Kauno rajone neteisėtai stirniną sumedžiojusiam asmeniui teks susimokėti – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone neteisėtai stirniną sumedžiojusiam asmeniui teks susimokėti

Rugpjūčio mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nustatė du neteisėtos medžioklės atvejus. Medžiotojui, Kauno rajone neteisėtai sumedžiojus stirniną gresia netekti medžioklinio ginklo, teisės medžioti ir teks susimokėti daugiau nei 2 tūkst. eurų. Pradėtas tyrimas dėl Jurbarke sustabdyto medžiotojo, kuris automobilyje vežė sumedžiotą briedžio patiną, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.

Medžiotojo rūsyje rastas stirninas

Rugpjūčio 12 d. naktį aplinkosaugininkai gavę informacijos apie asmenį, neteisėtai sumedžiojusį stirnos patiną, nedelsiant atliko patikrinimą.

Nustatyta, kad medžiotojas bandydamas išsisukti ir nuslėpti sumedžiojimo faktą nuo medžiotojų būrelio narių, stirnos patiną išsivežė doroti į namus, Kauno rajone.

Per patikrinimą stirninas rastas pradėtas doroti gyvenamojo namo rūsyje. Asmuo pateikė medžioklės lapą, kuriame nebuvo įrašo apie sumedžiotą gyvūną.

Už neteisėtą sumedžioto gyvūno gabenimą ir dorojimą medžiotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia nuo 800 iki 1800 eurų bauda. Jam teks atlyginti žalą gyvūnijos ištekliams – 2354 eurus.

Taip pat iš asmens paimtas graižtvinis medžioklinis ginklas ir gresia teisės medžioti atėmimas iki 5 metų.

Vairuotojo automobilyje aptiktas briedis

Rugpjūčio 15 d., antradienio naktį, aplinkosaugininkai gavo informaciją iš policijos pareigūnų, kad Jurbarko mieste, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą buvo sustabdytas automobilis „Subaru forester“ su priekaba, kurioje rastas briedžio patinas.

Į įvykio vietą iškviesti aplinkos apsaugos pareigūnai pradėjo administracinį nusižengimo tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžioto briedžio.
Iš medžiotojo paimtas graižtvinis šautuvas. Taip pat paskaičiuota žala gyvūnijos ištekliams siekia 8 233 eurus. Administracinio nusižengimo tyrimas tęsiamas.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnams už pagalbą ir bendradarbiavimą nustatant galimą pažeidimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA