Šalia Kauno – šviesos skulptūrų pasaka su kurėnu, pinčiuku ir pienių pūkais – Kas vyksta Kaune

Šalia Kauno – šviesos skulptūrų pasaka su kurėnu, pinčiuku ir pienių pūkais

Žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis./ Organizatorių nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse gruodžio 25 d. buvo atidarytas žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis „1000 šviesų“. Čia galima išvysti daugiau kaip 230 šviesos skulptūrų, suskaidytų į 24 kompozicijas. Kone kelis kilometrus besitęsiančiame pasakiškame take galima išvysti ir lietuviškų motyvų.

Pasak Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorės Gitos Šapranauskaitės, šviečiančios kompozicijos išdėliotos palei muziejaus pagrindinį taką ir veda į Žemaitijos regiono ekspoziciją. Įrengus šviesos instaliacijas muziejuje tarsi atsirado pasakų miškas, kur šviesų pagalba sukuriama stebuklinga nuotaika.

Kompozicijose matyti pasakų motyvai: žuvys, stirnos, gervės ir kiti gyvūnai, gėlių alėja, grybų pieva, 4 m aukščio medžiai. Taip pat ryškūs lietuviški akcentai: plaukiantis kurėnas, vėjo kryptį rodančios vėtrungės, akmenį besinešantis pinčiukas, pienių pūkai.

„Pasibaigus Adventinio miestelio veikimo laikui, su šviesų projekto partneriais nusprendėme išnaudoti tamsųjį laikotarpį. Siekėme, kad šviečiančios figūros primintų ir lietuvių kultūros detales (kurėnas su vėtrunge, bitės, skruzdės ir pan.). Projekte atkartota graži kalėdinė daina: „Kalėdų rytą saulė pražydo“ – eksponatai išdėlioti take, vingiuojančiame per mišką. Raižytoje teritorijoje yra kalnas, pakalnė – tarsi užuomina, kad po sniegu augalai ir gyvulėliai dar ilsisi, tačiau saulė jau pasisuko vasaros link. Figūros tarsi padeda vizualizuoti, ko tikimės sulaukti kitais metais, atbudus gamtai“, – pasakojo G. Šapranauskaitė.

Festivalį organizuojančios įmonės „Bravo events“ atstovas atskleidė, kad instaliacijų gamyba prasidėjo dar vasaros pradžioje, paruošiamieji darbai užtruko ilgiau, nei pusmetį.

„Dalį šviesos žibintų – skulptūrų festivaliui Rumšiškėse mes įsigijome iš gamintojų, iš jau sukurtų gaminių sąrašų, o dalis jų buvo pagaminta Lietuvos dailininkų, pagal individualų užsakymą“, – teigė pašnekovas.

Jis tikino, kad šiuo festivaliu siekiama suteikti žmonėms daugiau džiaugsmo, o kartu kviečiama ir pasimankštinti, nes takas tęsiasi beveik kelis kilometrus.

Žibintų festivalis „1000 šviesų“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse gyvuos iki 2022 m. vasario 20 d. Šviesų kompozicijos veikia gruodžio 28-30 d., 17-22 val. (gruodžio 31 d. nedirbs), sausio 1-2 d., o po to dirbs tik IV-VII minėtomis valandomis.

Šviesų pasakų miestelį apžiūrėti užtruks apie 1 val. Siekiant išvengti spūsčių, rekomenduojama atvykti nebūtinai į šviesų miestelio atvėrimo pradžią. Įėjimas mokamas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA