Kaune atidarytas didžiausias baseinas mieste: užsibrėžė išugdyti daugiau meilutyčių | Kas vyksta Kaune

Kaune atidarytas didžiausias baseinas mieste: užsibrėžė išugdyti daugiau meilutyčių

BNS 2022/09/07 14:00
A. Kirtiklio nuotr.

Trečiadienį Kaune, Nemuno saloje, atidarytas Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis olimpinis baseinas.

Tikimasi, kad jis prisidės prie olimpinių čempionų ugdymo bei suteiks galimybę miestiečiams pasimėgauti vandens pramogomis nevykstant kurortus.

„Mums tai didžiulė garbė, kad esame to dalimi. Vėl – naujas šansas. Visą laiką sportas prasideda nuo infrastruktūros. Krepšinis turi arenas, dabar turim baseiną, įsivaizduojam, kad Kaune dar labiau prisidėsim, kad ugdytume kitas meilutytes ir kitus tokio lygio plaukikus“, – žurnalistams po atidarymo sakė „Žalgirio“ arenos direktorius Paulius Motiejūnas, kalbėdamas apie Rūtą Meilutytę – vieną žinomiausių Lietuvos plaukikių, daugkartinę šalies moterų plaukimo, pasaulio bei Europos rekordininkę, olimpinę, pasaulio ir Europos čempionę.

Nemuno saloje pastatytas 50 metrų olimpinis baseinas su dešimt takelių ir papildomu 25 metrų baseinu su dviem 90 cm gylio takeliais vaikų mokymui plaukti.

Prie olimpinio baseino įrengtos tribūnos žiūrovams, kur varžybas galės stebėti 528 žiūrovai.

„Kaunas turi ir turėjo baseinų, bet šitas yra didžiausias, plius „Žalgirio“ arenos viduje galime įrengti antrą baseiną, čia jau Kaune galime daryt bet kokias sportines varžybas, net olimpiadą galime rengti“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius baseino valdytojams įteikė simbolinę Lietuvos plaukimo rinktinės kepurėlę linkėdamas šiame baseine užauginti nacionalinės rinktinės narius.

„Su tokiom arenom kiek statome tikrai būsime sportiškiausias miestas. Visos vandens sporto šakų bendruomenės vardu tikrai dėkojame ir džiaugiamės už sporto areną. Baseino valdytojams norėčiau palinkėti, kad baseinas būtų pilnas vaikų, klientų, kad užaugtų nacionalinės rinktinės nariai, kurie atstovautų Lietuvą“, – sakė jis.

Nebereikės išvykti iš miesto

Anot P. Motiejūno, plaukimo sportui bus skiriamas didelis dėmesys, ateityje baseine planuojama rengti tarptautines varžybas, o miestiečiams tai bus nauja poilsio erdvė.

Įsigiję vienkartinį bilietą baseino lankytojai galės išbandyti 11 pirčių, sūkurines ir masažines vonias, įskaitant ir sūkurinę vonią lauke, muzikinį baseiną, speciali erdvė vaikams.

„Miestiečiams turbūt ne tik kad baseinas, jis trečdalį užima viso ploto, du trečdaliai – SPA zona, pirtys, džakuzi (sūkurinė vonia-BNS), maitinimo taškas. Labai tikimės, kad nereikės miestiečiams ir aplinkui miestą važiuoti į Druskininkus, Birštoną, galės ateiti čia, leist puikiai savaitgalius, atsipalaiduoti ir pamiršt problemas už lango“, – teigė direktorius.

Vienkartinis apsilankymas baseine suaugusiajam kainuos 12-17 eurų, priklausomai nuo apsilankymo laiko, vaikams – 6-8 eurai.

Anot mero, vandens sporto centras Nemuno saloje – ypatingas objektas tiek savo dydžiu, tiek architektūriniais sprendimais ir techniniais parametrais.

Daugiafunkcinį vandens sporto centrą Kauno savivaldybė dvejiems metams išnuomojo bendrovei „Kauno arena“. Ji už baseino nuomą kiekvieną mėnesį savivaldybei mokės per 20 tūkst. eurų.

18,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto vandens centro statyba kainavo 25,8 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA