Košmariški skaičiai: lietuviai maistui išleidžia net 40 proc. daugiau nei lenkai – Kas vyksta Kaune

Košmariški skaičiai: lietuviai maistui išleidžia net 40 proc. daugiau nei lenkai

Lrytas.lt 2023/08/20 21:11
Asociatyvi / D. Umbraso nuotr.

Vidutiniškai vienas lietuvis per mėnesį maistui išleidžia 218 eurų. Tokie skaičiai verčia sunerimti – tai yra 41 proc. daugiau, nei išleidžia lenkai. Tokioje statistikoje Lietuva – šalia Libano, Pietų Afrikos Respublikos ir Omano.

Kainas lyginančio portalo pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas penktadienio rytą feisbuke paskelbė, kad Lietuva – daugiausiai maistui išleidžiančiųjų dvyliktuke.

„Esame praktiškai vienoje eilutėje su Vokietija, Olandija – 218 eurų mėnesiui vienam gyventojui. Aišku, kad būtume kaip Skandinavijoje, iš kur dauguma mūsų optimistiškiausių ekonomistų bankų, reikia dar kiek kilstelėti kainytes. Nedaug – 10 proc. ir būsime kartu su Suomija dešimtuke. Nejaučiate džiugesio?“ – ironizavo P. Čepkauskas.

Tokia išlaidų dalis palyginti su lietuvių atlyginimu – išties didelė.

„Pasaulyje esame penkiasdešimtuko gale šalia Libano, Pietų Afrikos Respublikos ir Omano su 21 proc. išlaidų, skiriamų tik maistui. Beje, pagal pinigines išlaidas Vokietijos gyventojas maistui išleidžia 12 proc. visų išlaidų. O kaip atrodo mūsų kita kaimynė Lenkija? Lenkas maistui per mėnesį išleidžia 128 eurų – tai yra 41 proc. mažiau.

Na, ant pirštų skaičiuojant – dėl lietuviško 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir 20 proc. dėl to, kad Lietuvoje neužtikrinama konkurencinga rinka. Tai ir nenuostabu, kad tempiame tą maistą iš Lenkijos. Aišku, lenko skiriama dalis maistui irgi aukšta – 17,2 proc., bet tai vis vien mažiau nei Lietuvoje“, – komentavo P. Čepkauskas.

„Na, tai kaip jaučiamės, broliai lietuviai, lietuviško krašto? Kaip Europos Sąjungos ar kaip Libano gyventojai?“ – pridūrė jis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA