Aplinkosaugininkų apsilankymas Kauno rajone: konfiskuotos 26 saugomų rūšių papūgos – Kas vyksta Kaune

Aplinkosaugininkų apsilankymas Kauno rajone: konfiskuotos 26 saugomų rūšių papūgos

Po atlikto patikrinimo Kauno rajone, Neveronyse, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai iš asmens paėmė saugomų rūšių 26 papūgas, neteisėtai laikytas rūsyje. Papūgos perduotos ir šiuo metu laikomos Laukinių gyvūnų globos centre.

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai š. m. vasario mėn. atliko patikrinimą Neveronyse Kauno rajone namo rūsyje laikomus laukinius gyvūnus. Jame buvo laikomos papūgos ir kiti gyvūnai (jūrų kiaulytės, žiurkėnai), rašoma AAD pranešime žiniasklaidai.

Gyvūnus laikantis asmuo neturėjo jokių dokumentų, leidžiančių teisėtai laikyti saugomų rūšių gyvūnus. Šiemet vasarį, gavus teismo sprendimą patekti į asmens gyvenamas patalpas ir dalyvaujant Laukinių gyvūnų globos centro specialistams, Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai paėmė saugomų rūšių 26 papūgas ir perdavė Gyvūnų globos centrui. Asmeniui neteisėtai laikiusiam paimtus gyvūnus surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta 30 eurų bauda.

Informacija dėl galimai blogomis sąlygomis rūsyje laikomų kitų gyvūnų (graužikų ir nesaugomų rūšių papūgų) ir šių gyvūnų gerovės užtikrinimo, nedelsiant perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) tolimesniam tyrimui.

Praėjusių metų pabaigoje atlikus laukinių gyvūnų laikytojų rizikos vertinimą buvo sulyginti Aplinkos apsaugos departamento ir VMVT sistemų rezultatai. Tikslas – nustatyti laukinių gyvūnų laikytojus, kurie nepaiso aplinkosaugos reikalavimų. Iš 13 identifikuotų laikytojų, 7 buvo patikrinti. Nustatyti 3 pažeidimai.

AAD primena, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected]. 

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA