Valstybės gynimo taryba pritarė Krašto apsaugos ministerijos pateiktam siūlymui principinės kariuomenės struktūros įstatymą papildyti nauju kariuomenės junginiu – Pėstininkų divizija ir jai būtino sunkinančio pajėgumo – tankų platformos „Leopard 2“ pasirinkimui.
Lietuvos kariuomenės pranešime žiniaskladiai rašoma, kad Valstybės gynimo taryboje svarstytas principinės kariuomenės struktūros ir karių ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektas numato, kad pėstininkų divizija bus plėtojama steigiant naujus arba stiprinant esamus Lietuvos kariuomenės karinius vienetus.
Plėtojant Pėstininkų diviziją siūloma steigti naują karinį vienetą – Artilerijos pulką, o esamus karinius dalinius siūloma reorganizuoti: Plk. Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną – į Plk. Juozo Vitkaus inžinerijos pulką, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną – į Karinių oro pajėgų Oro gynybos pulką. Plėtrai numatytos ginkluotės sistemos jau užsakytos. Taip pat numatyta Karaliaus Mindaugo husarų batalioną reorganizuoti į Karaliaus Mindaugo tankų batalioną.
Įstatymo pakeitimo projekte taip pat siūloma steigti kitus naujus karinius vienetus – Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybą, Kibernetinės gynybos valdybą, susidedančią iš Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Radvilos Perkūno ryšių ir informacinių sistemų bataliono ir Informacinių technologijų tarnybos. Nauji vienetai būtų steigiamai esamų vienetų pagrindu.
Kita Pėstininkų divizijos plėtojimo kryptis – naujų ginkluotės sistemų įsigijimas, skirtas didinti Lietuvos kariuomenės kovinę galią ir manevrinę gynybą. Todėl kitas šiandien Valstybės gynimo taryboje svarstytas klausiamas – Pėstininkų divizijai būtino sunkinančio elemento (tankų) tinkamiausios platformos pasirinkimas.
Valstybės gynimo tarybos svarstymui buvo pateiktas papildomas Krašto apsaugos ministerijos kartu su kitomis institucijomis atliktas vertinimas, kuris apėmė politinį, ekonominį (pramoninį) ir finansinį aspektus. Vertinimas parodė, kad efektyviausia alternatyva Lietuvai – įsigyti vokiškų tankų „Leopard 2″ platformas. Šių tankų įsigijimą, kaip efektyviausią alternatyvą, anksčiau buvo parodęs ir karinis vertinimas.
Valstybės gynimo taryba taip pat pritarė privalomosios karo tarnybos karių ribinio skaičiaus didinimui, kurio įgyvendinimas, LR Seimui pritarus šaukimo pertvarkai, turėtų vykti etapais bei leistų artėti prie visuotinio šaukimo modelio įgyvendinimo. Principinės kariuomenės struktūros ir karių ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projekte numatoma, kad bendras ribinis karių skaičius didės nuo 20 840 iki 29 380, o pašaukiamų į PPKT ribinis skaičius didinamas nuo 4 240 iki 7 040.
Kariuomenės struktūros pokyčiai, susiję su Pėstininkų divizijos, kitų karinių vienetų steigimu ir pakeitimai dėl PPKT pokyčių, pareikalaus papildomų valstybės biudžeto asignavimų krašto apsaugos sistemai, tačiau nuolatinė ir nemažėjanti Rusijos keliama grėsmė reikalauja neatidėliotino gynybos stiprinimo.