Premjeras Saulius Skvernelis sako matantis galimybę, kad po rinkimų „valstiečiai“ sudarytų centro-kairės koaliciją su socialdemokratais ir Darbo partija.
„Pagal pirminius rezultatus, tai matytųsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratai, Darbo partija, gal dar kas nors praeis“, – žurnalistams „valstiečių“ štabe sostinėje sakė premjeras.
S. Skvernelis sakė tikįs, kad į parlamentą taip pat gali patekti ir prie daugumos prisijungti dabartiniai koalicijos partneriai – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Socialdemorkatų darbo partija.
„Aš tikiuosi, kad bus ir mūsų dabartiniai koalicijos partneriai – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir ant ribos balansuoja Socialdemokratų darbo partija, taip pat neaišku, kaip bus su „Laisve ir teisingumu“, – kalbėjo jis.
Kaip alternatyvą jis įvardino konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos koaliciją.
S. Skvernelis sakė nematantis savęs koalicijoje su konservatoriais.
Nelaiko savęs favoritu apygardoje
„Valstiečių“ sąrašo lyderis taip pat pasidžiaugė dideliu rinkėjų aktyvumu bei pripažino, kad didesnis aktyvumas miestuose didesnės naudos duos dešiniosioms partijoms.
„Aš džiaugiuosi pakankamai dideliu aktyvumu, žinant kokiomis sąlygomis mes šiemet balsuojame, o miestuose natūralu, kad didesnis aktyvumas reiškia, jog daugiau balsų surinks dešiniosios partijos“, – svarstė S. Skvernelis.
Jis kandidatuoja sostinės Pilaitės-Karoliniškių apygardoje, kuri yra viena aktyviausių – naujausiais duomenimis čia balsavo 52,76 proc. rinkėjų.
S. Skvernelis nesiryžo spėlioti, ar didelis aktyvumas turės įtakos jo asmeniniams rezultatams.
„Nereikėtų dabar spėlioti, žinant, kad apygardos ribos pasikeitusios ir daugiau yra koncentruojamasi į Pilaitę, tai visko gali būt“, – teigė S. Skvernelis.
Jis tvirtino nelaikantis savęs favoritu savo apygardoje, didžiausiais savo konkurentais jis įvardino Liberalų sąjūdžio kandidatą Eugenijų Gentvilą, „Laisvės partijos“ kandidatę Ievą Pakarklytę ir konservatorių iškeltą Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę.
Pasak premjero, rinkėjų aktyvumui galėjo turėti įtakos ir koronaviruso pandemija.
„Rezultatai turbūt ne tik Lietuvoje sunkiai nuspėjami, kadangi balsuoja visi keistose sąlygose ir tai lemia rinkėjų aktyvumą. Tie žmonės, kurie bijo, turi sveikatos problemų, turbūt neatėjo, jaunesni žmonės yra aktyvesni, jiems mažesnė rizika yra, bet nespėliokime, nedaug liko laukti“, – svarstė S. Skvernelis.
2016 metais S. Skvernelis pergalę tuometinėje Karoliniškių vienmandatėje apygardoje šventė po antro turo, antras liko konservatorių kandidatas Kęstutis Masiulis.
Papildyta 22.08 val.
Naujai Vyriausybei linki dirbti visą kadenciją
Premjeras S. Skvernelis sako besidžiaugiantis, kad jo Vyriausybei pavyko išsilaikyti visus ketverius metus, jis teigė to paties linkintis ir naujam Ministrų kabinetui.
„Džiaugiuosi, kad turime trečią Vyriausybę, kuri baigė visą kadenciją, noriu palinkėti ir naujai Vyriausybei, kad būtų ketvirtoji“, – žurnalistams „valstiečių“ štabe sostinėje sakė S. Skvernelis.
„Tai labai svarbu dėl darbų, dėl stabilumo“, – pridūrė jis.
Jis taip pat teigė negalvojęs, kad pats poste išbus visus ketverius metus.
„Tai yra trečias universitetas ir tikrai negalvojau, kad ištversiu aš tų ketverių metų studijas, nes tikrai reikėjo mokytis kiekvieną dieną“, – kalbėjo premjeras.
Jo teigimu, per ketverius metus buvo padaryta klaidų, viena jų – formuojant Vyriausybę, dar viena nesėkme premjeras įvardino pralaimėjimą prezidento rinkimuose.
„Aišku, nesėkmė buvo ir pralaimėti Prezidento rinkimai (…) Buvo klaidų padaryta ir formuojant Vyriausybę. Pasirodo, mes turėjom koalicinę Vyriausybę su Tėvynės sąjunga ir tikrai reikia renkantis ministrus žiūrėti, ar turi patirties, ar turi administracinio darbo patirties, ar geba geras idėjas materializuoti“, – svarstė Vyriausybės vadovas.
„Aišku, pykomės su tuo, su kuo nereikėjo pyktis – ir su jumis (žurnalistais – BNS) buvo visko, bet ką jau padarysi“, – teigė jis.
Naujausi rezultatai ir duomenys apie Kauno miesto ir rajono rinkimų apylinkes pateikiami čia.