Prabilo nepilnametės gelbėjimą iš pedofilo automobilio matęs kaunietis – Kas vyksta Kaune

Prabilo nepilnametės gelbėjimą iš pedofilo automobilio matęs kaunietis

naujienų portalas tv3.lt 2023/02/21 14:14

Šeštadienio pavakarę vienoje Kauno degalinėje įvyko tikras sujudimas – iš žinomo pedofilo automobilio buvo išgelbėta 2007 metais gimusi mergaitė. Atpažinęs vyrą ir jo mašinoje esančią paauglę, gelbėti ėmėsi degalinėje buvęs vyras, kuris negana to, kumščiais pamokė už tvirkinimą anksčiau teistą vyrą.

Aiškinantis įvykio detales, paaiškėjo ir daugiau faktų. Socialiniame tinkle įvykiu pasidalinęs kaunietis iš pradžių minėjo, kad išgelbėta buvo 12-metė mergaitė, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, nukentėjusi buvo keleriais metais vyresnė. Šalia buvęs liudininkas taip pat paaiškino, kad vyras gelbėjo tvirkintojo automobilyje buvusią ne savo dukrą, o dukros draugę.

Daugiau apie pirmines įvykio detales skaitykite čia.

„Stovi visa drebanti, išsigandusi mergaitė“

Įvykį savomis akimis matęs kaunietis Rokas (tikrasis vyro vardas ir pavardė redakcijai žinomas – aut. past.) pasakojo, kad į degalinę atvyko tuo metu, kai paauglę automobilyje įsisodinęs vyras jau buvo sumuštas.

„Mačiau tėtį, mamą ir mergaitę. Kiek supratau būdamas įvykio vietoje, tai tas vyras, kuris išgelbėjo mergaitę, yra susijęs su jau vykstančia jo dukros tvirkinimo byla. Taip jis atpažino degalinėje esantį A. U. ir pamatė jo automobilyje sėdinčią paauglę, kuri, kaip pasirodo, buvo jo dukros draugė.

Supratęs, kad galimai vyksta vėl neteisėti veiksmai, jog A. U. mergaitę gali kažkur išsivežti, tas vyras užbėgo įvykiui už akių. Kaip supratau, A. U. pabijojęs, kad gali būti sumuštas, įbėgo į degalinę ir tikėjosi, kad ten jo nepagaus, bet tas tėvas, praradęs tikriausiai kantrybę, ėmė jį ir sumušė, o gal įvyko tarp jų ir koks konfliktas, nežinau. Tačiau tas pats tėvas iškvietė policiją, o degalinės darbuotojai uždarė vyrą viduje, kad šis nepabėgtų“, – pasakojo naujienų portalui tv3.lt įvykio liudininkas.

Kauniečio Roko akimis, visi aplinkui buvę žmonės pasielgė itin pilietiškai.

Visgi, įvykio vietoje atsidūręs liudininkas baiminasi, kad dėl šio įvykio nenukentėtų mergaitę išgelbėjęs vyras:

„Jei teisėsauga negali uždaryti to žmogaus, kad šis nebedarytų tų nusikaltimų, tai jau tėvai imasi kažkokių veiksmų, iniciatyvos. Nežinau, ar A. U. turi apribojimus, kad negali artintis prie nepilnamečių, bet baisu ir pagalvoti, ką su ta mergaite jis galėjo padaryti ir dar daugiau. Tragedija. Juo vien nuo to įvykio vaikui žala – stovi visa drebanti, išsigandusi mergaitė.“

Rokas sako, kad iš degalinės jis išvyko nesulaukęs, kol atvyks policija, tad nežino, kaip viskas rutuliojosi toliau.

„Nors tam kartui tos mergaitės neišvežė, nes velnias žino, kur vakare jis būtų ją nusigabenęs. Visi, kas buvo kolonėlėje, tam tėčiui spaudė ranką ir sakė, kad kažkas juk turi imtis tokių priemonių, nors ir rizikuoja patys, kad jiems bus iškelta byla. Visgi, esant tokioms situacijoms, darosi visai nebesvarbu“, – pridūrė jis.

Pateikti rimti kaltinimai

Nutikusį įvykį patvirtino ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė. Visgi paaiškėjo, kad mergaitei ne dvylika, o šešiolika metų.

„Vakar 18.30 val. Kaune, Pramonės pr., pastebėtas automobilis „Ford“, kurio vairuotojas (g. 1975 m.) atvyko į degalinę kartu su nepilnamete (g. 2007 m.). Jį atpažinęs vyras (g. 1981 m.) jam trenkė, jį sulaikė ir iškvietė policijos pareigūnus. Vyras su policijos palyda buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Dėl šio įvykio Kauno AVPK vyksta du aplinkybių patikslinimai. Surinkta medžiaga pagal LR BK 284 str. (Viešosios tvarkos pažeidimas). Surinkta medžiaga pagal LR BK 153 str. (Jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimas).“

Be to, anot R. Zarauskienės, kaltinamas vyras buvo jau ir anksčiau žinomas policijai, turėjęs teistumą. A. U. 2019 metais išėjo į laisvę. Laisvės atėmimo bausmė buvusiam tikybos mokytojui buvo skirta už kelių nepilnamečių merginų tvirkinimą.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
[email protected]
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
[email protected]
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
[email protected]
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
[email protected]
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
[email protected]
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA