Į Lietuvą atplaukė vienas didžiausių karinių JAV laivų - Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą atplaukė vienas didžiausių karinių JAV laivų

Demonstruojant NATO sąjungininkų solidarumą ir vienybę, į Klaipėdos uostą šeštadienio rytą atplaukė Jungtinių Amerikos Valstijų desantinis laivas USS Kearsarge (LHD-3). Rugpjūčio 22 d. bus surengta laivo pasveikinimo ceremonija.

Kaip nurodoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime, ceremonijos metu JAV laivo vadą kapitoną Thomasą F. Fosterį sveikins ir už įsipareigojimą Lietuvos saugumo užtikrinimui padėkos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Wasp“ klasės desantinis laivas USS Kearsarge (LHD 3), kuris yra 22-ojo JAV jūrų pėstininkų ekspedicinio dalinio flagmanas (laivas-vadavietė), planiniam vizitui į Klaipėdą atvyko šeštadienį, apie 8 val.

Tokio dydžio karinio laivo Lietuvoje iki šiol dar nėra buvę. Laivo ilgis – 257,3 m, plotis – 60,1 m, grimzlė – 10,5 m. Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote.

Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2 tūkst. narių. Laive jų visuomet būna iki 1,5 tūkst.

Kearsarge (LHD-3) suprojektuotas taip, kad jame tilptų desantiniai laivai su oro pagalve greitam karių judėjimui ir šturmo lėktuvai AV-8B „Harrier“, skirti artimo puolimo pajėgų palaikymui iš oro. Be to, šis laivas gali gabenti iki 26 JAV karinio jūrų laivyno sraigtasparnių.

JAV – strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių, todėl Lietuva siekia nuolatinio ir nepertraukiamo JAV karių buvimo regione įvairiomis formomis. Šiuo metu Pabradėje yra dislokuotas jau penktasis sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“. JAV kariai Lietuvoje nuolat dalyvauja pratybose ir taip didina sąjungininkų kariuomenių sąveiką.

Aktyviai saugumo užtikrinimo priemonėse Baltijos šalyse dalyvaujantys amerikiečiai, stiprindami regiono saugumą ir stabilumą, prie Lietuvos gynybos prisideda ne tik kariais ir technika, bet ir finansinėmis lėšomis Lietuvos gynybiniams pajėgumams stiprinti bei karinei infrastruktūrai gerinti.

KAM primena, kad JAV yra viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje: Lietuva jau daugelį metų iš JAV perka prieštankines raketų sistemas „Javelin“, su JAV Vyriausybe pasirašytos sutartys dėl 200 šarvuotųjų visureigių JLTV bei 4 sraigtasparnių „Black Hawk“ įsigijimo. Pastaruoju metu yra stiprinamas šalių bendradarbiavimas ir kibernetinio saugumo srityje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA