Ministrę papiktino A. Pukelio vaidmuo LFF apdovanojimuose: toks elgesys nepriimtinas – Kas vyksta Kaune

Ministrę papiktino A. Pukelio vaidmuo LFF apdovanojimuose: toks elgesys nepriimtinas

Kas vyksta Kaune, DELFI 2022/02/01 12:40

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė antradienį pareiškė, kad Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidento, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto nario Arūno Pukelio buvimas federacijoje kelia klausimų dėl skaidrumo ir pasitikėjimo ja.

Taip ji kalbėjo po pirmadienio vakarą surengtų LFF „Lietuvos futbolo apdovanojimų“, kurių metu ant scenos lipo ir vieną iš nugalėtojų pasveikino A. Pukelis. Šis pasisakymas antradienį paskelbtas ministrės „Facebook” paskyroje.

Pateikiame ministrės komentarą:

Pasisakau ir pasisakysiu už skaidrumą sporto šakų federacijose, todėl man nepriimtinas ir nesuprantamas kai kurių federacijų elgesys.

Vakar Lietuvos futbolo federacijos surengtuose geriausių žaidėjų apdovanojimuose ant scenos lipo ir vieną apdovanojimų įteikė Arūnas Pukelis. Tai rodo, kad šis asmuo, kaip nuolat pažymima žiniasklaidoje, turėjęs problemų su teisėsauga, tebeturi didelę įtaką Lietuvos futbolo federacijoje. Tai visuomenėje kelia daug klausimų dėl pasitikėjimo ir skaidrumo pačia federacija. Labai gaila, kad federacijos vadovai to nesupranta ir taip patys kenkia futbolo įvaizdžiui ir ateičiai.

Gerbiami Lietuvos futbolo federacijos vadovai, kiek dar abejonių ir nepasitenkinimo visuomenėje turės pasėti tokie jūsų veiksmai, kol pagaliau suprasite, kad vienintelis teisingas kelias yra atsiriboti nuo tokių veikėjų?

Jau skelbėme, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šalies sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms paskirstė 10 mln. eurų jų 2022 metų aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti.

Šįmet nuspręsta valstybės finansavimo neskirti Lietuvos dziudo federacijos parengtai 2022 metų aukšto meistriškumo sporto programai. Švietimo, mokslo ir sporto Vidaus audito skyriui atlikus Lietuvos dziudo federacijos valstybės biudžeto lėšų naudojimo patikrinimą (atliktas lėšų, skirtų federacijos 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programai įgyventi, auditas), rasta esminių pažeidimų, kurių federacija nesutiko ištaisyti.

Valstybės finansavimas šįmet taip pat neskirtas Lietuvos universalios kovos federacijai ir Lietuvos tautinių imtynių federacijai, nes jos nepateikė visų dokumentų ir informacijos, reikalingų siekiant gauti valstybės finansavimą (reikalavimai nustatyti Sporto įstatyme ir Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos apraše.

Lietuvos futbolo federacijai finansavimas buvo skirtas vadovaujantis teisės aktuose numatytais kriterijais. Tačiau visi suprantame, kad yra svarbūs ne tik kriterijai, bet ir federacijos vadovų elgesys visuomenėje, kuris formuoja federacijos įvaizdį. Federacija turi pasitvirtinusi Etikos kodeksą, tačiau jo nuostatos, matyt, tik popieriuje.

Visiems taikome ir taikysime griežtus skaidrumo reikalavimus. Visoms sporto šakų federacijoms jie vienodi. Jeigu nesilaikoma reikalavimų, sporto šakos federacija turi susitaikyti su pasekmėmis. Visuomenė turi teisę žinoti, kur naudojamos sporto federacijoms skirtos lėšos ir kad jos naudojamos pagal paskirtį.

Kaip informuoja BNS, praeityje teistas Tauragės verslininkas A. Pukelis, pravarde Švinius, 2019 metų balandį buvo išrinktas Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentu. Tuomet jo paskyrimas kėlė diskusijas futbolo bendruomenėje. Šį postą jis paliko 2020-ųjų pabaigoje, nusprendęs rinkimuose nekelti savo kandidatūros.

Dėl tinklaraštininko Skirmanto Malinausko vaizdo įrašų apie verslininko kriminalinę praeitį, šiuo metu A. Pukelis ginčijasi teismuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA