Džiugi žinia dviratininkams – atidarytas dar vienas dviračių takas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo šiol dviračių entuziastai galės važinėtis nauju dviračių taku nuo Marvelės iki Kačerginės. Oficialiai atidarytas dviračių takas driekiasi 6,5 kilometro. Dviratininkai šiuo taku važiuodami gali gėrėtis itin gražiais Nemuno krantais.

Dviračio tako statybos truko apie tris metus. Dabar dviračių mėgėjai galės mėgautis kairiuoju Nemuno krantu ir nukeliauti į pušynais kvepiančią Kačerginę. Atidarymo metu apie 60 dviračių entuziastų pramynė naujai nutiestu taku. Pirmieji naująjį taką išbandę Kauno rajono savivaldybės atstovai, jų šeimos ir vietiniai gyventojai neslepia, jog taku važiuoti tikrai smagu.

„Įspūdžiai nuostabūs. Šis projektas leidžia pamatyti, kokia gamta yra graži. Važiuojant taku galima pamatyti Marmos, Pyplių piliakalnius, Kačerginę, kur ant kalnelio gimė J. Biliūno „Liūdna pasaka“ ir dar daug kitų gražių vietų“ – džiaugsmo neslėpė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Investavo į infrastruktūrą

Tam kad įrengti dviračių taką Marvelė – Kačerginė, prireikė trijų projektų. Kauno rajono savivaldybės atstovai tikina, kad darbai buvo daromi etapais.

„Savivaldybė, plėtodama šią gyvenvietę, įrengė daugiafunkcį centrą, kur po vienu stogu įsikuria sveikatinimo paslaugos, darželis, pradinė mokykla, laisvalaikio salė. Čia yra viskas, ko žmogui reikia“ – kalbėjo V. Makūnas.

Kol kas Kauno rajono savivaldybė į šiuos projektus investavo apie 4 mln., litų. Tiesa, dar nėra nutiestas visas kelias iki Kačerginės. Apie 800 metrų atkarpa, jungianti Kačerginę ir naująjį dviračių taką, turėtų būti įrengta iki Naujųjų metų. Taip pat bus įrengta apžvalgos aikštelė, kuri turėtų prie Nemuno pritraukti ne tik pro šalį važiuojančius dviratininkus, bet ir Kauno rajono gyventojus bei svečius, nes bus puiki vieta stebėti tekantį upių tėvą.

Dviračių takas Marvelė – Kačerginė yra viso Nemuno vidurio žiedo dalis, kuris apjungs ir Kulautuvą, Zapyškį bei sugrįš iki Lampėdžių. Įgyvendinus visą projektą, dviračiu taku bus galima minti apie 40 kilometrų.

„Unikalu tai, kad mes galime konsoliduoti lėšas per kaimo plėtrą, per Europos Sąjungos projektus, per „Lyderio“ programą, per mūsų susisiekimo lėšas būtent tokių projektų įgyvendinimui. Tad visą vidurinio Nemuno žiedo projektą planuojame pabaigti 2014- 2020 metų laikotarpyje. Viskas dėliojasi taip, jog mes kurortu matome ne tik Kulautuvą ir Kačerginę, bet kartu ir Zapyškį. Toks projektas sukurtų pačią didžiausią pridėtinę vertę“ – kalbėjo Kauno rajono meras.

Planuose – lyninis keltas

Visais projektais siekiama pritraukti į Kauno rajoną kuo daugiau svečių. Vienas iš numatomų projektų – lyninio kelto per Nemuną įgyvendinimas. Tai pakankamai sudėtingas projektas, kuris, manoma, taps nauju traukos objektu. Šis keltas sujungtų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kuri yra viena seniausių to stiliaus bažnyčių, su Kulautuva. Tai leistų žmonėms į šiuos miestelius patekti tiek žeme, tiek vandeniu.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pakeliui į Lapes sumaitoti trys automobiliai: į eismo įvykį skuba specialiosios tarnybos

Mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, tačiau teks laikytis daugybės saugumo reikalavimų

Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką

Dėl koronaviruso plitimo svarstoma visų atvykstančiųjų į Lietuvą registracija: formą turės užpildyti dar lėktuve

Lietuvos kariuomenei perduota 31 mln. vertės raketų siunta iš JAV

Epidemiologė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai (papildyta)

Į prekybos centrą be kaukės užsukęs kaunietis sumokės ne tik už prekes

Dėl prastų matematikos egzamino rezultatų A. Monkevičius žada pokyčius mokyklose

Pusė naujausių koronaviruso atvejų Kauno apskrityje siejami su neaiškiomis užsikrėtimo aplinkybėmis

Netrukus prasidės masinis koronaviruso tyrimas: kvietimus gaus 13 tūkst. žmonių