu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA