Intensyvus tyrimas dėl K. Bartoševičiaus galimų nusikaltimų tęsiasi: atskleidė, kaip vykdomos nepilnamečių apklausos – Kas vyksta Kaune

Intensyvus tyrimas dėl K. Bartoševičiaus galimų nusikaltimų tęsiasi: atskleidė, kaip vykdomos nepilnamečių apklausos

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/03/22 20:59
Kristijonas Bartoševičius / LRS nuotr.

Byloje dėl buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius toliau atliekamas intensyvus tyrimas – portalo lrytas.lt žiniomis, trečiadienį parodymus davė dar vienas paauglys.

Šaltinių tvirtinimu, apklausa buvo surengta pas ikiteisminio tyrimo teisėją, dalyvaujant įtariamajam ir jo advokatui.

Nepilnamečiai per apklausas būna atskirose patalpose tiktai su psichologu, kuris pokalbio forma perduoda jiems kitų bylos dalyvių – įtariamųjų, jų advokatų, prokurorų, klausimus.

Pačių bylos dalyvių nepilnamečiai nemato ir jų klausimų tiesiogiai neišgirsta – taip elgiamasi, siekiant, kad nukentėję vaikai ir paaugliai nepatirtų streso. Klausimus girdi tiktai psichologas, turintis ausines.

35 metų K. Bartoševičiaus byloje nukentėjusiais yra pripažinti 4 nepilnamečiai – netrukus jų visų apklausos turėtų būti baigtos.

Po to gali būti paskirtos nukentėjusiųjų psichologinės-psichiatrinės ekspertizės, trunkančios keletą mėnesių ar dar ilgesnį laikotarpį.

„Šiuo metu yra atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, tačiau komentuoti jų negaliu“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas.

O. Šibkovas neatskleidė, ar jo klientas pripažįsta savo kaltę.

Antradienį skandalingai pagarsėjęs, anksčiau 4 kartus buvęs teistas, 29 kartus administracine tvarka baustas, dėl riaušių Vilniuje į teisėsaugos akiratį patekęs 49 metų jonavietis Andrejus Lobovas feisbuke išplatino pramanus, jog K. Bartoševičius neva nusižudė.

Buvusio Seimo nario advokatas O. Šibkovas portalui lrytas.lt šiuos visuomenėje skleidžiamus gandus trečiadienį paneigė: „Taip nėra. Šiandien aš pats buvau susitikęs su K. Bartoševičiumi“.

Paaiškėjo daugiau detalių

K. Bartoševičiui yra pareikšti įtarimai dėl vieno paauglio prievartavimo ir trijų jaunesnių nei 16 metų paauglių tvirkinimo.

Pasak šaltinių, K. Bartoševičiui inkriminuojami nusikaltimai dėl prievartavimo yra tęstiniai – pareigūnų duomenimis, tas pats paauglys patyrė prievartą ir būdamas mažametis (nesulaukęs 14 metų), ir vėliau.

Kristijonas Bartoševičius / R. Danisevičiaus nuotr.

Todėl buvusiam parlamentarui pareikšti įtarimai pagal abi Baudžiamojo kodekso 150-ojo straipsnio dalis (mažamečio ir nepilnamečio seksualinis prievartavimas) dėl nusikaltimo prieš tą pačią auką.

Visi keturi nukentėjusieji – vaikinai.

Išaiškėjo, jog ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio teisėsauga – Generalinė prokuratūra iki šiol kruopščiai slėpė ne tik miestą, kuriame atsidūrė baudžiamoji byla, bet ir jam vadovaujančio prokuroro pavardę.

Smarkiai įklimpo

Pats K. Bartoševičius buvo apklaustas maždaug prieš pusantro mėnesio – surengti papildomos jo apklausos kol kas neplanuojama.

Dar prieš apklausą žiniasklaidai jis neigė kaltinimus.

Tačiau tada, sausio antroje pusėje, nei žurnalistai, nei visuomenė dar nežinojo, kad nukentėjusiųjų yra net keturi.

Prokuratūra pareiškė, jog turimi duomenys leidžia įtarti, kad nusikaltimai buvo padaryti tuo metu, kai K. Bartoševičius ėjo Seimo nario pareigas.

Gresia kalėjimas iki 13 metų

Visi keturi nepilnamečiai yra nesusiję su buvusiu Seimo nariu giminystės ar kitais artimais ryšiais.

Nors byla perduota į Panevėžį, galimi nusikaltimai buvo įvykdyti ne Panevėžio krašte.

K. Bartoševičiui griežčiausia bausmė, kalėjimas nuo 3 iki 13 metų, gresia už mažamečio prievartavimą. Už jaunesnių nei 16 metų vaikų tvirkinimą numatytas laisvės apribojimas, areštas arba kalėjimas iki 5 metų.

Kristijonas Bartoševičius / V. Skaraičio nuotr.

„Nieko aš jums nepapasakosiu. Jokių atsakymų nebus“, – portalui lrytas.lt šiek tiek anksčiau pareiškė tyrimui dėl galimų K. Bartoševičiaus nusikaltimų vadovaujanti Panevėžio prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Iškalbingi sutapimai

K. Bartoševičius mandato atsisakė sausio 20-osios vakarą – tą pačią dieną, kai įvyko generalinės prokurorės Nidos Grunskienės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimas. Atitinkamą pareiškimą jis atsiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai, būdamas Čilėje.

Nors politikas tvirtino, kad tai nebuvo staiga gimęs apsisprendimas, keisti datų sutapimai sukėlė abejonių, jog informacija apie ketinimus reikšti įtarimus jam buvo nutekinta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA