Po ilgų šaltų mėnesių pagaliau atėjo pavasaris – atsinaujinimo metas. Besikeičiantis sezonas reiškia ne tik garderobo keitimą lengvesniais drabužiais, bet ir kasdien naudojamų odos priežiūros priemonių atnaujinimą. Dabar odą reikia švelniai šveisti, drėkinti ir skaistinti, kad ji būtų tinkamai pasiruošusi saulės šilumai. Tad, kokias veido priemones rekomenduojama pasirinkti šiltuoju metų laiku?
Kodėl po žiemos keičiasi odos poreikiai?
Odos būklė po žiemos ne visada būna tokia, kokios tikimės. Galime pastebėti, kad oda trūkinėja, sausėja ir net atsiranda paraudimų ir sudirgimų. Taip nutinka dėl to, kad mūsų odą veikė drėgmė, dažna temperatūrų kaita ir šildomos patalpos. Visi šie veiksniai galėjo sutrikdyti odos hidrolipidinį sluoksnį, todėl pablogėjo jos būklė.
Kokias veido priemones rekomenduojama pasirinkti šiltuoju metų laiku?
• Švelnūs plovikliai
Ji gali būti skysta, putų, gelio ar kremo pavidalo, svarbu, kad veiksmingai išvalytų odą nuo nešvarumų prieš naudojant tolesnes odos priežiūros priemones. Ryte nuplauname viską, ką oda per naktį išskyrė ant savo paviršiaus, vakare pašaliname ne tik makiažą, bet ir per dieną ant jos nusėdusias dulkes bei riebalus.
Valymas iš tikrųjų yra svarbiausia odos priežiūros sąlyga, pirmasis jos žingsnis. Atsikėlę galime nusiprausti veidą vieną kartą, tačiau po ilgos dienos verta tai padaryti dviem žingsniais. Naudodami micelinį skystį, gelį ar putas, pašaliname makiažą, o tada dar kartą nuvalome odą, taip pat naudodamos valiklį, šį kartą su vandeniu. Ir tik dabar imamės tolesnės odos priežiūros.
• Veido šveitikliai
Šios priemonės greičiausiai atgaivina veidą, švelniai nušveičianti odą. To nepadarius, net ir geriausias kremas po kurio laiko nuslinks nuo negyvos odos likučių ir neįsiskverbs į odą. Priklausomai nuo odos jautrumo laipsnio, fermentinius šveitiklius arba šveitiklius su abrazyvinėmis dalelėmis naudojame du-tris kartus per savaitę.
• Veido tonikai
Daugelis veido valymo priemonių pakelia odos pH, o kartais vanduo būna labiau šarminis, todėl oda gali išsausėti. Tonikas sumažina jos pH iki pageidaujamo 4,5-6, kad išvengtumėte odos išsausėjimo ir sudirginimo. Beje, pats tonikas yra vertingų veikliųjų medžiagų nešėjas, papildo priežiūrą vitaminais ar hialurono rūgštimi, papildomai išlygina ir drėkina odą.
Beveik kas antrai moteriai veido kremas yra svarbiausia naudojama kosmetikos priemonė. Pagrindinės kremo užduotys yra dvi: jis turi drėkinti odą ir apsaugoti nuo ankstyvo senėjimo. Kada jis tai atlieka efektyviausiai? Kai jis pasižymi savybėmis, apsaugančiomis nuo laisvųjų radikalų, t. y. turi vitamino C, E, kofermento Q10, flavonoidų, taip pat apsaugo nuo saulės.
Juk šviesa yra vienas stipriausių odos senėjimą spartinančių veiksnių. Norint geriausio efekto, pasirinktą kremą reikia naudoti ne trumpiau kaip mėnesį, nes tiek trunka odos atsinaujinimo ciklas. O norint pamatyti visą pasirinktos kosmetikos priemonės poveikį, geriausia jai skirti ištisus tris mėnesius.
Tai veikliųjų medžiagų bombos, nes jų yra čia yra daugiau ir jos labiau koncentruotos nei kreme. Tinkamai parinkta kaukė gali stipriau drėkinti ir maitinti odą. Ir tai padaro akimirksniu. Kad poveikis išliktų ilgiau, kaukę verta naudoti reguliariai, pavyzdžiui, kartą ar du kartus per savaitę.
Pavargusiai odai pravers kompresas su vitaminu C, sausai odai – kompresas su hialurono rūgštimi, o, pavyzdžiui, kaukė su baltuoju moliu puikiai tiks odai su trūkumais. Kaukę reikėtų dėti po to, kai oda nuvalyta šveitikliu, nes tada ji efektyviausiai įsigeria. Po to pravartu atsigulti, kad atsipalaiduotų veido raumenys.
• Paakių kremai
Oda po akimis yra iki penkių kartų plonesnė nei likusioje veido dalyje, todėl ji anksčiau praranda elastingumą, suglemba ir pradeda raukšlėtis. Norint sulėtinti šį procesą, patartina ją prižiūrėti specialiai jai skirtais produktais.
Priešingai nei manote, tokiose kosmetikos priemonėse nėra daugiau ir stipresnių veikliųjų medžiagų – priešingai, jautri oda aplink akis mėgsta švelnias formules. Geriausi kremai yra tie, kurie pasižymi drėkinamosiomis ir minkštinamosiomis savybėmis.