Mirusiųjų ramybę Kauno kapinėse drumsčia šonaslydžio mėgėjai: griūva tvoros ir paminklai - Kas vyksta Kaune

Mirusiųjų ramybę Kauno kapinėse drumsčia šonaslydžio mėgėjai: griūva tvoros ir paminklai

Vainatrakio kapinės / SĮ „Kapinių priežiūra“ nuotr.

Šalia Kauno įsikūręs mirusiųjų miestas kenčia nuo chuliganų – savaitgalį čia nuversta tvora, apgadinti paminklai, ištryptos kapavietės. Su nerimu kiekvienos žiemos laukiantys Vainatrakio kapinių darbuotojai pavargo tikėtis policijos pagalbos, į ekstremalių pojūčių ištroškusių vairuotojų sąmoningumą bando apeliuoti viešai.

“Kauno miesto Vainatrakio kapinėse padažnėjo atvejai, kai chuliganiško vairavimo metu apgadinama tvora, juosianti kapinių teritoriją. Kauno savivaldybės įmonė “Kapinių priežiūra” kreipėsi į policiją, bet, deja, naudos nėra. Vakar vėl kapinių vedėjas rado nuverstą tvorą ir be to apgadintus ir greta esančius paminklus. Tikėtina, kad įvažiavę į kapinių teritoriją, toliau “smaginosi” spardydami žvakes. Kreipsimės į policiją, bet yra nuojauta, kad ir vėl gausime standartinį atsakymą…”, – antradienį laišku skundėsi SĮ “Kapinių priežiūra” atstovė.

Su nerimu laukia žiemos savaitgalių

Vainatrakio kapinių vedėjas Romualdas Nekrošius naujienų portalui “Kas vyksta Kaune” patvirtino, kad kapinės nuo kelių chuliganų kenčia dažnai – automobilių stovėjimo aikštelė plati, o iškritus sniegui tampa ir lenktynių ar vairavimo įgūdžių demonstravimo trasa.

“Pirmadienį atėję į darbą radome išverstą tvorą, tikėtina, kad viskas vyko savaitgalį. Tvora yra automobilių stovėjimo aikštelės gale. Kai tik pasninga, vakarais, čia prasideda automobilių lenktynės. Čia jau ne pirmas kartas”, – pasakojo R. Nekrošius.

Anot jo, savaitgalį Vainatrakio kapinėse apgadinta ne tik tvora, bet ir dvi kapavietės. “Vienoje nuverstas paminklas, jis krisdamas užkabino ir kitą paminklą, išdaužytos žvakidės, automobilių dalys mėtosi”.

Vainatrakio kapinėse mėtosi automobilių detalės / SĮ „Kapinių priežiūra“ nuotr.

Pasak R. Nekrošiaus, Vainatrakio kapinės nuo šonaslydžio mėgėjų kenčia kone kiekvieną žiemą.

“Esame radę ir ankščiau įvairių apgadinimų, bet ne tokių stiprių. Ne pirma žiema. Ir kariaujam su jais, ir bandome gražiuoju. Dienos metu, kai yra darbuotojai, jie čia nevažiuoja, o jeigu matome, kad bando nemandagiai važiuoti, paprašom, kad nevažiuotų. Kai kurie paklauso…”, – pasakojo kapinių vedėjas.

Jo teigimu, dar vienas kapinių teritorijos apgadinimo atvejis policijoje buvo fiksuotas ir praėjusių metų lapkritį, tačiau pareigūnų reakcijos tąkart esą sulaukta nebuvo.

“Dėl abiejų atvejų kreiptasi į policiją, bet pareigūnų reakcija nelabai kokia, niekas iš policijos nebuvo atvažiavę, jokių klausimų neuždavė, matyt, tyrimas nebuvo pradėtas. Aišku, pareigūnų posto kapinėse nepastatys, bet pasirodymo karts nuo karto galėtume sulaukti”, – vylėsi R. Nekrošius.

Sieks pažaboti chuliganus

Šiuo metu Vainatrakio kapinėse nėra stebėjimo kamerų, tačiau dėl besikartojančių chuliganų vizitų jau imtasi sprendimų.

“Mes išsakėme mintį apie vaizdo stebėjimo kameras, tačiau spręsti turi SĮ “Kapinių priežiūros” administracija. Kiek žinau, prevencinės priemonės jau aptartos, bus priimti sprendimai”, – teigė kapinių vedėjas.

Vainatrakio kapinės / SĮ „Kapinių priežiūra“ nuotr.

Savo ruožtu naujienų portalas “Kas vyksta Kaune” primena, kad Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso 420 str. 2 d. (Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimas) numatyta atsakomybė – bauda vairuotojams nuo 450 iki 550 eurų, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1000 eurų. Taip pat privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienerių iki dvejų metų.

Užklausą dėl Vainatrakio kapinėse periodiškai pasikartojančių chuliganiškų veiksmų naujienų portalas “Kas vyksta Kaune” trečiadienį išsiuntė Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, tačiau informacijos vis dar nesulaukė. Gavę komentarą, publikaciją papildysime.

Vainatrakio kapinės atidarytos 2014 metais. Jos plyti Vainatrakyje, Rokų seniūnijoje (Kauno rajone paribyje su Prienų rajonu).

Vainatrakio kapinės įkurtos stingant laidojimo vietų veikiančiose Kauno kapinėse. Vietos paieška naujoms Kauno kapinėms užtruko apie 15 metų, daug laiko prarasta teismuose vykstant ginčams su žemės savininkais.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA