Nacionaliniame Kauno dramos teatre dviguba šventė: gimtadienis ir kūrėjų pagerbimo vakaras – Kas vyksta Kaune

Nacionaliniame Kauno dramos teatre dviguba šventė: gimtadienis ir kūrėjų pagerbimo vakaras

/ D. Stankevičiaus nuotr.

Gruodžio 19-ąją Nacionalinis Kauno dramos teatras, minėdamas 101-ąją įkūrimo sukaktį, surengė gerumo ir padėkos vakarą – padėkos ženklu „Auksine Teatro Rūtos Šakele“ pagerbė meno idėjai atsidavusius kūrėjus. Šventinę nuotaiką pratęsė maestro Petro Geniušo koncertas fortepijonui.

Pirmasis Didžiojoje scenoje susirinkusius svečius pasveikino teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Ant scenos eksponuojama originali pirmojo vaidinimo „Joninės“ (1920 12 19 ) afiša priminė, kiek dešimtmečių nutekėjo, bet niekas nepamiršta, rašoma NKDT pranešime žiniasklaidai.

Teatro vadovas akcentavo, kad žengiant į naują šimtmetį, gimsta nauja tradicija kartu su teatro mecenatu, įmonių grupe „SDG“ ir Lietuvos teatro sąjunga kasmet pagerbti labiausiai nusipelniusius teatro darbuotojus bei kūrėjus, savo kasdieniu darbu liudijančius atsidavimą teatro menui.

Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, akcentuodamas, kad padėkos apdovanojimų, kurie teikiami už žiūrovams kuriamą dvasinę šventę, negali būti per daug ir tokios iniciatyvos yra sveikintinos. Kunigas ir NKDT teatro Meno tarybos narys Artūras Kazlauskas savo prasmingomis įžvalgomis atkreipė dėmesį į vertybių svarbą bei mokėjimą priimti pamokas.

Naujasis padėkos ženklas teatralams simbolizuoja verslo ir kultūros suartėjimą, – jo mecenatai įmonių grupės „SDG“ (Saugaus darbo garantas) vadovai Rūta ir Eduardas Jasai, prieš porą metų rėmę spektaklio „Pirmeiviai“ sukūrimą, o dabar įsteigę auksinį ženklą ir piniginę (1500 €.) premiją.

Savo sveikinimo kalboje Rūta Jasienė akcentavo: „Šis Padėkos ženklas yra skirtas visiems teatro darbuotojams. Dažnai atėję į teatrą nematome darbo tų, kurie nestovi scenoje. Matome aktorius, kompozitorius, režisierius, dramaturgus, kitus kūrėjus. Džiugu savo gerove pasidalinti su teatru, pagerbti jo žmones, kurie skleidžia idealizmą, kuria kitokią aplinką. Visi teatre dirbantys žmonės kuria stebuklą, kurį vadiname Teatru. Džiaugiamės būdami to dalimi.“

Garbingi padėkos ženklai „Auksinės Teatro Rūtos Šakelės“ ir premijos už gyvenimu paliudytą ištikimą tarnystę pašaukimui ir meno idėjai aidint salės ovacijoms įteiktos aktorei Reginai Varnaitei, režisieriui Jonui Jurašui, scenografijos ir kostiumų dailininkei Janinai Malinauskaitei, kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui bei ilgamečiam pastatymų dalies vedėjui Edvardui Pesliakui.

Renginį vainikavo pianisto, virtuozo Petro Geniušo koncertas fortepijonui „Improvizacijos iš pasąmonės bibliotekų“. Po renginio svečiai bendravo Didžiosios scenos fojė, kurioje eksponuojama režisieriaus Jono Jurašo kūrybinį kelią apžvelgianti paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“. Joje – gausybė padėkos premijos laureatų kūrybos ženklų ir prisilietimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA