Prakalbo nuo vaikų tvirkinimu kaltinamo R. Jakščio nukentėjusio vaiko mama – Kas vyksta Kaune

Prakalbo nuo vaikų tvirkinimu kaltinamo R. Jakščio nukentėjusio vaiko mama

lnk.lt 2023/10/19 16:27

Dar visai neseniai visuomenė buvo šokiruota, kai paaiškėjo, kad už seksualinius nusikaltimus teisiamas jaunimo mentoriumi prisistatantis Remigijus Jakštys – laisvėje. Neapsikentusi tokios neteisybės išskirtiniame interviu prabilo vieno iš nukentėjusių berniukų mama. Moteris atskleidė, kokių skaudžių išgyvenimų teko patirti visai šeimai ir patikino, kad ji darys viską, kad pasiektų teisingumą.

„Mano sūnus norėjo nusižudyti, jam buvo sutrikdyta sveikata, jis buvo priverstas tenkinti lytinę Jakščio aistrą. Kai sūnus papasakojo, kas nutiko, verkėme visi, aš, vyras. Buvome šokiruoti“, – atvirai pirmą kartą apie sunkius išgyvenimus prabilo vieno iš nukentėjusiųjų mama.

Pasak moters, iš pradžių viskas prasidėjo nekaltai ir atrodė, kad Remigijus Jakštys išties nori padėti jaunuoliams – išmokyti verslumo, įkvėpti siekti savo svajonių ir rasti kelią į sėkmę.

Kaip pasakoja nukentėjusiojo mama, iš pradžių jos vaikas buvo viliojamas savanoriauti labdaros organizacijose, dalyvauti įvairiose verslumo konferencijose ir vėliau keliauti po pasaulį, kur drauge su kitais jaunuoliais neva semtųsi patirties apie kelionių organizavimą. Tačiau, pasirodė, kad visa tai tebuvo gudrus planas.

„Kiekvienos tos kelionės metu jie keisdavo viešbučius ir mums, tėvams, būdavo aiškinama, kad viešbučiai keičiami dėl to, kad mano sūnus galėtų pamatyti kuo skiriasi dviejų ir penkių žvaigždučių viešbučiai. Atvykus į prabangų viešbutį, ir pamačius, kad kambaryje yra dvi atskiros lovos, Jakštys nueidavo į administraciją paprašyti, kad sustumtų lovas.

Mano sūnui buvo pabrėžta, kad penkių žvaigždučių viešbutyje tai normalu ir turi būti miegama be kelnaičių. Vaikas buvo sutrikęs, bet jisai negalėjo pasipriešinti, nors ir buvo didelis noras. Jis užsienyje, vienas, be interneto.“

Pasak mamos, vos sužinojusi, ką teko išgyventi jos sūnui, ji iškart kreipėsi į policiją, parašė pareiškimą ir buvo dar kartą šokiruota – pasirodo, kad tuo metu R. Jakščiui jau buvo draudžiama bendrauti su nepilnamečiais, nes jis buvo teisiamas kitoje seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius byloje.

O vėliau teko sulaukti ir grasinimų: „Jis labai turtingas, gyvena prabangiuose namuose, turi prabangias mašinas, jį gina brangiausi advokatai – net trys. Jis iškart pasakė advokatės pavardę ir kad jis bus ištrauktas iš bet kokios situacijos.“

Šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ studijos svečiai atskleis, kodėl tokiuose nusikaltimuose Temidė dažnai stoja į kaltinamųjų pusę.

Teisininkė Laura Gavėnaitė atskleis, kaip R. Jakštys planavo pasinaudoti jos vardu ir manipuliacijomis siekė gauti paramos kelionėms į užsienį, žurnalistas Dainius Sinkevičius pripažins, kad po tokių bylų tiesiog norisi mesti visus darbus, o buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas atskleis, kaip dabar gyvena jo ginamasis, kuris taip pat kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš mažamečius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
[email protected]
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
[email protected]
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
[email protected]
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
[email protected]
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
[email protected]
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA