Skrydžiai iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę taip pat nevyks papildyta

BNS 2020/12/21 10:40

Lietuvos Vyriausybei nuo pirmadienio laikinai sustabdžius visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) į Lietuvą, oro bendrovės taip pat atšaukė ir skrydžius iš Lietuvos į JK.

„Visi šiandienos skrydžiai iš Lietuvos oro uostų į Jungtinę Karalystę jau atšaukti“, – BNS sakė Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas.

Vyriausybės sprendimu skrydžiai iš Lietuvos į JK nedraudžiami, tačiau T. Vasiliauskas sako, kad nėra lėktuvų, kurie atskristų iš JK į Vilnių ar Kauną, todėl skrydžiai iš Lietuvos taip pat nevyks.

„Teoriškai draudimas riboja skrydžius tik iš JK į Lietuvą, tačiau realiai, logistiškai, kadangi draudžiama atvykti, tai oro bendrovės nesiunčia savo lėktuvo tiesiog iš kažkur į Lietuvą. Nors jie nedraudžiami, bet jie neįvyks”, – sakė T. Vasiliauskas.

Pasak jo, vien šią savaitę į Lietuvą iš JK galėjo atvykti 7 tūkst. žmonių, o išvykti – 3 tūkstančiai.

Vien pirmadienį iš Vilniaus turėjo vykti šeši skrydžiai į UK, o iš Kauno – du.

Iki Naujųjų metų tarp Lietuvos ir JK turėjo įvykti iš viso 101 skrydis. Šiomis kryptimis skraidina bendrovės „Ryainair“, „Wizzair“, LOT ir „Air Baltic“.

Vyriausybė nuo pirmadienio ankstaus ryto iki Naujųjų metų sustabdė visus keleivinius skrydžius iš JK, šioje šalyje plintant naujai koronaviruso atmainai.

Sekmadienio vakarą skubiai sušauktame Ministrų kabineto posėdyje nutarta stabdyti skrydžius nuo gruodžio 21 dienos 4 val. ryto iki gruodžio 31 dienos 24 val.

Grįžimo keliai – apriboti

Dėl išplitusios naujos koronaviruso atmainos Jungtinė Karalystė Lietuvoje traktuojama kaip paveikta šalis, todėl iš jos grįžus reikės saviizoliuotis, dauguma kelių iš jos atvykti užsidarė arba netrukus užsidarys, įspėja susisiekimo ministras.

„Labai svarbu ir ką noriu tikrai pasakyti visiems žmonėms, kurie galvoja apie keliones: tai ne tik Lietuva sustabdė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, bet taip pat ir Latvija, Estija, šiandien tikėtini sprendimai iš Lenkijos. Lygiai toks pat draudimas įsigaliojo ir Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Liuksemburge. Visą susisiekimą su Jungtine Karalyste kol kas 48 valandų laikotarpiui sustabdžiusi ir Prancūzija. Tai net ir kelionės sausuma yra apribotos“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Tikrai ko norėtume paprašyti, tai susilaikyti nuo kelionių, nes bet koks judėjimas sausuma ar oru – tikrai gali keliautojai susidurti su dideliais trukdžiais“, – įspėjo jis.

Lietuvoje nuo 4 valandos ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sekmadienį priimtu sprendimu įsigaliojo draudimas atvykti iš Jungtinės Karalystės. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Ministras įspėjo, kad galimybės parvykti iš Jungtinės Karalystės sausuma jau dabar yra smarkiai apribotos, o artimiausiu metu draudimus įvesti gali dar daugiau šalių.

„Kalbant apie keliavimą sausuma, mes turime suprasti, kad jeigu šiandieną ar vakar vakare kažkas sėdo į automobilį Jungtinėje Karalystėje ir pabandė keliauti į Lietuvą, tai pirmas dalykas, tie žmonės negali patekti į Prancūziją. Antras dalykas, keltų reisai tiek į Beneliukso šalis, tiek kitur yra labai smarkiai apriboti, nutraukti arba artimiausiu metu bus sustabdyti“, – sakė jis.

Lietuva konsultuojasi su Vokietija ir Lenkija dėl to, kokius reikalavimus jos žada taikyti šių valstybių sieną kertantiems Lietuvos piliečiams.

„Svarbus dalykas yra pabrėžti tai, kad jeigu Lietuvos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus: tai yra saviizoliacija, testo parodymas atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, arba testo pasidarymas Lietuvoje ir iki to laiko – saviizoliacija“, – kalbėjo M. Skuodis.

Oro uostas / DELFI nuotr.

„Jungtinė Karalystė šiandien yra traktuojama, nepriklausomai nuo regiono, kaip paveikta, su visais atitinkamais reikalavimais“, – pridūrė jis.

Pirmadienį, M. Skuodžio teigimu, taip pat planuojamas Europos Sąjungos krizių valdymo ekspertų susitikimas, vėliau turėtų vykti politinio lygmens svarstymai. Lietuva žada siekti, kad visos ES valstybės situaciją traktuotų vienodai ir laikytųsi bendros tvarkos.

„Kai kurios šalys priėmė sprendimus stabdyti keliones 48 valandų laikotarpiui, mes manome, kad tas laikotarpis bus pratęstas, bet čia vėl gi svarbu susiderinti tarpusavyje, nes turime ir kitas transporto priemones, kurių srautas taip pat yra stabdomas“, – sakė ministras.

Visiškai sienų neužvers

Ministras patvirtino, kad bus siekiama vieningai sustabdyti susisiekimą su Jungtine Karalyste visoje Europoje. Pasak jo, Lietuvoje nėra svarstomas pavasario scenarijus visiškai užverti sienas, taip pat tikimasi, kad pavyks išvengti situacijos, kuri susidarė pavasarį, kai didelės iš užsienio parvykstančių lietuvių grupės įstrigo Lenkijos ar Vokietijos pasienyje.

„Vienas dalykas yra riboti srautą nuo Jungtinės Karalystės, kurioje situacija yra nepavydėtina tikrai dėl naujos viruso atmainos, kuri galimai, noriu pabrėžti, yra labiau plintanti, kitas dalykas yra įvesti sienas tarp skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių. Čia yra iššūkis, kad tikrai ta situacija, kuri buvo pavasarį, nepasikartotų“, – kalbėjo ministras.

Visgi M. Skuodis pripažino, kad dėl naujų apribojimų keleiviams neabejotinai kils sunkumų, todėl pabrėžė, kad esant galimybei Lietuvos piliečiai turėtų vengti kelionių, nes yra didelė rizika susidurti su trukdžiais pasienyje.

Oro uostas / DELFI nuotr.

Jis paragino žmones, kurie dėl naujų apribojimų negalėjo pasinaudoti įsigytais lėktuvų bilietais, kreiptis į aviakompanijas, kurios grąžins pinigus ar pakeis bilietus savo nustatyta tvarka.

Leidimą atvykti galės suteikti ministrai

Leidimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams specialistams suteikti galės ministrai, tam nebereikės Vyriausybės sprendimo.

Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui pirmadienį pritarė Vyriausybė.

„Siekiant sumažinti tą administracinę naštą ir pagreitinti tą procesą, siūlome atsisakyti perteklinio reikalavimo, kad užsieniečių atvykimui pritartų Vyriausybė“, – pristatydamas klausimą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, kiekviena ministerija yra pasitvirtinusi tvarką, kokios sritys priklauso jų kompetencijai, todėl priims sprendimus dėl leidimų būtent šių tvarkų pagrindu.

Iki šiol buvo numatyta, kad leidimus ministrai gali suteikti tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, atvykstantiems sportininkams, žurnalistams ar menininkams, o kitais atvejais tam reikėjo Vyriausybės pritarimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA