Penktadienį baigiasi priėmimo į profesines mokyklas prašymų registravimas.
Likus savaitei iki prašymų teikimo pabaigos juos buvo pateikę per 16 tūkst. asmenų. Pernai į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių.
Šiemet pirmą kartą priėmimas į profesines mokyklas rengiamas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Asociacijos vyriausiasis konsultantas Paulius Baltokas BNS yra teigęs, kad bendras priėmimas į profesines mokyklas stojantiesiems leidžia paprasčiau teikti pageidavimus, jis tampa skaidresnis, tuo metu paties ugdymo kokybė ir kontrolė, kad diplomai nebūtų dalijami tik formaliai studentų sąrašuose esantiems asmenims, yra klausimas kitoms institucijoms.
„Yra du skirtingi dalykai – vienas yra stojimo etapas, kitas yra mokymosi etapas. Dėl stojimo etapo vienareikšmiai galima sakyti, kad priėmimo į profesines mokyklas procesas skaidresnis, visiems aiškesnis, viešesnis ir labiau matomas. Tikrai mes priimame tik tuos asmenis, kurie visų pirma siekia pirmosios kvalifikacijos, paskui žiūrėsime dėl antrosios kvalifikacijos, kaip viskas ir parašyta ministrės įsakymuose. Kalbant apie mokymo procesą, deja, mes užtikrinti (skaidrumo) negalime, čia jau turėtų būti ministerijos, kokybės vertinimo institucijų reikalas užtikrinti, kad asmuo, atėjęs vos vieną kartą į mokyklą, negautų diplomo“, – sakė P.Baltokas.
Kaip prieš savaitę skelbė LAMA BPO, populiariausios yra didžiųjų Lietuvos miestų profesinės mokyklos. Pagal tarpinius duomenis, daugiausia prašymų sulaukė Kauno, kiek mažiau Vilniaus ir Klaipėdos profesinės mokyklos. Asociacijos duomenimis, daugiausia stojantieji renkasi inžinerines profesijas, paslaugas asmenims, populiari verslo ir administravimo sritis.
Bendrajame priėmime dalyvauja daugiau kaip 70 profesinio mokymo įstaigų.