A. Kandrotas-Celofanas nepakliuvo į Seimą, o mitinge dalyvauti negali – Kas vyksta Kaune

A. Kandrotas-Celofanas nepakliuvo į Seimą, o mitinge dalyvauti negali parlamentą saugo gausios policijos pajėgos

DELFI, LNK 2022/01/13 12:18
DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Ketvirtadienį Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Šia proga Seimo rūmus akylai saugo policija, yra pastatytos apsauginės tvoros, vykdomos patikros. Į parlamentą norėjusiam patekti Antanui Kandrotui-Celofanui visgi to padaryti nepavyko.

Kaip informavo šalia Seimo dirbantys Delfi žurnalistai, A. Kandrotui-Celfonui nebuvo išrašytas leidimas.

Būti mitinge jis negali, nes riaušių byloje jam skirta kardomoji priemonė – įpareigojimas nesilankyti masiniuose susibūrimuose.

Policija trečiadienį informavo stebinti viešąją erdvę ir šeimų maršo iniciatorių kvietimus rinktis prie Seimo.

Po truputį besirenkantys protestuotojai Seimo atžvilgiu nevengia įžeidžių šūkių ir keiksmų.

Pirmą kartą per 1991 metų sausio įvykių minėjimą policija stiprina pajėgas, aptveria dalį parlamento prieigų, pareigūnai tikrina į Vilnių organizuotai atvykstančius autobusus, taip pat pasirinktinai į renginį susirinkusius žmones.

„Daugelis, kas skaito laikraščius ar dalyvauja elektroninėje erdvėje, mato raginimus, kvietimus šią dieną vykti ir platesniam ratui Lietuvos gyventojų, įvairioms grupėms. Tuo pačiu ir įvairioms protesto grupėms, kurios norėtų atvykti ir ne tai, kad paminėti šią dieną, bet ir išsakyti, išreikšti, pademonstruoti kažkokį protestą prieš vykdomą politiką, konkrečius valdžios žingsnius, valdant pandemiją ar kitus dalykus“, – apie raginimus rinktis prie Seimo sausio 13–ąją dieną kalbėjo R. Požėla.

Policija, matydama šią informaciją, stebi ir „nerimastingus ženklus“.

„Raginimų atvykti ir parodyti, „ką mes galime“, yra įvairios aliuzijos ir nuorodos į įvairius renginius kitose šalyse, kur negeri dalykai vyksta. Todėl, mes tai stebėdami, matydami atitinkamai planuojame ir savo veiksmus. Mūsų pasiruošimas yra kiek kitoks, nei yra įprasta ankstesniais metais. Ir todėl tikrai šiame renginyje dalyvaus padidintos policijos pajėgos. Mes planuojame platų spektrą prevencinių veiksmų.

Vienas iš tokių veiksmų – fizinio barjero tam tikrose vietose prie Seimo perimetro įrengimas. Kad būtų maksimaliai užtikrintas kiekvieno susirinkusio teisės, kad tai pagelbėtų vykdyti mūsų funkcijas. Ir padėtų susiorientuoti gyventojams, galbūt atvykusiems iš kitų Lietuvos vietų – kur čia tas tikrasis renginys, kaip geriau ateiti, kaip geriau išeiti“, – LNK pasakojo generalinis policijos komisaras R. Požėla.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA