V. Matijošaitis apie nepaaiškintas išlaidas: koncentravomės į darbus, o ne popierizmus – Kas vyksta Kaune

V. Matijošaitis apie nepaaiškintas išlaidas: koncentravomės į darbus, o ne popierizmus papildyta

BNS, ELTA 2023/05/19 14:07

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis praėjusią kadenciją gavo apie 42,3 tūkst. eurų tarybos nario veiklai arba vidutiniškai 887 eurus per mėnesį, didžiąja dalimi šių lėšų apmokėtos transporto išlaidos.

Savivaldybės vadovas į klausimus apie lėšų panaudojimą neatsako.

Kaip rodo savivaldybės paviešintos mero ataskaitos, didžiausia transportui V. Matijošaičio skirta suma siekė 2079 eurus 2019 metų paskutinįjį ketvirtį arba vidutiniškai 693 eurus per mėnesį.

Kanceliarinėms išlaidoms meras praėjusią kadenciją skirdavo 63–674 eurus per ketvirtį, telefonui – 129-596 eurus, internetui – 84-425 eurus per ketvirtį. Mero transporto išlaidos siekdavo 1255–2079 eurus per ketvirtį.

BNS paklausė Kauno mero, kokioms reikmėms naudojo transporto išlaidas ir ar darbo metu jis važinėja nuosavu automobiliu, keliems ir kokiems automobiliams meras naudojo šias išlaidas.

Taip pat, ar turėjo sutarčių su „Vičiūnų grupe“, kurios vienas akcininkų yra, arba su „Autovici“, kuriai vadovauja mero sūnus, tarybos narys Šarūnas Matijošaitis.

V. Matijošaitis į šiuos klausimus neatsakė, motyvuodamas prokurorų pradėtu tyrimu.

„2011 metais, atėjęs į Kauno miesto tarybą, jau radau tuo metu galiojusią tvarką dėl išmokų tarybos nariams ir atsiskaitymo už patirtas išlaidas. Kas ir kodėl ją tokią priėmė, gali atsakyti tik prieš tai buvusieji valdžioje. Nepuolėme nieko keisti, nes ir taip buvo ką veikti mieste – koncentravomės į darbus, o ne popierizmus“, – BNS penktadienį perduotame komentare teigė V. Matijošaitis.

„Daugiau dabar nieko negaliu pridurti, nes žiniasklaida pranešė, kad prokurorai atlieka tyrimą – negalima jam trukdyti papildomais išankstiniais komentarais“, – nurodė jis.

Visuomenininkui Andriui Tapinui ėmus kelti klausimus dėl įvairių savivaldybių tarybos narių lėšų panaudojimo skaidrumo, prokuratūros pradėjo tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso dalyje savivaldybių. Toks tyrimas vykdomas ir dėl Kauno miesto savivaldybės lėšų.

Taip pat pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl galimo piktnaudžiavimo Neringoje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Šilutėje ir Pagėgiuose.

V. Matijošaitis, praėjusiais metais skelbtais turto deklaracijų duomenimis, patenka į turtingiausių Lietuvos politikų dešimtuką ir yra deklaravęs 5 mln. eurų vertės turto.

Papildyta 14.26 val.

Išlaidavo Kauno vicemerai ir mero sūnūs

Kaip skelbia naujienų agentūra ELTA, Kauno vicemerai Andrius Palionis bei Mantas Jurgutis per pastarąją kadenciją taip pat išleido po maksimalią sumą.

Ne tik V. Matijošaitis, bet ir Kauno vicemerai 2019 metais kanceliarinėms išlaidoms panaudojo per 6 tūkst. eurų, 2020 metais – per 9,8 tūkst. eurų, 2021 metais – beveik 11 tūkst. eurų, 2022 metais – 12,3 tūkst. eurų, o 2023 metais iki balandžio 17 d. – po beveik 4 tūkst. eurų.

Per visą kadenciją transporto išlaidoms vicemeras M. Jurgutis taip pat išleido arti 31 tūkst. eurų, o A. Palionis – per 16 tūkst. eurų.

Miesto tarybos nariais esantys Kauno mero sūnūs Dainius Matijošaitis ir Šarūnas Matijošaitis taip pat didžiąją tarybos nario veiklai skirtų lėšų išleido transporto išlaidoms.

D. Matijošaitis per visą kadenciją išnaudojo beveik 36 tūkst. eurų. Iš šių lėšų beveik 24 tūkst. eurų buvo panaudota transporto išlaidoms.

Tuo tarpu Š. Matijošaitis per praeitą kadenciją miesto taryboje išleido netoli 43 tūkst. eurų, tačiau maksimalios leistinos sumos jo išlaidos nepasiekė. Šio Kauno miesto tarybos nario transporto išlaidos sudarė maždaug pusę veiklai skiriamų išmokų – beveik 22 tūkst. eurų.

Didesnioji dalis kitų Kauno tarybos narių taip pat maksimaliai išnaudojo jiems skirtas išmokas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA