Nuo šiandien – pokyčiai telefonų numeriuose: vietoje 8 naudosime 0 | Kas vyksta Kaune

Nuo šiandien – pokyčiai telefonų numeriuose: vietoje 8 naudosime 0

ELTA / Gytis Pankūnas 2024/03/01 12:00
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo kovo 1 d. Lietuvoje telefono numerių pradžioje vietoje skaičiaus 8 pradedamas naudoti 0.

Tiesa, šiam pokyčiui taikomas vienerių metų pereinamasis laikotarpis.

„Laikotarpis prasideda nuo šiandien ir truks iki kitų metų kovo 1 dienos“, – LRT radijui penktadienį sakė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovas Darijus Mickus.

Anot jo, nuo kitų metų kovo 1 d., jei žmogus, rinkdamas telefono numerį, jo pradžioje surinks prefiksą 8, tai jis bus informuotas, jog surinko netinkamą telefono numerį.

RRT atstovas rekomendavo žmonėms, naudojantiems mobiliuosius telefonus, pakeisti kontaktus, tai yra skaičių „8“ keisti į „+370“.

D. Mickus teigė, kad telefone kontaktus galima pasikeisti rankiniu būdu, tačiau, anot jo, tai galima padaryti ir pasitelkus mobilaus ryšio operatorių siūlomas programėles.

„Visi didieji operatoriai siūlo tam tikras programėles, kurios pakeičia tuos įrašus, tik norėčiau atkreipti dėmesį – visada naudokite mūsų didžiųjų operatorių siūlomas programėles, nesinaudokite nežinomas trečiųjų šalių programėlėmis“, – dėstė RRT atstovas.

Kaip teigė D. Mickus, skaičius 8 telefono numerių pradžioje yra posovietinių šalių standartas, kurio Lietuva atsisako.

„Kadangi Lietuva pasirinko Europos kelią, mes perėmėme ir jų standartus, kuriuose nurodoma, kad tarpmiestinis prefiksas yra 0“, – sakė RRT atstovas D. Mickus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA