Jungtinėse Amerikos Valstijose kalinti Neringa Venckienė gegužės pradžioje išgirdo, kad teismas prieglobsčio svarstymą nukėlė į 2022-uosius metus. Visgi Lietuvoje trylika skirtingų nusikalstamų veikų įtariama moteris nusprendė nenuleisti rankų.
N. Venckienės sūnus Karolis Venckus DELFI patvirtino, kad šį teismo sprendimą N. Venckienė kartu su advokatu apskundė.
Skundą kartu su advokatu N. Venckienė parengė iš karto po to, kai teismas nusprendė trejiems metams nukelti prieglobsčio svarstymą. Tiesa, nėra aišku, kada skundas bus išnagrinėtas.
N. Venckienės advokatas Markas Davidsonas tuo metu, kai teismas nusprendė nukelti prieglobsčio svarstymą, teigė, kad „delsimas kenkia jos galimybėms pasilikti JAV“. Advokatas, kuris cituojamas portale sfgate.com publikuotame straipsnyje, teigia, kad teismas nepateikė jokios svarios priežasties, dėl kurios sprendimas buvo atidėtas net trejiems metams.
Dėl prieglobsčio N. Venckienė kreipėsi dar prieš suėmimą, kalėjime ji jau nuo 2018-ųjų pradžios. Tikėtina, kad N. Venckienės advokatas dar sieks sugrąžinti prieglobsčio svarstymą į šiuos metus, nors straipsnyje teigia, kad „tai padaryti bus sudėtinga“.
N. Venckienę prokurorai įtaria pagal trylika Baudžiamojo kodekso straipsnių
Jei bus perduota Lietuvai, buvusi teisėja gali būti teisiama dėl tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo ir skleidimo, teismo sprendimo nevykdymo ir kitų nusikaltimų.
Kreipdamiesi į JAV su ekstradicijos prašymu, Lietuvos teisėsaugininkai nurodė, kad ji įtariama padariusi šias nusikalstamas veikas:
167 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
168 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
313 str. 2 d.: mirusiojo atminimo paniekinimas, viešai paskleidžiant apie mirusįjį melagingus prasimanymus, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
153 str.: jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas, už kurį baudžiama laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
163 str.: piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis, už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
232 str.: nepagarba teismui, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
245 str.: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
228 str. 2 d.: piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, už ką baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.
231 str. 1 d.: trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
140 str. 1 d.: fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
286 str.: pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
154 str. 2 d.: šmeižimas asmens, neva padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
236 str. 1 d.: asmens melagingas apskundimas įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Daugiau naujienų skaitykite čia.