Aplinkosaugininkai aptiko asmenį, neteisėtai laikiusį 34 saugomų rūšių papūgas - Kas vyksta Kaune

Aplinkosaugininkai aptiko asmenį, neteisėtai laikiusį 34 saugomų rūšių papūgas

Asociatyvi / V. Ščiavinsko nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę nustatė asmenį, neteisėtai laikiusį 34 saugomų rūšių paukščius, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad be išduoto leidimo ir teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikyti negalima.  

Aplinkosaugininkai, gavę informacijos, kad Kauno mieste laikomi saugomų rūšių gyvūnai, atliko patikrinimą. Asmens gyvenamosiose patalpose rasti 3 geltonkrūčiai agaporniai, 2 Fišerio agaporniai, 7 žvirblinės papūgėlės, 2 Burko papūgėlės, 10 javinių ryžinukų, 4 žolinės papūgėlės, 4 raudonuodegės papūgos, 2 raudonsturplės plokščiauodegės.  

Asmuo gyvūnus laikė neturėdamas teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų ir Aplinkos apsaugos agentūros išduotų leidimo laikyti nelaisvėje šių rūšių laukinius gyvūnus. 

Už tokio pobūdžio pažeidimą gresia 60–300 eurų bauda ir gyvūnų konfiskavimas. 
 
Svarbu prisiminti, jog laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis. Saugomų rūšių gyvūnai turi būti laikomi ir paženklinti, kaip to reikalauja Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašas. 

Taip pat asmenys, kurie nori laikyti egzotinį gyvūną, turėtų pasidomėti, ar jis nėra saugomas pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES konvencija) ir 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą čia.

Reikia nepamiršti, kad laikant laukinius gyvūnus aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose, būtina turėti gyvūnų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvą aplinkybių dokumentus) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus bei laisva forma vesti registracijos žurnalą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą). 

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA